Satışlarınızı Artırmak İçin En Etkili 10 Strateji

24.09.2021
1.325
Satışlarınızı Artırmak İçin En Etkili 10 Strateji

Satışlarınızı Artırmak İçin En Etkili 10 Strateji

Zaten oldukça iyi bir trafik akışınız olmasına rağmen, çevrimiçi satış yapıyor ve düşük satışlarla mücadele ediyor musunuz ? İki olası neden: trafiğiniz nitelikli değil ve kullanıcı deneyimi akışınız potansiyel müşterileri satın almaya dönüştürmüyor .

Bu makalede, çevrimiçi satışların nasıl artırılacağı konusundaki bu zorluğu aşağıdaki 10 stratejiyi tartışarak çözeceğiz :

  • Müşterileri sepete ürün eklemeye teşvik edin
  • Her müşteriye daha fazla satış yapın, ortalama sipariş değerini artırın (AOV)
  • Tekrar satın alma işlemleri için yeniden etkileşim kurun ve müşterileri mağazanıza geri getirin

Gelin, çevrimiçi mağazaların çevrimiçi satışlarını artırmaya yarayan bu 10 stratejiye (ve önerilen araçlara) derinlemesine bakalım.

#1 Upsell ve ilgili ürünlerin çapraz satışını yapın

Yukarı Satışlar ve Çapraz Satışlar , e-ticaret gelirinin ortalama %10-30’undan sorumludur .

McDonald’s, Pepsi, KFC’nin ünlü örneklerine aşina olan üst satış ve çapraz satış, tamamlayıcı veya yükseltmeler sunarak bir müşteriye daha fazla satış yapma sanatıdır.

Artan Satış ve Çapraz Satış, bu günlerde terimler birbirinin yerine kullanılabilse de farklıdır. Aşağıda, yukarı satış ve çapraz satış teklifleri yürütmek için Satışları Artır uygulamasını kullanan bir e-ticaret mağazası örneği verilmiştir :

Ek Satış ve Çapraz satış, planlanmamış satın almaları artırmak ve çevrimiçi mağazalar için ortalama sipariş değerini artırmak için harika taktiklerdir.

#2 Ürün keşfini ortaya çıkarmak için kişiselleştirilmiş ürün önerisini kullanın

Birkaç yıl önce dev Amazon , gelirlerinin %35’inin ürün tavsiyelerinden geldiğini açıkladı.

Şimdiye kadar, Amazon’un ana sayfasının %70’i ürün öneri bloklarıyla kaplıdır.

Teknoloji, e-ticarette norm haline geldi: ürün önerileri , her alışverişçinin mağazadaki davranışına ve ilgi alanlarına göre oluşturulur ve uyarlanır. Bu strateji, müşterilerin aradıklarına uygun ürünler önererek, müşterilerin eli boş gitmesini engellemekle kalmaz, aynı zamanda onları sepete daha fazla ürün eklemeye motive eder, böylece mağazanın ortalama sipariş değerini artırır. Ağızdan ağza pazarlama ile aynı şekilde çalışır .

Amazon’un başarısından ilham alan Home Music Tool mağazası, aynı stratejiyi web sitelerinde de uygular: Yalnızca Ana Sayfa’da, müşterilerin ürünlere göz atmak için kullanabileceği farklı kriterleri hedeflemek için 4 tür ürün önerisi yerleştirirler .

3 yatay blok, her müşterinin satın almak isteyeceği özel öneriler oluşturmak için alışveriş yapanların verilerini toplamak ve analiz etmek için yerleşik algoritmalar kullanan Kişiselleştirilmiş Öneri uygulaması tarafından oluşturulur .

Ana sayfanın yanı sıra, müşteriler ödemeye ulaşana kadar satış yapmaya devam etmek için kategori, ürün, sepet sayfasına ilgili önerilerde bulunabilirsiniz . Amazon, tekrar satın alımları motive etmek için ödeme işleminden sonra daha fazla ürün önerir.

#3 Ürün incelemeleri veya son satış bildirimleriyle sosyal kanıtı artırın

Sosyal kanıt, manyetik pazarlamanın anahtarıdır : daha fazla müşteri çekmek için kalabalık etkisinden yararlanmak.

Nasıl, ayrıntılı olarak?

Web sitenizi ilk kez ziyaret ederken, birçok müşteri şüphecidir. Çevrimiçi alışveriş alışılmadık bir şey olmasa da , müşteriler ödeme yapmadan önce fiziksel ürünleri göremedikleri veya dokunamadıkları için bir dereceye kadar riskler vardır. Ürünler web sitesinde gösterildiği gibi görünmüyorsa ne olur? Ya tarif edildikleri şekilde çalışmıyorlarsa?

