Kârınızı Artırmak için 8 e-Ticaret Para Yönetimi İpuçları

03.11.2021
1.282
Kârınızı Artırmak için 8 e-Ticaret Para Yönetimi İpuçları

Kârınızı Artırmak için 8 e-Ticaret Para Yönetimi İpuçları

Bir çevrimiçi mağaza işletmek karmaşıktır. Yöneticiler ve işletme sahipleri, ürün kalitesinden müşteri ilişkilerine kadar her şey için endişeleniyorlar. Bunu her şeyin paraya mal olduğu gerçeğiyle birleştirdiğinizde, birçok işletme sahibinin para yönetimi ile mücadele etmesi şaşırtıcı değildir.

Nakit akışı aslında küçük işletmelerin %82’sinin kapılarını kapatmak zorunda kalmasının nedenidir ve bu da bunu her yerdeki markalar için son derece önemli hale getirir.

Bu gönderide, işletme sermayenizi artırarak, bütçenizi iyileştirerek ve paranızı en çok yardımcı olması gereken yere koymanızı sağlayarak kârlılığınızı artırmanıza yardımcı olacak 8 temel para yönetimi ipucunu inceleyeceğiz. büyürsün.

Çalışma sermayesi bir işletmenin başarısı için neden bu kadar önemlidir?

işletme sermayesi nedir?

İşletme sermayesi, herhangi bir zamanda sahip olduğunuz para miktarıdır ve paranızı dikkatli bir şekilde yönetmek, işinizin yalnızca ayakta kalabilmesi için değil, aynı zamanda gelişebilmesi için çok önemlidir.

İşletmelerin farkına bile varmadan sermayelerinin tükenmesi şaşırtıcı derecede kolaydır. Birçoğu, envanter satın almak için bütçelerinin çok fazlasını kullanma hatasına düşer ve daha sonra, biraz zaman alabilecek satışları beklemeye tamamen bağımlı hale gelirler. Bu arada, faturalarda geride kalabilirler ve bir kez geride kaldığınızda, yetişmeniz zordur.

Sadece para yönetimi stratejilerini ayarlayarak, işlerini büyütmek ve gerekli maliyetleri karşılamak için gerektiğinde fonlara sahip olmalarını sağlayarak çok daha başarılı olabilecek birçok işletme var.

Karlılığınızı artırmanıza yardımcı olacak 8 temel para yönetimi ipucu:

  • Yinelenen yıllık maliyetlerin hesabı
  • Pazarlama için yeterince tahsis edin
  • Mevsimsel trendleri dikkate alın
  • Uygun envanter yönetimi stratejilerini kullanın
  • Doğru e-ticaret platformlarını seçin
  • İade için yer bırakın
  • Finansman seçeneklerinin farkında olun
  • Nakliye maliyetlerini azaltın

01. Yinelenen yıllık maliyetlerin hesabı

Yeni işletmelerin yaptığı en yaygın para yönetimi hatalarından biri, uygun bütçeler oluşturmayı ihmal etmektir. Birçoğu, standart aylık maliyetleri hesaba katan bütçeleri hızla bir araya getirebilir, ancak yinelenen yıllık maliyetleri hesaba katmayı unutur. Bu yıllık maliyetler ortaya çıktığında (ki bu kolayca önemli olabilir), hazırlıklı olmadıkları için acı içindedirler.

02. Pazarlama için yeterince tahsis edin

Kısıtlı bir bütçeniz varsa, sınırlı fonlarınızdan herhangi birini pazarlamaya yatırmaya direnmek nadir değildir. Bu aslında kaçınmak istediğiniz çok önemli bir hatadır, ancak e-ticaret pazarlaması için yeterli fon ayırmak aslında önemli bir para yönetimi ipucudur.

Eğer gösterişli kampanyalar üzerinde bütçenizin tamamını darbe istiyorum ve yabancı olan ya da test etmedim o yeni platformlar kullanmasa da, gerçekte böyle olduğunu yapmak iyi durumda iş tutmak için ihtiyaç pazarlama.

Aktif olarak yeni müşteriler kazanmıyorsanız, bekleyebileceğiniz en iyi şeyin geçici durgunluk olduğunu unutmayın. Sonunda, doğal kayıp oranlarından muzdarip olacaksınız ve karlılığı korumak için mücadele edeceksiniz.

