Web Sitesi Ziyaretçilerinden Satış Potansiyeli Oluşturun

15.09.2021
1.477
Web Sitesi Ziyaretçilerinden Satış Potansiyeli Oluşturun

Web Sitesi Ziyaretçilerinden Satış Potansiyeli Oluşturun

Web Sitesi Ziyaretçilerinden Daha Fazla Satış Potansiyeli Nasıl Oluşturulur

Bahse girerim web sitenizden daha fazla satış fırsatı dönüştürmek istiyorsunuz? Web sitenize gelen ziyaretçilerden daha fazla olası satış ve satış elde etmek için 5 ilkemiz:

  1. Doğru türde ziyaretçileri çekin
  2. Ziyaretçilerin ilgi alanlarını ve zorluklarını belirleyin
  3. 7/24 ulaşılabilir olun
  4. Zamanında konuşmalarla meşgul olun
  5. Dönüştürmeyi kolaylaştırın!

Hadi daha yakından bakalım. Bu nedenle, sitenize giren kişilerin siteden ayrılmadan önce bir iletişim isteği bırakmasını veya satın alma yapmasını istiyorsunuz. Kulağa pek öyle gelmeyebilir, ancak bunlar büyük taahhütlerdir!

1. Doğru türde ziyaretçileri çekin

Bunu başarmak için önce web sitenizin içeriğini denetleyin. Site, ideal müşterileriniz için önemli olan konular hakkında konuşmalıdır. İkinci olarak, arama için optimize edin – birçok alıcının yolculuğu bir Google aramasıyla başlar. Kitlenizin ne aradığını öğrenin ve bu anahtar kelimeler için web sitenizin sıralamasını iyileştirin. Alakalı trafiği artırmanın daha fazla yolu var mı? En potansiyel alıcıları hedefleyen organik ve ücretli kampanyalar yürütün. Yüksek kaliteli içerik ve sosyal satış çabalarıyla teklifinizin öne çıkmasını sağlayın. İdeal müşterilerinizin olduğu kanallarda reklam verin. Doğru türden insanları sitenize çekmek uzun bir yol kat eder.

2. Ziyaretçilerin ilgi alanlarını ve zorluklarını belirleyin

Sitenizi ziyaret eden sürekli potansiyel müşteri akışına sahip olduğunuzda, siteye nasıl göz attıklarını anlamak isteyeceksiniz. Örneğin şu soruları yanıtlamak için seçtiğiniz analitik araçlarını kullanın: Ziyaretçiler web sitesinde en çok nerede vakit geçiriyor? Sitenizi nerede ve neden terk ediyorlar?

Kendinizi müşterilerinizin yerine koyun. Potansiyel işinizi kaybettiğiniz boşlukları bulmak için kullanıcı akışlarını ve web sitenizin içeriğini analiz edin. Bu darboğazları bilmek, onları kara dönüştürmenize yardımcı olacaktır. Cevapsız bırakılan her soru, kaybedilen bir fırsattır.

3. 7/24 ulaşılabilir olun

7/24 destek, başarılı olası satış yaratma ve çevrimiçi satışların merkezinde yer alır. Ekibinizi günün her saatinde istekleri ve gelen kişileri ele alacak şekilde donatın; aldığınız hemen hemen her kişide bir dönüşüm fırsatı olduğunu göreceksiniz .

Birçoğumuz her zaman çevrimiçi bir hizmet ekibine sahip olabiliriz, bu nedenle bu çevrimiçi destek çalışmalarının bir kısmını botlara dış kaynak sağlamak iyi bir alternatiftir. Chatbotlar, aldığınız soruların çoğunu otomatik olarak halledebilir . Gerektiğinde sohbeti bir sohbet robotundan hizmet veya satış temsilcinize aktarabilirsiniz. Anahtar, ziyaretçilerin istedikleri zaman sizinle iletişim kurabilmeleridir.

4. Zamanında konuşmalarla ziyaretçilerin ilgisini çekin

Ziyaretçilerin hangi bilgileri aradığını bildiğinizde, onlara verin. İçerik tasarımı kendi makalesini hak ediyor, ancak size bir tavsiye: Web sayfalarınızda kesinlikle her şeyi söylemeyin . Bunun yerine, odağınızı keskinleştirin ve ziyaretçilerin alıcılarının yolculuğunda bir sonraki adımı atmasını sağlamak için etkileşimli yöntemler kullanın.

Bir konuşma, insan etkileşiminin en doğal şeklidir. Ziyaretçilere alakalı bilgiler vermede ve onları dönüşüme yönlendirmede gerçekten etkilidirler. Modern sohbet robotları , ziyaretçinin bir cevaba ihtiyaç duyduğu veya işletmenizle iletişime geçmek istediği anda kullanılabilir . Görüşmeler, kullanıcı deneyimini iyileştirmenin ve dönüşümleri artırmanın geleneksel iletişim formlarından daha iyi bir yoludur. Alakalı konuşmalar ve harika bir deneyim sunarak daha fazla müşteri adayını dönüştürün.

5. Dönüştürmeyi kolaylaştırın!

Son fakat en az değil, doğal dönüşüm noktaları oluşturun. Genellikle web siteleri çok az dönüşüm noktasına sahiptir veya yalnızca tek yönlü bir etkileşim sağlayan iletişim formlarına güvenirler . Şirketler genellikle ziyaretçilerin web sitesinde birkaç dakika geçirmesini ve ardından Bize Ulaşın sayfasını aramasını bekler. Gerçekte, ziyaretçiler sitede herhangi bir yere gelebilirler ve onları bekleyen bir dönüşüm noktanız olsa iyi olur. Fiziksel bir mağazanın bakış açısından düşünün: Şehirde bir mağazanız olsaydı, müşterilerin herhangi bir personel veya kasiyer bulamadıkları için eli boş gitmelerini istemezsiniz. Web sitesinde yeterli doğal dönüşüm noktası sağlamak, olası satış yaratmadaki başarınız için kritik öneme sahiptir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.