Sosyal kanıt burada sizin için harikalar yaratabilir. Müşterilere, başkalarının alışveriş yaptığını ve mağazanızla mutlu bir deneyim yaşadığını göstererek, markanıza güven verebilir ve yeni müşterileri sizinle alışverişe başlamaya teşvik edebilirsiniz.

Önceki alıcılardan ürün incelemeleri alın:

Tüketici Perspektifinden Çevrimiçi Ürün İncelemelerinin Önemi raporunda , “ Katılımcıların %85,57’si çevrimiçi satın almadan önce yorumları sık veya çok sık okuduklarını belirtti. Yorumları okuyan katılımcıların %83,65’i olumlu ve olumsuz yorumları birbiriyle karşılaştırıyor .”

Ürünler için kapsamlı incelemeler almak, alışveriş yapanları doğru satın alma kararını verdiklerine ikna etmek için çok önemlidir. Yotpo , çevrimiçi mağazaların e-posta pazarlaması veya yerinde açılır pencereler aracılığıyla incelemeler oluşturması için yararlı bir uygulamadır .

Ürünleri için dürüst yorumlar almak için Yotpo’yu kullanan Thin Blue Line Store USA mağazasına bir örnek :

Son başarılı siparişleri bildir:

Çevrimiçi satışları artırmak için sosyal kanıttan yararlanmanın bir başka harika fikri de , müşteriler gezinirken mağazada son satış bildirimini görüntülemektir .

Inspigo mağazasının ücretsiz Satış Pop aracını kullanarak yaptığı gibi, Colorado’dan birinin (hatta Mike’ın) mağazanızdan bir ürün satın aldığını bildiren köşede küçük bir açılır pencere ayarlayabilirsiniz :

Bu Satış Pop bildirimleri, gerçek satış verilerinizden senkronize edilebilir veya bazı belirli öğeleri tanıtmak amacıyla oluşturulabilir.

#4 Niş alanınızdaki etkileyicilerle bağlı kuruluş pazarlaması yürütün

Influencer’ların sosyal medyada büyük gücü var. Bir şey hakkında olumlu konuştuklarında, takipçileri tarafından patlatılan bir trend haline gelebilir. Ürünlerinizi tanıtmalarını ve web sitenize ziyaretçi çekmelerini sağlamak için nişinizdeki sosyal etkileyicilere ulaşabilirsiniz . Aslında, bağlı kuruluş pazarlamasıyla birleştirerek sizin için satışları artırmalarını bile sağlayabilirsiniz.

Aşağıda, hesabının esas olarak JollyChic’in hedef müşterileri olan 665 bin takipçisi olan Instagram’da bir fitness modeli etkileyicisi olan Daniel Belle ile bağlı kuruluş pazarlaması yapan bir JollyChic mağazası örneği verilmiştir:

Influencer, takipçileri için %10 indirim kodu sundu. Bu kodla yapılan satışlar onun satış ortağı satışları olacak ve onlardan komisyon kazanabilecekti. Etkileyenler, yalnızca bir markayı tanıtmak yerine, kazanılan bağlı kuruluş komisyonu nedeniyle takipçileri satın almaya ikna etmek için daha yüksek bir inisiyatife sahiptir.

#5 Aciliyet duygusu yaratmak için bir geri sayım sayacı ekleyin

Çevrimiçi alışveriş, anlık satın alma için idealdir; hızlı tüketim kültürümüzün mümkün kıldığı günümüzde yaygın bir davranış haline gelen davranıştır .

En iyi zamanlamada tetiklenen doğru promosyonlarla doğru konuma yerleştirilen ürünler, anlık satın almayı oldukça teşvik edebilir. Bu davranış üzerinde yüksek etkiye sahip faktörlerden biri aciliyettir.

Müşteriler bir satın alma işlemi yapmayı düşünürken, sınırlı süreli bir teklif ( kuponlar, ücretsiz kargo, ücretsiz ürünler olabilir) gösterebilir ve onları anlaşmayı imzalamaya motive etmek için bir geri sayım sayacı ekleyebilirsiniz.

Tattly mağazası ,ödeme oranını artırmak için Checkout Boost uygulaması tarafından desteklenen geri sayım zamanlayıcılı geçici bir ücretsiz gönderim teklifi yürütürdü :

#6 Kıtlık hissi yaratmak için stok kullanılabilirliğini sınırlayın

Anlık satın alma davranışını teşvik etmek için uygulayabileceğiniz başka bir numara da kıtlık duygusu eklemektir.

Birçok çevrimiçi alışveriş yapan kişi, diğer perakendecilerle karşılaştırdıktan sonra geri gelip istedikleri zaman satın alabileceklerini düşündükleri için sepetlerini terk eder . Sevdikleri ürün yakında dışarı olacağını bilgilendirilir Onlar farklı hareket edecek stok .

