Satıcılar için 3 Amazon SEO Hızlı Kazanımı

23.03.2022
1.374
Satıcılar için 3 Amazon SEO Hızlı Kazanımı

Satıcılar için 3 Amazon SEO Hızlı Kazanımı

Satıcılar için 3 Amazon SEO Hızlı Kazanımı Ürün listelemenizi alakalı anahtar kelime ve dönüşüm odaklı içerikle optimize etmek bu nedenle görünürlüğünüzü ve satışlarınızı artırır.

Ancak Satıcılar için 3 Amazon SEO Hızlı Kazanımı çoğu Amazon satıcısı için göz korkutucu bir iştir. Yüzlerce ve binlerce ürün için ürün başlığını, madde işaretlerini ve ürün açıklamasını optimize etmek, çoğu satıcının en iyi SEO uygulamalarını takip etmekten kaçındığı çok fazla insan gücü gerektirir.

Bunu değiştirelim! Amazon Satıcıları için en iyi 3 SEO hızlı kazancımız, düşük asılı meyveleri seçmenize ve çabalarınızı en az zaman yatırımıyla en yüksek getiriyi elde ettiğiniz yere odaklamanıza yardımcı olur:

1. Amazon SEO’ya başlamak için 20/80 kuralını izleyin

Amazon SEO alanında, küçük değişikliklerin büyük etkileri olabilir. Bu nedenle tüm Amazon Satıcılarını 20/80 kuralına uymaya çağırıyoruz: Amazon gelirinizin %80’ini oluşturan ürünlerinizin %20’sini seçin ve bu listeleri optimize edin.

Bu ürünlerin Amazon’da iyi performans gösterdiğini zaten biliyorsunuz. Alakalı anahtar kelimeler ekleyerek veya hatta A+ içerik ekleyerek ürün listelemeyi optimize etmek, dönüşümü ve satışları daha da artıracaktır. Bu nedenle iyileştirmeler, halihazırda önemli bir satış hacmi gösteren ürünler üzerinde daha da büyük bir etkiye sahiptir. Bu nedenle, en iyi ürünleriniz için Amazon SEO optimizasyonuna yaptığınız zaman yatırımının karşılığını alacağınızdan emin olabilirsiniz.

2. Arka uç anahtar kelimelerinizin son sınırlamalara uyup uymadığını kontrol edin

Amazon, arka uç anahtar kelime sınırının 249 bayt olmadığını resmen onayladı. Bu sınırı ihlal eden tüm ürün listelemelerinin dizine eklenmeme riski vardır ve sonuç olarak arama sonuçlarında görünmez.

Bu, Amazon’daki satış performansınız üzerinde büyük bir etkisi olacak en temel ve en önemli SEO optimizasyon çabalarından biridir. Sonunda, müşteriler ürünlerinizi bulamazlarsa satın alamazlar.

3. Filtre sonuçlarına ve yan gezinmeye dahil edilecek tüm ürün bilgileri alanlarını doldurun

Belirli bir ürün kategorisinde en uygun olanı ararken, müşteriler genellikle aramalarını hassaslaştırmak için ek filtreleri kullanır. Örneğin, insanların yeni bir buzdolabı ararken kullanabileceği filtrelerden bazıları şunlardır:

Tüm bu ürün bilgilerini listelemeniz için ek ürün alanlarına ekleyebilirsiniz. Bunu yapmamak, ürününüz doğru özelliklere sahip olsa bile rafine arama sonuçlarında görünmeyeceğinden büyük bir satış fırsatını kaçırmak anlamına gelir. İşin iyi yanı, kapsamlı bir anahtar kelime araştırması yapmanız gerekmeyecek, çünkü tüm bilgilere zaten sahipsiniz!

İdeal olarak, Amazon SEO için ürün listelemenizin her birini optimize etmek için zamana ve insan gücüne sahip olursunuz . Çoğu Amazon Satıcısı, SEO’nun en iyi uygulamalarıyla mücadele ederken, ilk 3 optimizasyon hızlı kazanımımız, en kısa sürede en fazla sonucu elde etmeniz için size harika bir başlangıç ​​noktası sağlar.

Sellics Vendor Edition’da bulunan Content&SEO aracı, optimizasyonu daha da kolay ve etkili hale getirir. Tüm iş akışlarınızı aynı arayüzden yönetin, ilgili anahtar kelimeleri bulun, listeleri optimize edin, performansınızı takip edin ve yetkisiz değişiklikleri önlemek için içeriğinizi Amazon’da izleyin.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.