Tüm Satıcıların Bilmesi Gereken 5 Amazon Satış İpucu

26.07.2021
1.019
Tüm Satıcıların Bilmesi Gereken 5 Amazon Satış İpucu

Tüm Satıcıların Bilmesi Gereken 5 Amazon Satış İpucu

1. Arama için Ürün Ayrıntılarını Optimize Edin

Amazon 12 milyondan fazla ürün satıyor. Tüketiciler, satın almaya karar vermeden önce tüm bu ürünleri araştırmalı, bulmalı ve karşılaştırmalıdır.

Amazon, alıcıların ilk aramalarını farklı ürün özelliklerine göre sürekli olarak detaylandırmalarına izin vererek bunu basitleştirir. Bir müşterinin Kadın Ayakkabıları > Loafer’lar ve Slip-Onlar > Sperry’s > Top Sider > Tan > Size arasından nasıl gidebileceğini düşünün. Bir müşteri ayrıca “VIZIO LCD TV 10 fit için AC Güç Kablosu Kablosu” gibi çok özel ürün bilgilerini de yazabilir.

Her iki durumda da, bu müşteri tam olarak aradığı öğeye kadar daraltabilir. Amazon satıcıları için zorluk, ürünlerinizin bu ürün aramalarının en üstünde görünmesini sağlamaktır.

Amazon, bir müşterinin aramasını öğelerinizle eşleştirmek için ürün bilgilerinizi ve ayrıntılarınızı kullanır. Bu nedenle, Amazon’a doğru ürün bilgilerini ve mümkün olduğunca çoğunu sağlamanız çok önemlidir.

Buna ürün başlığı, açıklama, ürün tanımlayıcıları, arama terimleri, beden, renk vb. dahildir. Bu tür bilgilere göz atmayın. Müşteriler ürünlerinizi bu şekilde bulur ve doğru şeyi aldıklarını bilirler.

Tüm ürün bilgilerinizi yönetmek bunaltıcı olabilir. Amazon’un yönergelerine göre ürün açıklamalarınızı organize etmeye ve optimize etmeye giden çok şey var. Birçok satıcı, tüm ürün verilerini yönetmek için Ürün Bilgi Yönetimi (PIM) uygulaması gibi araçları kullanmayı tercih eder. Bunun gibi araçlar, birden fazla pazaryerinde satış yaparken daha da uygun hale gelir.

2. Rekabetçi Fiyatlandırmayı Kullanın

Birçok müşteri en düşük fiyatı bulmak için Amazon’da alışveriş yapar. Satıcı, hangi fiyatlarla rekabet ettiğinizi ve ürünleri rekabetçi bir fiyata nasıl listeleyeceğini bilmelidir.

Benzersiz ürünler satmıyorsanız, sizinki gibi ürünlerin ne için satıldığı konusunda biraz araştırma yapmaya hazır olun. Daha düşük bir fiyata sahip olmak, öğelerinizin arama sonuçlarının en üstünde görünmesine yardımcı olabilir.

Ürünleriniz için Amazon’daki en düşük fiyatları sürekli olarak eşleştirmenize yardımcı olması için Amazon’un Düşük Fiyatı Eşleştir özelliğini kullanabilirsiniz. Araç, her zaman fiyat üzerinde rekabet edebilmeniz için kendi tercihlerinizi belirlemenize olanak tanır.

3. Profesyonel Ürün Resimleri Çekin

Çevrimiçi satın alırken, müşterilerin ne alacaklarını fiziksel olarak görebilmeleri çok önemlidir. Satıcılar, sattıkları ürünleri sergilemek için birden fazla yeni fotoğrafa sahip olmalıdır. Yıllar önce cep telefonuyla çekilmiş grenli fotoğraflar artık onu kesmeyecek.

Profesyonel fotoğraflar, tüketicilerinizle güven oluşturmanıza yardımcı olur. İstedikleri ürünleri teslim etmek için güvenebilecekleri profesyonel bir satıcı olduğunuzu bilecekler.

Amazon’un ürün görseli yönergelerini kontrol ettiğinizden emin olun. Bunlar, gereken kaliteyi ve görüntü boyutunu belirlemeye yardımcı olmalıdır. Ayrıca, yüksek kaliteli fotoğraflar ürettiğinizden emin olmak için ürün fotoğrafçılığı ipuçları hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

4. Satın Alma Kutusuna Sahip Olmaya Çalışın

Tüm satıcılar Amazon Satın Alma Kutusuna sahip olmaya çalışır. Bunun ne olduğunu bilmiyor musun? Müşterilerin doğrudan alışveriş sepetlerine ürün ekleyerek satın alma sürecine başlayabilecekleri bir ürün detay sayfasındaki kutudur. Bu nedenle, Satın Alma Kutusunu kazananlar genellikle satışlarda bir artış görür.

5. Performansınızı Sürekli İyileştirmek İçin Çalışın

Amazon işiniz kendiniz yönetmeyecek. Büyük hacimli ürünlerinizi satma konusunda ciddiyseniz, performansınızı düzenli olarak izlemeniz gerekir. Bu şekilde, çabalarınızı sürekli geliştirebilirsiniz.

Satışlarınıza (hem artan hem de azalan), geri dönüş oranına ve satıcı puanına dikkat edin. Bunların tümü, iyileştirme için yeriniz olduğunu belirlemede önemlidir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.