Markanızın Neden Amazon Reklam Otomasyonuna İhtiyacı Var?

05.04.2022
1.002
Markanızın Neden Amazon Reklam Otomasyonuna İhtiyacı Var?

Markanızın Neden Amazon Reklam Otomasyonuna İhtiyacı Var?

Markanızın Neden Amazon Reklam Otomasyonuna İhtiyacı Var? Amazon’un daha büyük marka bütçelerini çekmek ve Google ve Facebook’un reklam platformlarının ikilisiyle rekabet etmek amacıyla reklamcılık yeteneklerini genişletmeye yoğun bir şekilde yatırım yaptığı bir sır değil. Bu yıl Amazon’un, reklamverenlerin kampanyalarını daha iyi ölçmelerine yardımcı olmak ve markaları ve ajansları Amazon arama reklamcılığına daha fazla harcama yapmaya teşvik etmek için yeni özellikleri ve performans ölçümlerini hızla kullanıma sunduğunu gördük.

Kurumsal markalar Amazon’da reklam vermenin devasa gelir potansiyeline işaret ederken,  artan anahtar kelime rekabeti, teklif fiyatları ve giderek doygun bir reklam ortamıyla karşı karşıya kalan reklamverenler için rekabet kızışıyor. Amazon’da rekabet gücünü korumak için birçok reklamveren, kampanyalarını yönetmelerine ve doğrudan Amazon’un reklam platformunda henüz mümkün olmayan bir dizi optimizasyon faaliyeti gerçekleştirmelerine yardımcı olacak üçüncü taraf araçları kullanıyor. 

Amazon Reklamcılık otomasyon yazılımı, bir sonraki otomasyon katmanı olan   anahtar kelime toplama otomasyonunu ekleyerek artık geleneksel olarak sunulan teklif otomasyonunu bir adım daha ileri götürebilmektedir . Uçtan uca bir otomasyon sistemiyle, Amazon reklamverenleri artık günlük kampanya yönetimi görevlerini tamamen otomatikleştirebilir ve hatta bu süreçte reklam harcamalarından elde edilen getiriyi (ROAS) artırabilir.

Amazon Reklam otomasyonu nasıl çalışır?

Amazon Sponsorlu Reklamları çalıştırdığınızda, günlük kampanya yönetimi görevlerinizin çoğu iki ana etkinliğe ayrılabilir: anahtar kelime yönetimi ve teklif yönetimi. Her iki etkinliğin de rutin olarak gerçekleştirilmesi gerekir ve her kampanyada yayınlanan anahtar kelimelerin ve tekliflerin maksimum performans ve yatırım getirisi için optimize edilmesini sağlaması gereken reklamveren için çok zaman alıcı olabilir.

Amazon Advertising’i otomatikleştirmekten bahsettiğimizde, esas olarak bu süreçleri otomatikleştirmek için araçlar kullanmaktan bahsediyoruz; anahtar kelime ve teklif yönetimi. Amazon tüccarları için otomatik teklif verme yazılımı , Sellics de dahil olmak üzere kurallara dayalı teklif otomasyon yazılımı sunan çeşitli platformlarla piyasada zaten mevcuttur .

Ancak Amazon PPC anahtar kelime yönetimi, yani yeni anahtar kelimeler toplama, en iyi performans gösteren anahtar kelimeleri kampanyalar arasında taşıma ve düşük performans gösteren anahtar kelimeleri negatif listelere ekleme süreci – reklamcılar tarafından tamamen manuel olarak gerçekleştirilen zaman alan bir görev olmaya devam ediyor.

Tam Amazon Reklam Otomasyonu = Teklif Otomasyonu + Anahtar Kelime Toplama Otomasyonu 

Amazon reklamverenleri için, anahtar kelime toplama otomasyonu, Amazon Sponsorlu Reklamlar yönetimini tamamen otomatikleştirmek için gereken araç takımını tamamlayacak olan bulmacanın eksik parçasıdır. Sellics olarak, bu yeni otomasyon aracını pazara sunan ilk Amazon yazılım platformlarından biri olmaktan gurur duyuyoruz :

Anahtar Kelime Toplama Otomasyonu nasıl çalışır?

Anahtar kelime toplama otomasyonu ile, reklamcılar, pozitif performansa (ör. satışlar) dayalı olarak reklam kampanyaları arasında anahtar kelimelerin hareketini otomatikleştirebilir ve aynı anda düşük performans gösteren anahtar kelimeleri (ör. tıklamalar ama satış yok) boşa harcanan reklam harcamalarını en aza indirmek için negatif anahtar kelime listelerine taşıyabilir. . 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.