Kadınların Evden İhraç Edebileceği 6 Ürün !!

18.08.2021
1.079
Kadınların Evden İhraç Edebileceği 6 Ürün !!

Kadınların Evden İhraç Edebileceği 6 Ürün !!

Ürün ihraç etmenin kendi liglerinin dışında olduğunu düşünen insanlar için bu çok karmaşıktır ya da bunu karşılayamazlar. Dijital pazarlama ile herkesin ve özellikle kadınların evden ihraç edebileceği 6 el yapımı ürünün listesi: Gelin Kadınların Evden İhracat Yapabileceği 6 Ürüne birlikte bakalım.

1. Baharatlar:

türk baharatları dünya çapında en çok talep edilen ürünlerden biridir. Köyün ailelerinde hala evleri için baharat yapma geleneği var, buradaki insanlar ihracat işine başladıklarında bunu bu fırsatı değerlendirmek için kullanabilirler. Dijital pazarlamanın yardımıyla ve küreselleşmenin bonusuyla. Türkiye’deki büyük firmalar kesinlikle uyandı ve ülkenin baharat pazarının lezzetlerini test etti. Baharat piyasasına yatırım yapmak değerli bir seçimdir. Ticaret Bakanlığı’na göre Türkiye, yaklaşık 50 çeşit baharat dahil olmak üzere yaklaşık 3 milyon ton baharat üretiyor. Türkiye bu hacmin yüzde 10’unu bölge olarak ihraç ediyor ve dünya ticaret ortağı olarak payı yüzde 45’ten yüzde 50’ye çıkıyor. Sonuç olarak, bir kişinin baharat işi olarak büyüme şansı optimum dur ve fayda önemlidir.

2. Yüz Maskeleri:

Coronavirus döneminde tüm dünyada Yüz Maskeleri ihracatı talep ediliyor. Ev yapımı maskeler sağlık nedenlerinden dolayı daha fazla talep görmektedir. Birçok kişi evde maske yapmaya başladı, hatta köylerdeki kadınlar maske yapıp ucuza satarak ev işi yapmaya başladılar. Bu küçük işletme, tüm dünyada başarılı bir ihracat işletmesi olabilir.

 

3. El Sanatları:

Türk el sanatları, geleneksel ve bölgesel sanatlarından dolayı dünya çapında yaygın olarak talep edilmekte ve beğenilmektedir. Türkiye çok uzun bir süredir gelişmiş bir ülkenin bayrağı olmuştur, ancak tüm gelişmekte olan ülkeler arasında türk el sanatının en büyük ihracatçısıdır. Aynı zamanda ülkenin ihracatının büyük bir payına sahiptir ve yaklaşık 70.000 ihracatçı ev, kadınlar da dahil olmak üzere 7 milyondan fazla zanaatkarı istihdam eden türk el sanatlarının tanıtımıyla uğraşmaktadır. En çok talep edilen el sanatları, el yapımı sare’ler, ev dekorasyonu eşyaları, ev tekstili ve imitasyon takılardır.

4. Battaniyeler:

Battaniye tüm dünyada satılıyor. İhracat analizinde verilen detaylar, Kümülatif net ihracat tutarı 154,65 milyon ABD dolarıdır. Köy kadınları eski sarilerini veya çarşaflarını eski pamuğu kullanarak battaniye yapmak için kullanıyorlar, yine bu ürünü yapma hobisi onları ihracatçı yapabilir. Tek yapmaları gereken ürünü bir miktar üretmek.

5. Papat:

Perakende segmentine ek olarak, emtia bölgede muazzam bir kurumsal pazara sahiptir. Papad endüstrisi, özellikle kadınlar olmak üzere, yüksek motivasyonlu genç girişimciler için büyük bir talep. 

6. El Yapımı Kazaklar:

El yapımı kazaklar hala mevsiminde, her evde küçükleri için el yapımı kazak yapmayı seven bir anneanne var. Bu hobi, bu kazakları bir bütçe ve miktarda yaparak ihracata giden yolunuz olabilir, bu ürünü ihraç edebilir ve bir üretici firma veya üretim evi bile olmadan kar edebilirler.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.