E -Ticaret işletmeleri için ortalama kayıp oranı %5-7’ye kadar çıksa da bu, sektörünüze bağlı olarak artabilir. İdeal olarak, aylık olarak yeterli sayıda müşteri kazanacaksınız, böylece yalnızca müşteri numaralarınızı korumakla kalmayacak, aynı zamanda onları aşacaksınız. Ayrıca ilişkiler kurmak, müşteri adayları oluşturmak ve yeni satışlar sağlamak için geçmiş müşterilerle yeniden etkileşim kurmak istiyorsunuz.

Pazarlama, hem yeni kitlelerle hem de mevcut müşterilerle bağlantı kurmak için çok önemlidir. Ve pazarlamanız durursa, işiniz beklediğinizden daha hızlı kuruyabilir.

03. Sezon trendlerini dikkate alın

Paranızı iyi yönetmek istiyorsanız, e-ticarette ne yazık ki yaygın olan mevsimsel iniş çıkışlara hazırlıklı olmalısınız.

Örneğin, çevrimiçi mağazanız plaj kıyafeti satıyor ve Mart ayında onu parktan kaldırıyor olabilir. Ancak bu, tüm yıl boyunca bu satışları sürdüreceğiniz anlamına gelmez; Mart ayında insanlar bahar tatili ve yaz tatili planlıyor. Kasım ayında insanların gözü eşarp ve botlarda olacak.

İş hayatında yüksek tepe noktalarının standart olduğunu varsaymamak için gerçekçi beklentilere sahip olmak istiyorsunuz. Düşük puanlarınız sırasında sizi korumak için yüksek puanlarınızdan tasarruf etmek en iyisidir.

04. Uygun envanter yönetimi stratejilerini kullanın

Envanter yönetimi, birbirinden çok ayrı iki varlık gibi görünseler de, para yönetiminin önemli bir parçasıdır. Uygun envanter yönetimi stratejileri olmadan (envanter tahminini içerir), kolayca çok fazla satmayan, yüksek maliyetli bir ürün ve satış yapan ürünler için geri sipariş verebilirsiniz. Bu, paranızı gitmesi gereken yere koymanıza ve işletme sermayenizden en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olur.

05. Doğru e-ticaret platformlarını seçin

Bu küçük bir karar gibi görünebilir, ancak gerçekte başka bir şey değildir. E-Ticaret platformlarınızı baştan son derece dikkatli bir şekilde seçmek istersiniz, böylece daha sonra başlamak veya çok fazla kar kaybetmek zorunda kalmazsınız. Bu olasılıkların her ikisi de sizin için çalışmayan bir platform kullandığınızda gerçekleşebilir.

06. İade için yer bırakın

Birinci sınıf ve optimum müşteri memnuniyeti için tasarlanmış neredeyse mükemmel bir ürün satıyor olabilirsiniz. Önemli değil. Yine de geri dönüş alacaksınız.

%100 memnun müşterilere sahip olmak imkansızdır ve iadelere izin vermediğiniz sürece (ki bunu tavsiye etmiyoruz), geri dönüşlerin yolunuza geri dönmesini sağlayabilirsiniz. Bu normaldir ve beklenen bir durumdur, bu nedenle bütçenizde bunu hesaba katmanız önemlidir.

07. Finansman seçeneklerinin farkında olun

Finansman konusunda biraz yardıma ihtiyaç duymanız normaldir. İşletme sermayemizin envanter alımlarına ve beklenmedik maliyetlere kapılması alışılmadık bir durum değildir. Ve bazen, finansal bir platodayız; Gerçek kârlılığa ulaşmak için daha fazla ölçeklendirmemiz gerekiyor, ancak bunu yapabilmek için pazarlama için daha fazla kaynağa ihtiyacımız var.

08. Nakliye maliyetlerini azaltın

Bu basit bir para yönetimi ipucudur, ancak önemli bir ipucudur. E -Ticaret gönderisine çok fazla para harcıyorsanız, cebinize koyabileceğiniz veya başka bir şeye yatırım yapabileceğiniz pencereden nakit atıyorsunuz demektir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.