Yüksek talep gören kalemler izlenimi yaratmak için envanter numaranızı gerçek miktardan daha düşük olarak ayarlayabilirsiniz. Müşterilerin bunu bilmesini sağlamak için aşağıdaki gibi bariz bir rozet, metin veya herhangi bir işaret tasarlayın:

#7 Müşterilerin Geri Gelmesini Sağlayan Bir Sadakat Programı Başlatın

Yeni bir müşteri edinmek, mevcut müşteriye satış yapmaktan daha maliyetli olduğundan, mevcut müşterileri elde tutmaya odaklanmak önemlidir . Müşterileri daha fazla harcama yapmaya motive etmek veya ödül puanları kazanmak için tekrar satın alma yapmak için bir sadakat programı oluşturabilirsiniz.

Müşterilerinize bir sadakat programı sunarak, anlık satın almaları teşvik edebilir ve onları sadık müşterilere dönüştürebilirsiniz. Müşteriler, daha sonra kullanmak üzere puan kazanabilecekleri için sizden satın almaya daha fazla motive olurlar.

Kinder Bilingue mağazasının Smile.io hizmetini kullanarak sadakat programlarını nasıl dağıttığını görün .

#8 AOV’yi artırmak için oyunlaştırmayı kullanın

Oyunlaştırma , e-ticaret oyununu gerçekten değiştiriyor.

E-ticaret oyunlaştırması yalnızca çevrimiçi alışveriş sürecini daha heyecanlı ve etkileşimli hale getirmekle kalmaz, aynı zamanda müşterilerin mağazayı daha sık ziyaret etmeleri ve daha fazla harcama yapmaları için gizli motivasyonları da barındırır. Temel teori basittir: Bu bir oyun gibidir, daha çok başarıların kilidini açmak için hareket ederler.

#9 Kişiselleştirilmiş yeniden katılım haber bültenleri gönderin

Yalnızca çevrimiçi satışları artırmakla kalmaz, aynı zamanda müşteriler sitenizden ayrıldığında bile daha fazla satış yapabilirsiniz.

E-posta pazarlaması , çevrimiçi satışların yaklaşık %23’ünü oluşturur ve bu da onu e-ticarette en uygun maliyetli pazarlama kanallarından biri yapar.

Toplu tanıtım e-postalarının zamanı çoktan gitmişti . Markalar artık özelleştirilmiş içerikle davranışlarına göre müşterileri takip etmek için kişiselleştirilmiş e-posta otomasyonu yürütüyor.

Örneğin, göz atan ancak hiçbir şey satın almayan müşteriler, gördükleri öğeleri ve benzer seçenekleri hatırlatan göz atmayı bırakma e-postaları alacaklardır. Sepetleri terk edenler, sepetlerini tamamlamaları için geri yönlendiren sepet kurtarma e-postaları alacaklardır. 3’ten fazla sipariş alan müşteriler , bir sonraki satın alma işlemi için bir kupon ödül e-postası alabilirler…. İçerik alakalı ve ilgi çekici olduğu sürece müşterilerle birçok noktada iletişimde kalabilirsiniz.

Aşağıda bu sepeti terk serisi kampanyasında email olduğu Vigostore ile inşa mailbot E-posta Pazarlama app sepetini terk takip etmek

#10 Daha iyi mobil dönüşüm için mobil web’i optimize edin

Bu e-ticaret trafiğin daha geliyor unutmayın mobil (gerçi satış dönüşüm uzak masaüstüne arkasındadır).

Mobil online satışların çoğunluğunu oluştururken masaüstünün yerini alacağı çok yakın bir geleceğe hazırlanmak için, mobil web’inizi optimize etmeye dikkat etmelisiniz.

Mobil kullanıcılar, CTA düğmesinin nerede olduğunu kaçırabilecekleri içeriği görüntülemek için sık sık yukarı ve aşağı kaydırır . Müşterilerin istedikleri zaman satın alabilmeleri için en üstte uygun seçeneklere sahip yapışkan bir Satın Al düğmesi ekleyin.

Mobil kullanıcılar da resimleri görüntülemek için sola ve sağa kaydırma gibi yaygın bir alışkanlığa sahiptir. Ürün resimlerini dikey sıraya koymak yerine, tıpkı Instagram’daki gibi kaydırabilmeleri için bir galeri ekleyin:

İnternetten satış yapmanın sonucu…

Çevrimiçi satışları artırmanın milyonlarca yaratıcı yolu olabilir .

Burada irili ufaklı birçok markanın uyguladığı ve aslında sonuç getirdiği kanıtlanmış stratejiler öneriyoruz. İşletmeniz için işe yarayıp yaramadığını test etmek için her stratejide önerilen araçları kullanabilirsiniz. (çoğu araç ücretsizdir veya ücretsiz deneme sürümüne sahiptir, böylece ücretsiz olarak başlayabilirsiniz).

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.