Türkiye’nin E-İhracatta En Çok Satan Ürünleri

27.01.2022
1.146
Türkiye’nin E-İhracatta En Çok Satan Ürünleri

İhracat ne üzerine yapabileceğim hakkında en çok merak edilen sorulardan bir tanesidir. Neredeyse ülkemizin kaynaklarının tamamından faydalanarak ihracat yapabiliriz. Her bölgenin kendine ait farklı doğal ürünü var. Ülkemizin zenginliklerinden faydalanarak yurt dışındaki tüm ülkelere ihracat yapabiliriz. Peki Türkiye’nin E-ihracatta en çok satan ürünleri hangileri?

Türkiye'nin E-İhracatta En Çok Satan Ürünleri Hangileridir?
Türkiye’de E-İhracat

Amazon’da En Çok Satan Türkiye Üretimi Ürünler Neler?

Şimdi yurt dışına satılan popüler ürünlerden bahsedelim. Türkiye’de yöresel olan ve en çok satılan ürünleri listeledik. Amazon’da en çok satan Türkiye üretimi ürünler şu şekildedir:

  • Tatlı
  • Halı
  • Gıda sektörü
  • Temizlik ürünleri
  • Çay
  • Lüle taşı

İran sınırından başlarsak Hakkari ve Şırnak’ta bal satılmaktadır. Antep , Adana ve Hatay bölgelerine geldiğimizde ise yaygın olarak tatlı ve halı satıldığını görebilirsiniz. Gaziantep halı konusunda oldukça iyi herkesin e-ihracat yapabileceği şehirlerden biri olduğunu düşünüyorum.

Buradan İzmir’e doğru gelmemiz gerekiyor. Biliyorsunuz gıda sektörü E-ihracatta oldukça satılan ürünleri var. İzmir’de gıda sektörü bakımından oldukça zengin bir konumda. Aynı zamanda bu bölgede sabun ve temizlik ürünleri ile ilgili firmalar ve fabrikalar bulunuyor. Temizlik ürünleri de bildiğiniz gibi müthiş satılan ürünler hatta en çok satanlar arasında yer alıyor.

Bursa’da inanılmaz bir sanayi şehridir. Bu bölgelerde e-ihracat yapmak oldukça kolaydır. Karadeniz bölgesinde ise çay satılabilir. Denizli’de ev tekstili konusunda aradığınız her şeyi bulabileceğiniz bir şehirdir. Hatta Dünya’nın merkezi diyebiliriz.

Türkiye’nin E-ihracatta En Çok Satan Ürünleri

Türkiye’nin en çok satan ihracatta ilk 3 te yer alan E-ihracat ürünü hangisidir?

  • Denizli ev tekstili
  • Gaziantep halı
  • Hatay tatlılar

Yurt dışından alıp satabileceğiniz ürünler arasında ise safran vardır. İran’dan safran alıp satabilirsiniz. Safran Amazon’da listelenerek satılan ürünler arasındadır. Pandemi döneminden sonra sağlıklı ürün arayan alıcılar bulunuyor. Pandemiden öncede oldukça yüksek ürün hacmi olarak satılıyordu.

Türkiye’nin E-ihracatta en çok satan ürünleri farklı kategorilerde görmeniz mümkündür. Başta gelen sektörler madencilik, tarım ve imalat sanayisi ürünleridir. En çok satış yaptığımız ülkeler ise Almanya, İspanya, İngiltere, Hollanda, İtalya ve Fransa başta gelmekte. Sizlere sunduğumuz verilerin yıldan yıla değişiklik gösterebileceğini hesaba katmalısınız.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.