Küresel Ödemelerinizi Sorunsuz Bir Şekilde Nasıl Yönetebilirsiniz?

24.03.2022
1.001
Küresel Ödemelerinizi Sorunsuz Bir Şekilde Nasıl Yönetebilirsiniz?

Küresel Ödemelerinizi Sorunsuz Bir Şekilde Nasıl Yönetebilirsiniz?

Küresel Ödemelerinizi Sorunsuz Bir Şekilde Nasıl Yönetebilirsiniz? Küçük işletme sahipleri, para girişi ve çıkışı söz konusu olduğunda çeşitli zorluklarla karşı karşıya kalır. Temelleri bir kez anladıktan ve topun yuvarlanmasını sağladıktan sonra bile, ödeme alma ve başkalarına ödeme yapma konusunda hala bazı zorluklarla karşılaşmanız olasıdır.

Çoğu çevrimiçi satıcı, uluslararası sınırlar ve birden fazla para birimi arasında iş yönetiyor ve bu hokkabazlık eylemi, ustalıkla ele alınmazsa karmaşık (ve pahalı) olabilir.  Kolaylık, düşük maliyetler ve şeffaflık, küresel gelen ve giden ödemeler denilince akla ilk gelen kelimeler olmayabilir; ama olmalılar. İşletmenizin nakit akışını yönetmek bir kabus olmak zorunda değildir.

Uluslararası Tedarikçilerinize ve Satıcılarınıza Ödeme Yapmak

Çin, dünyanın en büyük mal ihracatçısı ve bir satıcıysanız, ürünlerinizin çoğunu muhtemelen o bölgeden tedarik ediyorsunuz. Dil engelleri, saat dilimi farklılıkları ve nakliye süreleri, satıcıların Asya’dan ürün tedarik ederken karşılaştığı zorluklardan sadece birkaçıdır. Başka bir ülkedeki satıcılarla çalışmanın en büyük ve belki de en önemli zorluklarından biri ödemelerdir. Uluslararası banka havaleleri ve para birimi dönüştürmeleri ile ilgili sorunlar, sorunsuz çalışan bir işi durma noktasına kadar yavaşlatabilir. Tedarikçilerinize ve hizmet sağlayıcılarınıza para gönderirken tuzaklardan nasıl kaçınabilirsiniz?

Sınır ötesi, para birimi ödemeleri konusunda uzmanlaşmış bir hizmet seçin. Payoneer, satıcılara ve tedarikçilere, transfer ve para birimi ücretlerini önemli ölçüde azaltabilen sağlıklı, uçtan uca bir çözüm sunar. Payoneer’in Ödeme Yap hizmeti, Payoneer kullanıcılarının birbirlerine ücretsiz olarak para transfer etmelerini sağlar ve bunun üzerine düşük para birimi dönüştürme ve para çekme ücretleri sunar.

Servis Sağlayıcılar Gezegenin Diğer Tarafında Olabilir… Peki Ne?

Logonuz üzerinde çalışacak bir tasarımcı mı arıyorsunuz? eStore’unuzu oluşturmak için bir web geliştiricisi mi? Belki bir ürün yeniden fiyatlandırması veya yerelleştirme hizmeti? Çoğu zaman, en iyi servis sağlayıcıların yakınınızda olmadığını fark edeceksiniz… aslında farklı bir kıtada olabilirler. Uluslararası banka havaleleri ve para birimi dönüştürme endişeleri, küçük miktarlar veya bir kerelik konserlerle uğraşırken daha da önemli olabilir. 250$’lık bir tasarım işinin havalesi için gerçekten 40$’a kadar ödemek istiyor musunuz? Evet. Servis sağlayıcınız dünya çapındaki 3 milyon Payoneer kullanıcısından biriyse, Make a Payment aracılığıyla onlara ücretsiz olarak para aktarabilirsiniz.

Gelen Pazaryeri Ödemelerinizi Yönetin

Amazon gibi pazaryerlerinde satış yapmaya başlamak istiyorsanız, ABD’de yerel bir USD alıcı banka hesabına ihtiyacınız olacak. Amazon’da satış yapmak ve Amazon İngiltere’ye veya Amazon.de’ye açılmak mı istiyorsunuz? Orada da yerel para birimindeki banka hesaplarına ihtiyacınız olacak. Örneğin, Birleşik Krallık’ta bir banka hesabına sahip olmak , işletmenizi orada kaydettirmenizi ve fiziksel bir Birleşik Krallık iş adresi oluşturmanızı gerektirir. ABD dışında küçük bir işletme yönetiyorsanız, henüz İngiltere’de mağaza kurmaya hazır olmayabilirsiniz.

Payoneer’in Küresel Ödeme Hizmeti , kullanıcılara Birleşik Krallık, ABD, AB, Japonya ve Çin’de yerel para biriminde hesap açan hesaplar sağlayarak onları bu ülkelerde gerçek banka hesapları açma zahmetinden kurtarır. Satıcılar, çeşitli çevrimiçi pazar yerlerinden (bu ülkelerdeki Amazon platformları dahil) ödeme almak için bu alıcı hesapları hiçbir çaba harcamadan kullanabilir.

Amazon pazaryerlerinde birden fazla mağazanız var mı? Sorun yok. Payoneer, tüm mağaza bilgilerinizi tek bir yerde birleştirmenize yardımcı olacak ve her mağaza için alıcı hesaplara erişmenizi sağlayacaktır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.