Özel Markanız için Yüksek Karlı Ürünler Nasıl Belirlenir

16.04.2022
1.363
Özel Markanız için Yüksek Karlı Ürünler Nasıl Belirlenir

Özel Markanız için Yüksek Karlı Ürünler Nasıl Belirlenir 

1. Özel Markaya İyi Ürün Fikirleri Üretmek

Özel Markanız için Yüksek Karlı Ürünler Nasıl Belirlenir Buradaki amaç, özel marka işiniz için çok uygun bir ürün fikir listesi geliştirmektir. Ürünlerin mükemmel olması gerekmez, yalnızca daha fazla araştırmayı hak edecek kadar iyidir. Potansiyel ürün fikirleri bulmak için iki ana yaklaşım vardır.

Veriye dayalı yaklaşım, bir tür ürün “veritabanı” kullanmaya ve işletmenizin ideal ürün kriterlerine uyan ürünleri belirlemek için metrikler ve filtreler kullanmaya odaklanır. En yaygın ürün “veritabanı”, Amazon’un en çok satanlar listesidir . En çok satanlar listesini kullanmanın çekici yanı, halihazırda Amazon’da iyi performans gösteren ve mevcut bir talep düzeyini gösteren ürünler içermesidir. Ayrıca, hedef ürünleri kategorilere göre sınırlayarak, ilgilendiğiniz kategorilere kolayca odaklanabilirsiniz. Listenizi değerlendirirken ideal ürün özelliklerini (düşük ağırlık, basit ürün vb.) dikkate alarak aramanızı daha da daraltabilirsiniz.

İkinci yaklaşım, yapılandırılmamış, yaratıcı beyin fırtınasıdır. Beyin fırtınası sürecini teşvik etmeye yardımcı olacak çeşitli teknikler vardır. Önümüzdeki 48 saat boyunca dokunduğunuz her şeyi yazın. Bir odada gördüğünüz her nesneyi listeleyin. Dergi reklamları arasında gezinin veya reklamları izleyin. Veya arkadaşlar veya yabancılar arasındaki konuşmaları dinleyin.

Her iki yaklaşım da etkili olabilir, ancak veriye dayalı yaklaşımın sistematik, tekrarlanabilir ve analizinde daha kapsamlı olması nedeniyle daha iyi sonuçlara yol açtığını düşünüyoruz. 

2) Private Label Nişinizde Talebi ve Rekabetçiliği Analiz Etme

Gelecek vaat eden ürün fikirleri geliştirdikten sonra, gelir potansiyelini ve rekabet gücünü değerlendirmek için bir niş analizi ile devam edin. Niş analizi için en iyi başlangıç ​​noktası, niş/ürün için ana anahtar kelimedir. Örneğin, bir sarımsak presini değerlendiriyorsanız, ana anahtar kelime “sarımsak presi”dir. Amazon’da ana anahtar kelimeyi arayın ve arama sonuçlarını inceleyin. Segment analizi şu soruya cevap vermelidir: Ürünüm ilk 5 arama sonucuna ulaşabilir mi, ulaşırsa ne kadar para kazanabilirim?

Sorunun ilk bölümünün cevabı, mevcut bir ürünün inceleme miktarına ve listeleme kalitesine bağlıdır. Arama sonuçlarının ilk sayfasındaki tüm ürünlerde 500’den fazla inceleme varsa, yüksek bir arama sıralamasına ulaşmak, mevcut ürünlerin çok fazla incelemesi olmamasına kıyasla çok daha fazla çaba gerektirecektir. Ardından, ürün listeleme kalitesine bakın. Yüksek kaliteli görüntüleri var mı? Başlıkları en önemli anahtar kelimeleri içeriyor mu? Beş mermi noktasını da kullanıyorlar mı? Yüksek kaliteli bir ürün açıklamasına sahipler mi? Ne kadar çok hata yaparlarsa, Amazon’un arama sonuçlarında onlardan daha üst sıralarda yer almanız o kadar kolay olur.

Sorunun ikinci kısmı (Ne kadar para kazanabilirim?) en çok satılan ürünlerin satış sıralarına bakılarak cevaplanabilir. En iyi 5 ürünün hepsinin satış sıralaması 2.000’in altındaysa, büyük olasılıkla yüksek talep gören bir niş bulmuşsunuzdur. Satış hacmini tahmin etmenin bir başka iyi yolu da ana anahtar kelimeler için arama hacmini kontrol etmektir (Google Anahtar Kelime Planlayıcı veya Satıcı Kelimeleri kullanabilirsiniz ). Nişin ana anahtar kelimeleri için aylık 100.000 aramanın üzerindeki sayıları arıyorsunuz. Ayrıca Amazon FBA hesaplayıcısını kullanarak FBA (Amazon tarafından yerine getirme) ücretlerinden sonraki net karınızı hesaplayarak karlılık hissi edinmeye çalışmalısınız .

Niş analiziniz iyi bir pazar fırsatı olduğunu gösteriyorsa, ürün özelliklerine bir kez daha göz atmalısınız. En iyi ürünlerin ideal ürün özelliklerine uygun olduğundan emin olun (düşük ağırlık, düşük iade oranı gerektiren basit ürün vb.).

Tüm niş analizi manuel olarak yapılabilir. 

3) Amazon’daki Hedef Ürünlerin Gerçek Satış Hacmini İzleyerek Sonuçlarınızı Doğrulama

Tebrikler – neredeyse ideal ürünü buldunuz! Şimdiye kadar, potansiyel pazar büyüklüğü ve ürün talebiyle ilgili tüm varsayımlarınız, tahminlere dayanmaktadır. Güçlü bir satış sıralamasına sahip bir ürün buldunuz ve bunun belirli bir satış hacmini gösterdiğini varsaydınız. Ancak tahminleriniz yanlış olabilir. Bir ürünün veya tüm bir nişin gerçek satış hacmini, tedarik etmeden önce bilmek ne kadar güzel olurdu? Son derece havalı!

Bir satış izleme aracı kullanarak gerçek satış hacmini analiz etmenizi öneririz. 

Gerçek satış verilerini toplarken, zamanınızı ürününüzü rakiplerinden farklı kılmak için temel özellikleri belirleyerek geçirebilirsiniz. Bu, piyasaya girdiğinizde size önemli bir avantaj sağlayacaktır. İyileştirme alanları bulmanın en iyi yolu, mevcut ürünler için olumsuz yorumları okumaktır. Kullanıcıların tekrar tekrar şikayet ettiği bir özellik var mı? Eğer öyleyse, bu yararlanabileceğiniz harika bir fırsat.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.