Online Ayakkabı Nasıl Satılır – E-İhracat İpuçları

28.09.2021
1.123
Online Ayakkabı Nasıl Satılır – E-İhracat İpuçları

Online Ayakkabı Nasıl Satılır – E-İhracat İpuçları

Bildiğiniz gibi yaz yaklaşıyor (uzak olduğunu düşünmeyin, yeterince hızlı sızar) ve insanlar bol güneş alan mevsim için dolaplarını, özellikle ayakkabılarını yenilemeye hazırlanıyorlar. : parmak arası terlikler, burnu açık trendler ve topuklu ayakkabılar! İnternetten doğru şekilde ayakkabı nasıl satılır? Bunu okuyun ve ayakkabı e-ticaret stratejinizi geliştirin!

O halde, bu sezon için Sezonluk Pazarlama kampanyalarınızı başlatmanın şimdi tam zamanı!

Bu nedenle, bu hafta en iyi pazarlama stratejisini nasıl oluşturacağınızı bilmek için bugün bilmeniz gereken birçok önemli veriye sahipsiniz. Hadi başlayalım!

Küresel hazır giyim ve ayakkabı pazarının perakende satışları 2017-2030

 • “2019 yılında küresel hazır giyim ve ayakkabı pazarının büyüklüğü 1,9 trilyon ABD dolarıydı ve bunun 2030 yılına kadar 3,3 trilyon ABD dolarına ulaşacağı tahmin ediliyor. ” 
 • “Daha ileri tahminler, küresel giyim pazarının tek başına 2020’de yaklaşık 1.52 trilyon ABD doları değerinde olabileceğini ve en büyük talep payının Asya Pasifik bölgesinden geleceğini gösteriyor. 2018 itibariyle, Amerika Birleşik Devletleri hazır giyim pazarından en yüksek geliri elde etti, onu Çin, Hindistan ve Japonya takip etti – Asya’daki yükselen pazarları öne çıkardı.”
 • “Spor giyim pazarı dünya çapındaki en önemli giyim pazarlarından biri: 2019’da 265 milyar ABD doları değerindeydi ve 2025 yılına kadar yaklaşık yüzde 80 artması bekleniyordu. Spor giyim, çevikliği artıran ve konfor sunan malzemelerden üretiliyor, özel olarak tasarlanmış, fiziksel aktiviteler sırasında performansa yardımcı olur. Nike, 2019 yılında 39 milyar ABD dolarını aşan satışlarıyla dünya çapında lider spor giyim şirketi oldu.”

İnternetten Ayakkabı Nasıl Satılır? 

 • “2019 yılında ABD ayakkabı mağazası satışları yaklaşık 36,63 milyar ABD doları olarak gerçekleşti. NAICS tanımına göre, bu sektör, golf ayakkabıları, bowling ayakkabıları ve çivili ayakkabılar gibi çorap ve özel spor ayakkabıları hariç, öncelikle her türlü yeni ayakkabının perakende satışını yapan işletmeleri kapsamaktadır.
 • “Ayakkabı milyarlarca dolarlık bir sektör. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki spor ayakkabı pazarı , 2019’da yaklaşık 14,72 milyar ABD doları değerindeydi . Çoğu giyim markası, Tommy Hilfiger, Calvin Klein ve Louis Vuitton gibi ayakkabı üretir ve satar. Ayakkabı mağazaları genellikle markalı ayakkabılar satar. Örneğin Foot Locker, Adidas, Nike ve Reebok gibi en popüler markaların ayakkabılarını alıp satan bir Amerikan spor giyim ve ayakkabı perakendecisidir. Atletik ayakkabılar, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki ayakkabı mağazası satışlarının önemli bir bölümünü oluşturuyor ve toptan satışlar 2019’da 17,26 milyar ABD dolarına ulaştı.”

