Satıcıların Amazon Vine Programı Hakkında Bilmesi Gerekenler?

12.05.2022
1.506
Satıcıların Amazon Vine Programı Hakkında Bilmesi Gerekenler?

Satıcıların Amazon Vine Programı Hakkında Bilmesi Gerekenler?

Satıcıların Amazon Vine Programı Hakkında Bilmesi Gerekenler? Amazon’un platformunun temelinde müşteri incelemelerinin yer aldığı bir sır değil . Amazon Vine aracılığıyla, bir desteğe ihtiyaç duyan satıcılar, markalarını oluşturmak için müşteri incelemelerinin avantajlarını kullanabilir.

Bu gönderide, Amazon Vine’ın en önemli yönlerinden bazılarının üzerinden geçeceğiz ve bu program hakkında sahip olabileceğiniz tüm yanlış anlamaları düzelteceğiz. Hadi dalalım!

Amazon Vine Nedir?

Günümüzün çevrimiçi alışveriş yapanları, tarihteki en bilgili müşterilerden bazılarıdır. Bir ürünü gerçekten satın almadan önce, bir ürünün özellikleri ve benzer seçeneklerle karşılaştırması hakkında bilgi bulmak için zaman ayırırlar. 

Bu araştırmaların çoğu ve nihai satın alma kararı, diğer müşterilerin ürün incelemelerinden büyük ölçüde etkilenir. Doğal olarak, Amazon bunu not aldı.

Amazon Vine programı aracılığıyla Amazon, potansiyel müşterilerin bilinçli bir karar vermelerine yardımcı olmak için güvenilir yorumcuları “Vine Voices” olmaya ve yeni öğeler ve ayrıca yayın öncesi öğeler hakkında yorum yapmaya davet ediyor.

Yeni ürünlerin yeterli sayıda incelemeye sahip olmasını sağlamak, elbette, platformdaki tüm alışveriş yapanlar için faydalıdır. Ancak, satıcılara yeni piyasaya sürülen ürünlerini sergileme ve çevrimiçi varlıklarına hak ettikleri ilgiyi gösterme fırsatı da verir .

Özetle, Amazon Vine programı şu şekilde çalışır: satıcılar ve satıcılar ürünlerini programa gönderir ve Amazon Vine Voices’tan bir gözden geçiren, ürünü gözden geçirip dürüst görüşlerini yazabilmeleri için ürünü ücretsiz olarak alır.

Amazon Vine Programının Getirdiği Faydalar

Ürünlerinizi Amazon Vine’da bulundurmak, az sayıda incelemeye sahip satıcılar ve Amazon’da ticari marka kaydına sahip olan ve markalarını ön plana çıkarmak isteyen satıcılar için harika bir seçenektir.

Programın bazı avantajları şunlardır:

  • yükselmiş satışlar
  • yavaş satılan ürünler veya yeni ürünler için daha fazla farkındalık
  • daha fazla yorum
  • güvenilir yorumlar

Amazon Vine Programı’nın incelemeleri çok yüksek kalitede olduğundan, çoğu zaman alışveriş yapanların güvenebileceği görüşler haline gelir ve bu da satışları artırabilir.

Amazon Vine’daki Yenilikler?

Amazon’daki markaların katılımını kolaylaştırmak için 2021’de Amazon Vine’da bazı iyileştirmeler yapıldı.

Örneğin, daha fazla öğe uygundur. Amazon, satıcıların halihazırda stoklarında olabilecek ürünleri bir Amazon deposunda kaydettirmelerini artık mümkün kılıyor. Bu nedenle, ürün zaten Amazon lojistik ağı içindeyse programa gönderilebilir.

Bu, ağır hacimli ve tehlikeli madde birimleri için daha iyi koşullar yaratır, ancak doğrudan yerine getirme henüz desteklenmemektedir.

Bazı yeni özelliklere bir göz atalım.

Geliştirilmiş kullanılabilirlik

Platform daha kullanıcı dostu olacak şekilde geliştirildi. Ana hedeflerden biri, her alanı açıklayan araç ipuçları aracılığıyla önemli bilgiler sağlamaktır. Daha iyi bir kullanıcı yolculuğu yaratan ve kullanım kolaylığını artıran yeni tasarlanmış sayfalar bulacaksınız.

Aktif kayıt kapasitesi

Şu anda Amazon Vine programına aktif olarak kayıtlı en fazla 5 farklı ASIN’iniz olabilir.

Öğeler, sipariş olmadan iptal edilene kadar veya kayıt tarihinden veya planlanan başlangıç ​​tarihinden (hangisi uygunsa) 90 gün sonra kayıt tamamlanana kadar etkin kalacaktır.

Ürünümün Adil Bir Şekilde İnceleneceğini Nasıl Bilebilirim?

Ürününüzle ilgili yorumların nasıl sonuçlanacağı konusunda endişelenmeniz anlaşılabilir.

Amazon Vine, yalnızca davetiyeyle girilebilen bir programdır, yani herkes yeni listelemeleriniz hakkında düşüncelerini ifade edemez. 

Davetiyeler, yalnızca kusursuz bir inceleme kaydına sahip olanlara sunulur. Amazon, gözden geçirenin diğer müşterilerden aldığı geri bildirimlere göre uygunluğu belirler. 

Platformdaki yorumları okurken, onları faydalı olarak işaretleyebilir, hatta uygunsuz veya yanıltıcı olarak bildirebilirsiniz; Amazon, programa kimlerin davet edilmeye değer olduğunu belirlemek için bu geri bildirimi kullanır. 

Ürününüzün dürüst ve ayrıntılı bir görüş alacağından emin olabilirsiniz. Ancak, herhangi bir incelemede olduğu gibi, bu olumlu bir inceleme olacağını garanti etmez.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.