Kârlı Amazon Sponsorlu Marka Reklamları için Kılavuz

07.04.2022
1.065
Kârlı Amazon Sponsorlu Marka Reklamları için Kılavuz

Kârlı Amazon Sponsorlu Marka Reklamları için Kılavuz

Kârlı Amazon Sponsorlu Marka Reklamları için Kılavuz Sponsorlu marka , sizinki gibi ürünler için alışveriş yapan müşteriler arasında markanızın görünürlüğünü artırmak için tasarlanmış bir PPC reklamıdır. Bu reklamlar Amazon arama sonuçlarında görünür ve marka logonuzu, özel bir başlığı ve birden çok ürünü içerir.

Neden Amazon Sponsorlu Markaları kullanmalıyım?

Sponsorlu Markalar hakkında dolaşan bir söylenti var: Dönüşüm hunisinin üst kısmındaki reklamlar için olduklarına dair . Ve bu doğru! Amazon’da marka bilinirliği oluşturmada etkilidirler.

Ancak, Amazon e-Ticaret yolculuğunuzda yalnızca satışları ve karlılığı artırmaya odaklandığınız bir aşamadaysanız, Sponsorlu Markalara yatırım yapmak yine de iyi bir fikirdir. 

Tekrar etmekte fayda var: Amazon Sponsorlu Markalar etkili bir performans olabilir , yani “düşük huni” formatı olabilir. Yine de çoğu satıcı ve satıcı (%72) onsuz yapıyor.

Daha zengin içerik seçenekleriyle Sponsorlu Markalar, ürününüze ve markanıza yeni müşteriler çekmenin daha ikna edici bir yolu olabilir . Trafiği mağazalara yönlendirme fırsatı yalnızca daha iyi bir alışveriş deneyimi sağlamakla kalmaz, aynı zamanda potansiyel müşterileri Amazon’da rakiplerinizin emlak satın alamayacağı tek yere yönlendirir. Ve bu, büyük olasılıkla dönüşümleri artıracaktır.

Tereddütünüz belirsizlikten kaynaklanıyorsa, yardım etmek için buradayız! Zor kazanılan uzmanlık ve veri analizine dayanarak, uygulaması kolay ve maksimum getiri için optimize edilmiş bir başlangıç ​​stratejisi geliştirdik. 

Bu kılavuzu, PPC temellerini zaten bildiğiniz ve Sponsorlu Ürünleri uygulama konusunda biraz deneyime sahip olduğunuz varsayımıyla yazdık. Durum böyle değilse, buradan başlayın .

Ürün Koleksiyonu reklamları aynı anda üç ürünü öne çıkarır. Hem ürün seçimi hem de sipariş size kalmış. 

Şu an için ‘ürün optimizasyonu’nu da etkinleştirebilirsiniz – bu seçimi dinamik hale getirmek, ancak Amazon bu özelliği kısa süre içinde kullanımdan kaldıracaktır.

İçerik açısından sıfırdan başladığınızı varsayarsak, Ürün Koleksiyonu reklamları en hızlı şekilde uygulanır: Yalnızca bir başlık yazmanız yeterlidir. 

Yukarıdaki reklamın ayrıca özel bir resim gösterdiğini fark edeceksiniz – bu seçenek şu anda beta sürümündedir, ancak muhtemelen geçerliliğini yitirecektir. Birini kullanmak akıllıca olur – bir Amazon araştırması, özel (yaşam tarzı) reklam öğesi eklemenin TO’yu %20 ila %30 arasında artırabileceğini öne sürüyor.

Uygun yaşam tarzı resimleriniz yoksa, zorlamayın: reklamı ek içerik olmadan yayınlayabilirsiniz ve markanıza zarar verebilecek ortalamanın altında bir resim yayınlamaktansa hayal gücünüze daha fazlasını bırakmak daha iyidir.

Hem Ürün Koleksiyonu Sponsorlu Markalar hem de Mağaza Spotlight reklamları, aramanın alt kısmında “Bu aramayla ilgili markalar” başlığı altında da görünebilir. Bu durumda, şöyle görünürler:

Ürün Detay Sayfasında, Sponsorlu Markaları benzersiz özelliklerine göre tanımlayabilirsiniz: başlık, logo veya her ikisi. Ay sonuna kadar tüm statik Sponsorlu Markalar reklamlarının bir logo gerektireceğini bilmelisiniz . 

Bir marka mağazası inşa etmenin en iyi nedeni , Amazon’da rakiplerinizin gayrimenkul satın alamayacağı tek yer olmasıdır. Bu, iyileştirilmiş bir alışveriş deneyimiyle birleştiğinde, bir Amazon araştırmasının , bir Ürün Listesi sayfasına kıyasla,  bir mağazaya bağlanmanın RoAS’yi %29 oranında artırdığını ortaya çıkarmış olması muhtemeldir.

Mağazalar, geniş bir ürün yelpazesine sahip markalar için iyi çalışır, ancak bunlarla sınırlı değildir. Ürün türü, kullanım durumu, stil, tema, yaş grubu ve daha fazlasına göre ayrılabilirler. Ürünleri sergilemenin yanı sıra zengin, özel, ilham verici veya eğitici içeriklerle benzersiz özelliklerini öne çıkarabilirler.  

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.