Satış Artıracak 3 Google Ads Stratejisi

15.11.2021
1.352
Satış Artıracak 3 Google Ads Stratejisi

Satış Artıracak 3 Google Ads Stratejisi

Google’ın sadece bir arama motoru olmadığını unutmayın. Teknoloji şirketinin YouTube, Gmail ve Haritalar dahil olmak üzere bir milyardan fazla kullanıcısı olan en az sekiz mülkü var. Bu, tek bir reklamcılık çözümünün, yolculukları boyunca potansiyel bir müşteriyle bağlantı kurmanıza olanak tanıdığı anlamına gelir.

İlk aramalarıyla onları markanızla tanıştırabilir ve bir daha video izlediklerinde veya postalarını kontrol ettiklerinde onlara dürtmeler ve hatırlatıcılar verme şansı yakalayabilirsiniz.

Tatiller hızla yaklaşırken, ürünlerinizi sergilemek ve öne çıkarmak için markanızı çevrimiçi hale getirmek hayati önem taşıyor. Peki, bu tatil sezonunda Google Ads‘den yararlanmanın en iyi yolu nedir? 

3 Google Reklam Stratejisi

Aşağıdaki stratejiler, potansiyel müşterilerin tam ihtiyaç duydukları veya ilham aldıkları anlarda ürünlerinizi ve işletme ayrıntılarınızı bulmasını kolaylaştırır veya satın alma işlemlerini doğrudan Google’da tamamlamalarına olanak tanır. Üçünü (ve daha fazlasını) aynı anda yayınlayabilir veya yalnızca birine odaklanabilirsiniz; bu durumda Alışveriş reklamlarıyla başlamanızı öneririz.

1. Alışveriş reklamlarıyla bir sonraki müşterinizi bulun.

Ankete katılan müşterilerin %75’i, geçen hafta alışverişlerine yardımcı olması için bir Google ürünü kullandığını söylüyor. Google Alışveriş reklamları, satıcıların bu müşterilere YouTube, Gmail, Arama ve Google Görüntülü Reklam Ağı üzerinden ulaşmasına yardımcı olur. Alışveriş reklamları, ürününüzün bir resminin yanı sıra bir ad, fiyat, marka ve daha fazlasını içerir. 

Profesyonel ipucu : Daha açıklayıcı reklamlar, alıcılara ürünleriniz hakkında güçlü bir fikir verir ve daha iyi satış fırsatları sağlar. 

İşletmeniz, ürünlerinize hiçbir ek ücret ödemeden ek gösterim sağlayan Google’daki ücretsiz listelemeler için de uygun olabilir. Ancak, trafiğin ve web sitenize gelen müşterilerin aslan payını çekmek için, bu tatil sezonundaki gürültüyü aşmak için ürünlerinizi Google Ads ile tanıtmanızı öneririz. 

Google’daki Reklamlar ve Listeler 

Alışveriş reklamları oluşturmadan önce, Google Merchant Center’da bir ürün feed’i oluşturmanız gerekir: Bu, reklamı yapılacak ürünlerin, her biri için alakalı bilgi ve resimler içeren bir listesidir. En yeni uygulamamız ve entegrasyonumuz burada devreye giriyor: Google’da Reklamlar ve Listeler . Bu uygulamayla, ürün kataloğunuzu otomatik olarak senkronize edebilir, ürünlerinizi Google’da ücretsiz olarak sergileyebilir ve ücretli Google Ads kampanyalarıyla tanıtabilirsiniz – bunların hepsini BigCommerce mağazanızdan ayrılmadan yapabilirsiniz. 

Merchant Center hesabınızı bağlamak ve BigCommerce’te Akıllı Alışveriş kampanyaları oluşturmaya başlamak için yapmanız gerekenler:

  1. Google’a Reklamları ve Listeleri Yükleyin
  2. Varsa uygun vitrini seçin
  3. Google Hesabınıza bağlanın

Not : Henüz bir hesabınız yoksa, yeni bir tane oluşturabilirsiniz.

  1. Google gereksinimlerinin karşılandığını onaylayın
  2. Ürünleri Google Merchant Center ile senkronize edin
  3. Akıllı Alışveriş kampanyası oluşturun

Bu adımları tamamladığınızda ve feed’iniz onaylandığında, ücretsiz listelemeler etkinleştirilecek ve reklam kampanyanızı oluşturmaya başlayabilirsiniz.

Akıllı Alışveriş Kampanyaları ayrıca mevcut ürün feed’inizi Google’ın makine öğrenimi ile birleştirerek, sistemin Google’daki potansiyel müşteriye özel en başarılı varyasyonları bulana kadar sağladığınız resim ve metnin farklı kombinasyonlarını test etmesine olanak tanır.

Google, her bir reklamdan en iyi değeri elde etmenize yardımcı olmak için, en iyi müşterilerinize ulaşmak ve en iyi sonuçları elde etmek için reklam yerleşimini ve ayarlamaları da otomatik hale getirir.

2. Arama Ağı kampanyalarıyla keşfedilin.

Google Arama kampanyalarıyla, insanlar sunduğunuz ürün veya hizmetleri aradığında, reklamlarınız arama sonuçlarının yanında gösterilir. Yayınlanan reklamlar, arama sonuçları sayfasındaki normal listelerinizi tamamlayabilir ve görünürlüğünüzü artırabilir.

Arama kampanyaları, müşterilerin bir bağlantıya tıklamak veya satın alma yapmak gibi gerçekleştirmesini istediğiniz eylemlere yöneliktir ve belirli pazarlama hedeflerine yöneliktir. Bu hedef, elde etmeye çalıştığınız her şeyi yansıtmalıdır – olası satışlar, satışlar, web trafiği vb. Ayrıca her kampanyanın konum, cihaz ve dil gibi hedef kitlenizi filtrelemenize olanak tanıyan ayar seçenekleri vardır. Ayrıca bütçenizi ve bir teklif stratejisi belirlemeniz gerekir . (Aşağıda bu konuda daha fazlası.)

Ayarlarınızı seçtikten sonra reklam grupları oluşturabilirsiniz. Bunlar, önemli arama terimleriyle ve bunların tetikleyecekleri reklamlarla ilgili anahtar kelime gruplarıdır. Örneğin, giyim şirketiniz için bir reklam grubu olarak T-shirt, sweatshirt, hoodie gibi anahtar kelimeleri seçebilirsiniz, ancak ayakkabı, spor ayakkabı, bot başka bir reklam grubu olabilir. Anahtar kelime gruplamalarınızı oluşturduktan sonra, her bir reklam grubunun temasını yansıtan özel reklamlar oluşturabilirsiniz.

3. Normal günlük aktiviteler sırasında markanızı tanıtın.

Alışveriş yapanların çoğu sürekli olarak yeni fikirler veya keşifler peşindedir. Ve bir tane bulduklarında hızlı hareket etme eğilimindedirler. 

Ama bu keşifler nerede oluyor? Genellikle bir müşterinin günlük ortamında, özellikle YouTube izleme listeleri, Gmail promosyonlar sekmesi ve milyonlarca kişi tarafından kullanılan bir haber ve bilgi hizmeti olan Google Discover’ın kendisi gibi favori özet akışlarında.

Bu tür yerlerdeki reklamlar, kasıtlı bir arama sorgusuna gerek kalmadan bir müşterinin satın alma niyetlerinden yararlanabilir, bu nedenle Arama ve Alışveriş kampanyalarıyla birlikte harika bir şekilde çalışarak ürünlerinizi bulmaları için yeni kitlelere ilham vermeye yardımcı olur.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.