Müşteri Etkileşimini İyileştirerek Satışları Nasıl Artırırsınız?

04.09.2021
1.222
Müşteri Etkileşimini İyileştirerek Satışları Nasıl Artırırsınız?

Müşteri Etkileşimini İyileştirerek ve Pazarlamada Katılımı Artırarak Satışları Nasıl Artırırsınız?

Sosyal medya fenomeni dünyayı kasıp kavurmaya devam ederken, müşteriler giderek daha güçlü hale geliyor. İnternet sayesinde her yerden, her zaman bilgi alabilir ve her zamankinden daha bağımsız olarak daha bilinçli kararlar alabilirler. Bu nedenle, dünya çapındaki işletmeler bu süper bilgili tüketici tabanlarına ayak uydurmak için mücadele ediyor. Pazarlamaya katılımınızı artırmak için bu ipuçlarını okuyun!

Etkileşim yazılımı hiçbir zaman bugünkü kadar popüler ve gerekli olmamıştı. Müşterilerinizin yerinde kalmasını istiyorsanız, işletmenizle etkileşim kurmalarını sağlamak birincil endişeniz olmalıdır. Günümüzde, sosyal medyanın yükselişi sayesinde insanlar daha akıllı ve daha hızlı. Bu makalede, etkileşimi artırarak ve müşteri etkileşimlerini geliştirerek dönüşümleri artırmanın denenmiş ve test edilmiş yollarından bazılarına bakacağız .

Müşterilerinizi Şaşırtmak

Müşteriyi şaşırtmak, onlara kendilerini özel hissettirmek anlamına gelir; bununla ilgili. Onlara beklemedikleri bir şey sunun. Potansiyel müşterileri veya ziyaretçileri karşılamak için telefon görüşmelerini ve e-postaları kişiselleştirerek, tavsiyeler, ipuçları, kontrol listeleri, dergiler, e-kitaplar vb. hediyeler vererek ve ücretsiz süreli süreklilik programları sunarak bunu yapabilirsiniz. Bunlardan bazılarını nasıl kurabileceğinizi merak ediyor musunuz? Pop-up’lar, yeni müşterilere kişiselleştirilmiş mesajlar iletmenin harika bir yoludur.

İyi hazırlanmış pop-up’lar, müşterilerin çok daha hızlı harekete geçmesine yardımcı olabilir. Bu şaşırtıcı unsur , satış dönüşüm huninize yeni müşteriler çeken bir mıknatıs gibi çalışır . Nasıl baktığınıza bağlı olarak , bir tür etkileşim yazılımı olarak kabul edilebilirler . Hala müşterilerle etkileşim kurmanın çok etkili bir yolu.

Müşterilerinizi Mutlu Etmek

Mutlu bir müşteri, onlarla birlikte çok daha fazlasını çekebilir. Müşterileriniz sizinle iş yaparken olumlu deneyimler yaşarsa, bunu bağlantıları, aileleri ve arkadaşlarıyla paylaşırlar. Olumlu deneyimleri olmadığında, muhtemelen şikayet edeceklerdir. Tüm mutsuz müşterilerin% 13 yaklaşık / müşterilerin en az 15 kişi ile bu deneyimi paylaşacak söylenmiştir . Daha basit bir ifadeyle, mutlu müşteriler genellikle dönüşüm oranlarını artırmaya yardımcı olur.

Dilleri, kültürleri, geçmişleri veya coğrafi konumları ne olursa olsun onlara saygı duyarak müşterilerinizi mutlu edebilirsiniz ; onlarla tekrar konuşmadan önce onları dinlemek; onlarla profesyonelce iletişim kurmak; kendilerini işin bir parçası gibi hissettirmek; şeffaf olmak; onlara fayda sağlayacak ve paradan tasarruf etmelerini sağlayacak teklifler oluşturmak. Müşterilerin mutlu olduklarında satış dönüşüm huninizden geçme olasılığı daha yüksektir.

