Yerel Teslimat Hizmetleri Eklemek Satışları Nasıl Artırabilir?

02.11.2021
1.485
Yerel Teslimat Hizmetleri Eklemek Satışları Nasıl Artırabilir?

Yerel Teslimat Hizmetleri Eklemek Satışları Nasıl Artırabilir?

Geçtiğimiz yılın en büyük trendlerinden biri online alışveriş. COVID-19 nedeniyle artık büyük ya da küçük, ucuz ya da pahalı her şeyi kapımıza kadar getiriyoruz.

Küresel pandemi nedeniyle bu eğilim ilerlemiş olsa da, çoğu kişi e-ticaret alışkanlıklarımızın burada kalacağını varsayıyor. Hem çevrimiçi hem de fiziksel perakendeciler, kârlılığı sürdürmek ve işte kalmak için yeni bir iş modeline uyum sağlamalıdır.

Şu anda bu seçeneği sunmuyorsanız, çevrimiçi mağazanıza yerel bir teslimat sistemi eklemek iyi bir fikir olabilir .

Yerel teslimat nedir?

“Bekle, ben zaten nakliye teklif ediyorum, ne fark eder?” diye düşünüyor olabilirsiniz.

Eh, yerel teslimat, e-ticaret kargo ile tamamen aynı değildir . Ana farklılıklardan biri, işlenme biçimindedir. Ürünlerinizi yerel olarak teslim etmek için büyük bir ulusal veya uluslararası taşıyıcıya ihtiyacınız yoktur. Aslında, bunu kendiniz bile yapabilirsiniz.

Tabii ki, fiziksel olarak etrafta dolaşmak ve paketleri kendiniz teslim etmek zorunda değilsiniz. Mevcut personelinizi kullanabilir, yeni kişiler kiralayabilir veya yerel bir dağıtım şirketi ile çalışabilirsiniz.

Yerel teslimat, nakliye ve mağaza içi alışveriş arasında bir orta noktadır. Bir dereceye kadar, mevcut koşullar altında sınırlı veya normalden daha az çekici olan her ikisinin yerini alabilir. Ancak bu seçeneği normal gönderim yöntemlerinize ek olarak da ekleyebilirsiniz.

Mağaza içi alışveriş, birçok müşterinin hep birlikte kaçınmayı tercih ettiği bir güçlük olsa da ve büyük nakliye şirketleri, eskisinden çok daha uzun olan birikmeler ve nakliye süreleri yaşıyor olsa da, yerel teslimatlar her iki soruna da bir çözüm sunuyor.

Neden Çevrimiçi Mağazanıza Yerel Teslimatı Dahil Etmelisiniz?

Çevrimiçi mağazanıza yerel teslimat seçeneği eklemenin birçok avantajı vardır. İşinizi büyütmenize, yeni bir müşteri tabanı oluşturmanıza yardımcı olabilir ve işinizi başarılı bir gelecek için doğru yola koyabilir.

Yerel teslimatın e-ticaret işinize fayda sağlayabileceği 5 yol:

01. Ürünleri müşterilere daha hızlı ulaştırın

Büyük nakliye şirketleri, özellikle COVID-19 krizi başladığından beri her zamankinden daha fazla çalışıyor. Ulusal ve uluslararası taşıyıcılar, sürekli değişen düzenlemelerin yanı sıra daha fazla işle karşı karşıyadır. Bunlar, nakliye gecikmelerini çok daha yaygın bir olay haline getirir.

Neyse ki, yerel teslimatlar aynı şekilde etkilenmez ve çoğu, büyük taşıyıcılardan çok daha kısa teslimat süreleri sunabilir.

İster kendiniz teslim etmeyi ister bir üçüncü taraf hizmet sağlayıcı kullanmayı tercih edin, ürünlerinizin müşterilere çok daha hızlı ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Bu, yalnızca ürünlerinin zamanında gelmesini isteyen müşteriler için harika bir haber. Yerel işletmeler için de fena değil.

02. Daha düşük nakliye maliyetleri

Büyük nakliye şirketlerinin hizmetlerini kullanmak sadece nakliye sürelerini etkilemekle kalmaz, aynı zamanda fiyatlandırmayı da etkiler. Büyük ölçekli taşıyıcılar genellikle yerel teslimat fiyatlarına kıyasla pahalı olabilir ve taşıyıcınızın şartlarına göre farklı koşullar altında farklı oranların yönetilmesini gerektirir.

Yerel teslimatı seçmek, müşterileriniz için nakliye maliyetlerinden tasarruf etmelerini sağlayarak çok önemli olabilir. Eğer varsa ücretsiz nakliye hizmeti ve dolayısıyla ürün fiyatına nakliye maliyetlerini de dahil olmak üzere, sen, o parayı kendin kazanmak mümkün yerel olarak yapılır her teslimat için karınızı artırma edeceğiz. Her iki durumda da, bu bir kazanç.

03. Daha fazla satış yapın

Etrafında bir yol yok. Herkes çevrimiçi alışveriş yapar ve ürünleri doğrudan evlerine teslim eder.

Ancak insanlar fiziksel olarak alışverişe çıkmamayı tercih ederken, çoğu hala yerel satın almayı tercih ediyor. Yerel işletmelerde alışverişin toplum, çevre ve yerel ekonomi için çeşitli faydaları vardır .

Sadece yerel teslimat seçenekleri sunarak bağlantı kurabileceğiniz ve satışlarınızı artırabileceğiniz yepyeni bir potansiyel müşteri segmenti var.

04. İşletmenizin çevresinde yerel bir topluluk oluşturun

Yerel işletmeye önem vermek, markanızı diğerlerinden ayırmanıza ve sadık, yerel bir müşteri tabanı oluşturmanıza yardımcı olabilir.

