Sektöre Göre Ortalama E-İhracat Dönüşüm Oranı

07.09.2021
997
Sektöre Göre Ortalama E-İhracat Dönüşüm Oranı

Sektöre Göre Ortalama E-İhracat Dönüşüm Oranı

Bir e-ticaret sitesi kurarken ilk önemli kararınız ne sattığınıza karar vermek olacaktır. Sizi bir ürünü veya başka bir ürünü satmaya yönlendirebilecek birçok faktör vardır, örneğin: ne satmak istediğinizi bilmek, tedarikin kolay olması, düşük risk vb. Sektörlere Göre Ortalama E-Ticaret Dönüşüm Oranı hakkındaki bu yazıyı okuyun !

Çevrimiçi satış konusunda yeniyseniz ve belirli bir ürünle özel bir ilginiz yoksa, dönüşüm açısından hangi sektörlerin daha iyi performans gösterdiğini kontrol etmek iyi bir fikir olabilir. Size bu yaklaşımda yol göstermek ve bu çeşitli endüstriler hakkında değerli bilgiler vermek için buradayız.

Dönüşüm oranı nedir?

İlk önce, dönüşüm oranının tanımıyla başlayalım. Dönüşüm oranı veya CR , web sitemiz üzerinde yapmalarını hedeflediğimiz eylemi gerçekleştiren kullanıcıların yüzdesidir . E-ticaretle ilgili olarak, ana dönüşüm hedefi satış olacaktır.

Ancak, bir dönüşüm oranının yalnızca satışları ifade etmediğini unutmayın. Örneğin, blogumuz için belirlediğimiz dönüşüm oranlarından biri, okuyuculardan kaç abonelik aldığımızı izlemektir.

Sektörlere göre dönüşüm oranı

Sanat ve El Sanatlarından sonra, Elektrikli ve Ticari Ekipmanlar , Evcil Hayvan bakımı ve Sağlık ve Refahın benzer bir dönüşüm oranına sahip olduğunu görebiliriz. Bu da demek oluyor ki bu sektörleri de göz önünde bulundurmalısınız!

Ülkelere göre dönüşüm oranı

Sattığınız ürünlere karar verdikten sonra hangi ülkelerde satmayı planladığınıza karar vermelisiniz . Ortalama dönüşüm oranlarının en yüksek olduğu ülkeler hakkında bazı ilginç verileri paylaşalım:

Almanya, e-ticaret açısından en yüksek dönüşüm oranına sahip ülke olurken, onu Amerika Birleşik Devletleri ve Birleşik Krallık takip ediyor. Bu, bu ülkelerdeki kişilerin çevrimiçi satın almaya daha yatkın olduğunu bize bildirir ve kârınızı en üst düzeye çıkarmak istiyorsanız bu ülkelere odaklanmanız önerilir!

Trafik türüne göre dönüşüm oranı

Hangi ürünleri satacağınıza ve hangi ülkeleri hedefleyeceğinize karar verdikten sonra, hangi trafik kaynağının sizin için en iyi dönüşüm oranını sağlayacağına karar vermeniz gerekir . Ne demek istediğimize bir bakalım:

Bu, SEO eylemlerine tüccarlar tarafından neden değer verildiğini ve etkileyici pazarlamanın neden son derece iyi çalıştığını açıklar . 

Buradaki sorun, işletmelerin sattığı tüm benzer ürünlerde müşterilerin hangi seçeneklerin en iyi olduğunu bilmemeleridir. Bunu, nihai kararı vermek için tavsiyelere güvenme eğiliminde olacak şekilde yapmak. 

Kişisel tavsiyemiz, SEO ve yönlendirme trafiğine odaklanmak , aynı zamanda bunu Google Ads veya Facebook Reklamları gibi bazı ücretli trafik işlemleriyle tamamlamaktır .

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.