Özel Etiketli Amazon İşletmeniz için Yüksek Karlı Ürünler Nasıl Belirlenir

04.06.2022
889
Özel Etiketli Amazon İşletmeniz için Yüksek Karlı Ürünler Nasıl Belirlenir

Özel Etiketli Amazon İşletmeniz için Yüksek Karlı Ürünler Nasıl Belirlenir

Özel Etiketli Amazon İşletmeniz için Yüksek Karlı Ürünler Nasıl Belirlenir Doğru ürünleri belirlemek, her başarılı özel markalı işin temelidir. Korkunç bir pazarlamayla bile, harika bir ürün genellikle harika bir pazarlamaya sahip korkunç bir üründen daha iyi satar. Etkili ve kapsamlı ürün araştırması, özel markalı bir iş kurmanın veya genişletmenin en önemli adımlarından biridir.

Ne yazık ki, aynı zamanda en zorlarından biri. Doğru ürün fikirlerini bulmak, gelir potansiyelini değerlendirmek ve rekabet ortamını analiz etmek, önemli miktarda manuel çalışma gerektirir. Bu zaman alıcı süreçten geçtikten sonra bile başarı garanti edilmez. Yeni ürünlerin iyi satıp satmayacağından asla emin olamazsınız, bu da işinize zor kazanılmış binlerce dolara mal olur.

Amazon’da Satılacak Mükemmel Özel Etiketli Ürünün Üç Temel Özelliği

Sellics çözümüne geçmeden önce, ürün aramanın temel amacını hızlıca gözden geçirelim. Pek çok blog yazısı, YouTube videosu, kontrol listesi ve eğitim kursu var, bu yüzden ayrıntılara girmeyeceğiz ve hepsini tekrar etmeyeceğiz. Özünde, hepsi üç temel özelliğe iner.

1. Amazon’da Yüksek Talep Olan Ürünleri Seçin

Pazar ne kadar büyükse, o kadar çok satabilirsiniz. Satış sıralaması, muhtemelen ürün talebini tahmin etmenin en iyi yoludur. Satış sıralaması ne kadar yüksek olursa (düşük sayı daha yüksek sıralamaya eşittir), Amazon satış hacmi o kadar yüksek olacaktır. Satıcılar genellikle satış sıralaması 5.000’den az, hatta 2.000’den az olan ürünleri ararlar. Talebi tahmin etmenin bir başka yolu da özel araçlarla gerçek ürün satış hacmini takip etmektir.

2. Düşük Rekabet Özel Markalı Satış için En İyisidir

Daha az rekabet, daha yüksek bir talep payı yakalayabileceğiniz anlamına gelir. Rekabet gücünü ölçmenin en kolay yolu, rakip ürünler için yapılan incelemelerin sayısına bakmaktır. Ne kadar çok inceleme olursa, rakiplerinizi geçmek o kadar zor olacaktır. Bu nedenle satıcılar, 500 veya 250’den az incelemeye sahip ürünleri ararlar. İdeal olarak, rakipler de düşük bir listeleme kalitesine sahiptir, yani kötü resimler, kısa başlıklar, madde işaretleri yok vb. ve sponsorlu ürün reklamları kullanmazlar, bu da rakiplerin nispeten basit olduğunu gösterir.

3. Amazon FBA Satışı için Private Label Uygunluğu

İdeal ürün yüksek e-ticaret uygunluğuna sahiptir. Düşük nakliye ve depolama maliyetleri için küçük boyutları ile hafiftir; kırılması zor, bu da düşük getiri oranlarına yol açıyor; ve mevsimselliği yoktur, bu da sabit nakit akışı yaratmasını sağlar. Mevcut bir ürün, iyileştirebileceğiniz tutarlı müşteri şikayetleri çeken bir özelliğe sahipse, bu gelecekteki başarı için iyi bir göstergedir. Özelliği iyileştirmenin ve kendinizi rekabette öne çıkarmanın bir yolunu bulun.

Gelecek vaat eden ürün fikirleri geliştirdikten sonra, gelir potansiyelini ve rekabet gücünü değerlendirmek için bir niş analizi ile devam edin. Niş analizi için en iyi başlangıç ​​noktası, niş/ürün için ana anahtar kelimedir. Örneğin, bir sarımsak presini değerlendiriyorsanız, ana anahtar kelime “sarımsak presi”dir. Amazon’da ana anahtar kelimeyi arayın ve arama sonuçlarını inceleyin. Segment analizi şu soruya cevap vermelidir: Ürünüm ilk 5 arama sonucuna ulaşabilir mi, ulaşırsa ne kadar para kazanabilirim?

Sorunun ilk bölümünün cevabı, mevcut bir ürünün inceleme miktarına ve listeleme kalitesine bağlıdır. Arama sonuçlarının ilk sayfasındaki tüm ürünlerde 500’den fazla inceleme varsa, yüksek bir arama sıralamasına ulaşmak, mevcut ürünlerin çok fazla incelemesi olmamasına kıyasla çok daha fazla çaba gerektirecektir. Ardından, ürün listeleme kalitesine bakın. Yüksek kaliteli görüntüleri var mı? Başlıkları en önemli anahtar kelimeleri içeriyor mu? Beş mermi noktasını da kullanıyorlar mı? Yüksek kaliteli bir ürün açıklamasına sahipler mi? Ne kadar çok hata yaparlarsa, Amazon’un arama sonuçlarında onlardan daha üst sıralarda yer almanız o kadar kolay olur.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.