Müşterilerinizle daha yakın ilişkiler kurmak ve bir topluluk duygusu geliştirmek için yerel teslimatları bir fırsat olarak kullanın. Bunu, yerel müşterileriniz için daha kişisel bir deneyim oluşturarak yapabilirsiniz. Örneğin, yalnızca yerel halk için benzersiz indirimler veya özel ürünler sunmak veya teslimatlarınıza kişiselleştirilmiş notlar eklemek.

Markanızın etrafında bir topluluk oluşturmak, tuğla ve harç bir nokta gerektirmez. Bu günlerde, her şey çevrimiçi olabilir.

Bir Facebook grubu, bir alt dizin oluşturabilir veya kendi web sitenizde yerel sorunları tartışmaya adanmış bir forum oluşturabilirsiniz. Aktif ve adanmış bir topluluk oluşturarak, işinizi önemli ölçüde etkileyebilecek sürekli müşteriler ve marka elçileri kazanabilirsiniz.

05. İşletmenizi geleceğe uyarlayın

Zaman değişiyor ve işletme sahiplerinin şu anda yapabilecekleri en iyi şey, yeni talepleri karşılamak için iş modellerini değiştirmek.

Yerel teslimat seçeneğinin eklenmesi, işletmenizin konuma bağlı olarak farklı zaman dilimleri ve maliyetler belirlemesine olanak tanır. Bireye daha kesin olarak hitap eden hizmetler sunmak hem müşteri hem de işletme için faydalıdır.

Benzer şekilde, yerel müşteri çekmek ve topluluk içindeki satışlarınızı artırmak, yalnızca fırtınayı atlatmakla kalmaz, aynı zamanda uzun vadede gelirinizi de artırmanıza yardımcı olabilir.

Yerel işletmeler hiçbir yere gitmiyor. Mevcut kriz, tüm ihtiyaçlar için yerel işletmelere güvenme ihtiyacını artırdı. Aslında, 2019 ve 2027 arasında yerel hizmet pazarı neredeyse üç katına çıkacak . Bu trendi erkenden yakalayan markalar, gelecekte eninde sonunda avantaja sahip olacaklar.

Yerel Teslimat Operasyonunuzu Nasıl Planlayabilirsiniz?

Çevrimiçi mağaza ödeme işleminize yerel bir teslimat seçeneği eklemeden önce, teslimat sisteminizin giriş ve çıkışlarını planlamalısınız. Seçenek çevrimiçi olduğunda, müşterileriniz mümkün olduğunca fazla doğru bilgi isteyecektir.

Bunlar, yerel teslimatlarınıza başlamadan önce ele almanız gereken bazı temel bilgilerdir:

Bir depolama ve teslimat merkezi kurun

Bu, yerel bir dağıtım sisteminin en temel yönüdür. Ürünleri paketlemek ve dağıtımlarını yönetmek için bir merkeze ihtiyacınız var. Bu göründüğü kadar karmaşık değil. Birçok küçük işletme sahibi, bunu küçük bir depolama alanından, vitrinden ve hatta evlerinden yönetebilir.

Merkezinizin konumu, yerel teslimat sunabileceğiniz alanları etkileyecektir. Sonunda, birkaç bölgede yerel teslimatlar sunarak birden fazla konum açabilirsiniz.

Kapsama alanınıza karar verin

Teslimatlarınızın hemen mümkün olduğu kadar çok bölgeyi kapsamasını isteyebilirsiniz. Sonuçta, alabileceğiniz kadar çok müşteri istiyorsunuz.

Ancak işleyemeyeceğiniz kadar büyük bir alanla başlamak, istenmeyen gecikmelere veya karışıklıklara neden olabilir. Bir müşteriyi hizmetinizi tekrar kullanmaktan caydırmak için genellikle tek bir kötü deneyim yeterlidir. Benzin ve sürücüler için ekstra maliyetlerden veya uzun mesafeler için harcanan zamandan bahsetmiyorum bile. Teslimatlarınızı küçük bir yarıçap içinde tutmak, daha fazla sipariş için daha az kaynak kullanmanıza olanak tanır.

Teslimat merkezinizi çevreleyen küçük bir alanla başlayın. Kapsadığınız yarıçap, gerçekten ne tür bir ortamda bulunduğunuza bağlıdır. Bir kentsel bölgede yaşıyorsanız, bir veya iki mahalle ile başlayabilirsiniz. Banliyö bölgelerinde, daha uzakta olabilecek birkaç kasaba ile başlamak isteyebilirsiniz.

Yerel teslimat ayarlarınızı sitenizin arka ucunda ayarlarken, yalnızca yerel müşterilerinizin bu hizmeti almasını sağlamak için posta koduna veya yarıçapa göre ayarlayın.

Nasıl teslim edeceğinizi anlayın

Paketleri taşıma şekliniz ve onları teslim etmek için kullandığınız kişiler, yerel teslimat operasyonunuzdaki en önemli faktörlerdir. Bunu çivilemek, ürünlerinizin müşterilerinize zamanında ve sorunsuz bir şekilde ulaşmasını sağlayacaktır.

Lojistik, işletmeden işletmeye farklılık gösterir ve sattığınız ürünlerin türüne, yapacağınız teslimatların hacmine ve teslimat yaptığınız alana bağlıdır.

İlk olarak, ürünleri paketleyecek ve teslim edecek insanlara ihtiyacınız olacak. Bazı küçük işletme sahipleri kendilerini teslim eder. Ancak işiniz buna izin vermeyecek kadar büyükse veya ürünleriniz özel bakım gerektiriyorsa, teslimatlarla ilgilenmesi için çalışanları işe alabilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.