Gerçek Zamanlı Avantajlar Sağlamak

Müşterilerinizin eli boş gitmesine asla izin vermeyin. Şu anda açılış sayfası dönüşüm oranı 2.35 yaklaşık% ortalamalar . Bu, önemli sayıda müşterinin satış dönüşüm huninize girmeden önce bile geri adım atacağını söyler. Bu nedenle, satış dönüşüm oranlarınızı en üst düzeye çıkarmak istiyorsanız , tüm trafiğiniz hedeflenmeli ve sizi ziyaret eden herkesin bir şeyler bıraktığından emin olmalısınız. Bunu başarmanıza yardımcı olabilecek birçok etkileşim yazılımı aracı vardır.

Bunu gerçeğe dönüştürmek için yapabileceğiniz şeylerden bazıları şunlardır: müşteri ziyareti bittiğinde ‘teşekkür ederim’ açılır pencerelerini kullanmak , ziyaretçinin gezinme sürecini takip etmek ve onlara bu gezinmeye dayalı içerik parçalarını göstermek ve ücretsiz ipuçları sunmak. , kontrol listeleri ve ziyaretçilere E-kitaplar. Onlara ziyaretin değerli olduğunu hissettirin. Gerçek şu ki, çok sayıda ziyaretçi yaklaşımınızı ve tekliflerinizi görmezden gelecek; ancak, neler olup bittiğini fark edenler geri dönecek ve büyük olasılıkla bir dahaki sefere dönüş yapacaklardır.

Müşterilerinizle Sosyalleşin

Etkileşim yazılımlarının günümüzde bu kadar popüler olmasının nedeni budur . Sosyal ağlar, günümüz dünyasının çevrimiçi toplumları haline geldi. Gençler her gün yaklaşık 9 saatini sosyal medyada geçirirken, yetişkinler zamanlarının yaklaşık %28’ini farklı sosyal medya platformlarında gezinerek geçiriyor. Müşterilerinizle daha fazla etkileşim kurmak istiyorsanız, muhtemelen bunu sosyal medya yoluyla yapmanız gerekecek. Aslında, müşterilerle etkileşim kurmak için sosyal medyayı kullanmak, tartışmasız bugün var olan en etkili katılım taktiğidir.

Olumsuz Geri Bildirimi Ele Alın

Sosyal medya platformları dünyamızdaki yeni dünyalardır. İnsanlar sosyal medyada kendi patronlarıdır. Bu ağlardayken kimse onları kontrol edemez. Bu nedenle, her zaman işinize zarar verebilecek görüşler, geri bildirimler ve yanıtlar almayı beklemelisiniz . İnsanların söylediklerini kişisel olarak almaya başladığınızda, resmen kaybeden tarafta olacaksınız. Bu yüzden olumsuz geri bildirimleri ele alın dediğimizde, bir iş gibi düşünmeyi bırakıp bir müşteri gibi düşünmeye başlamayı kastediyoruz. Etkileşim yazılımı bunu yapmanıza yardımcı olamaz; sadece sen yapabilirsin.

Her zaman aklınızda bulundurmanız gereken şeylerden bazıları; yorumlara, yanıtlara ve geri bildirimlere ne kadar agresif olurlarsa olsunlar (bunlardan kaçınmak temelde intihardır) en kısa sürede yanıt verin, sabırlı olun ve acele yanıtlardan kaçının (olumsuz ifadelere yanıt verirken ortaya çıkan adrenalin işinize zarar verebilir. Zaman ayırın ve yanıt vermeden önce bir şeyler düşünün) ve kullanıcıyla özel olarak iletişim kurmaya çalışın ve onlardan özür dileyin.

Son düşünceler

Artan satış dönüşümünün anahtarı, sade ve basit müşteri etkileşimi ve katılımıdır. Bu nedenle, bugünlerde müşteri etkileşim yazılımlarına bu kadar yüksek talep var . Teklifleriniz müşteriye ne kadar derinden fayda sağlasa ya da genel olarak ne kadar iyi olursa olsun, müşteriler teşvik edilmelidir ve beyinleri ev yaptığınız yerde olmalıdır. Bunu yapmanın tek yolu, onlarla mümkün olduğunca sık ve sık ilişki kurmaktır. Bu sadece pazarlama stratejilerinize dahil edilmemeli, aynı zamanda etkili teknikler de kullanılmalıdır. Umarım, bu makale size nereden ve nasıl hemen başlayabileceğinizi göstermiştir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.