Daha Fazla Ayakkabı Verisi…

 • “2019 yılında Nike’ın yaklaşık 39,12 milyar ABD doları cirosu vardı . ”
 • “2019 yılında moda e-perakende satışları bir önceki yıla göre yüzde 16,1 arttı.”
 • “Yine 2019 yılında hazır giyim ve aksesuar satışlarından elde edilen perakende e-ticaret gelirleri 102,5 milyar ABD doları olarak gerçekleşti ve 2024 yılında 1 53,6 milyar ABD dolarına yükselmesi bekleniyor .”
 • “Nisan 2020, koronavirüs (COVID-19) pandemisinin etkisiyle mağaza satışları 424 milyon ABD dolarına düştü. Aralık 2020’de ayakkabı mağazalarında perakende satışlar 3,5 milyar ABD dolarına yükseldi.”
 • “ABD, 2019’da yaklaşık 2,47 milyar çift ayakkabı ithal etti.”
 • “ 2019 yılında sektörün reklama 12,6 milyar ABD doları harcadığı tespit edildi. Bir önceki yılın verilerine göre sektöre yapılan reklam harcamaları 11,8 milyar dolar oldu.”

Peki, ne yapmalısın?

Tüm bu verilere baktığımızda, ayakkabı pazarının ve özellikle de diğer şeylerin yanı sıra koronavirüs pandemisine bağlı olarak çevrimiçi pazarın güçlendiğini görebiliyoruz. Online satışlarımızı artırmak için neler yapabiliriz? Kontrol listesine dikkat edin!

 1. SEO stratejinizi gözden kaçırmayın.
 2. Günlük ve/veya haftalık bir bütçeyle dikkatli, hesaplanmış bir SEM (ücretli trafik) stratejisi yapın .
 3. Kitlenizi derinlemesine inceleyin ve hedefli reklamlar yapın, yani daha kişisel hale getirin. Bu, hedefleme olarak bilinir. Hedef kitlenizi tanımak çok önemli!
 4. Markalaşmada iyi olun . Bilinmeyen bir marka, insanları web sitenize çekmez! Markalaşma üzerinde çalışın, size SEO gibi uzun vadeli faydalar sağlayacaktır – buna değer! 
 5. Web siteniz için satın alma kaynaklarını inceleyin ve en karlı olanları tanıtın. Organik trafik, doğrudan trafik, yönlendirilen trafik, ücretli trafik ve sosyal trafik, gözden kaçırmamanız gereken en yaygın kaynaklardır.
 6. Kullanıcılarınız genellikle hangi cihazları satın alıyor? Cep telefonlarından geldiğini fark ederseniz, web sitenizin duyarlı olması veya AMP tasarımına sahip olması gerekir! Satın alma işlemini mobilden yapmak kullanıcılarınız için daha kolay ve rahat olacaktır.

İşe yarayan diğer küçük ipuçları…

 • Sosyal medya ve Google incelemeleri: Oldukça önemliler. Alıcılar, diğer müşterilerin incelemelerine giderek daha fazla güveniyor. Mümkün olduğu kadar çok sayıda iyi 5 yıldızlı değerlendirme almaya çalışın.
 • Harekete geçirme düğmeleri (CTA): Herhangi bir web sitesinde çok önemlidirler. Nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız, işte size bir fikir… Rakiplerinizin hangi CTA Düğmeleri var? Onları taklit ederek başlayın!
 • Yaratıcılık ve tasarım: Web siteniz havalı, göze hoş gelen, ilgi çekici olmalı… Tasarım hakkında hiçbir şey bilmiyor musunuz? Bunun için Canva , Venngage gibi her şey için ücretsiz ve sezgisel araçlar var … Google’da arama yapın, her şey için ücretsiz bir araç var!
 • SEO’nuzu bağlantı kurma stratejileriyle destekleyin: bağlantı kurma internette gerçek hayatta ağızdan kulağa ne anlama geliyor ve Google, sizi kendi sıralamasında konumlandırmaya geldiğinde buna çok önem veriyor. Kaynakları bağlantı kurmayı denemek için ayırın, uzun vadede karşılığını verir.
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.