İşletmeniz İçin İhtiyaç Duyduğunuz Çevrimiçi Ödeme Yöntemleri

01.11.2021
988
İşletmeniz İçin İhtiyaç Duyduğunuz Çevrimiçi Ödeme Yöntemleri

İşletmeniz İçin İhtiyaç Duyduğunuz Çevrimiçi Ödeme Yöntemleri

Dijital bir çağda, işletmelerin müşteri odaklı çevrimiçi ödeme seçeneklerini benimsemesi önemlidir. Kullanıcı dostu olan ve genel müşteri deneyimini geliştiren ödeme çözümleri, satışları, müşteriyi elde tutma ve ağızdan ağza yönlendirmeleri artırır. Çevrimiçi ödemeleri ayarlamak her zaman kolay değildir, bu nedenle başlamadan önce ihtiyacınız olan tüm bilgileri almanız önemlidir.

İşletmeniz için doğru ödeme çözümlerini içeren bir platform seçmek çok önemlidir. Çok çeşitli seçenekler sunan platformları arayın. Müşterilerinizin ihtiyaçlarını karşılayan çeşitli ödeme yöntemleri eklemek, e-ticaret işinizin başarısı için çok önemlidir . Kullanıma hazır ödeme entegrasyonlarına sahip bir platform seçmeye çalışın, böylece sizin tarafınızdan ek geliştirici veya eklenti gerekmez.

Bu makalede, e-Ticaret web sitenizi geliştiren müşteri merkezli ödeme çözümlerini, bunların işletmenizin büyümesini nasıl sağlayabileceklerini ve aralarından seçim yapabileceğiniz farklı ödeme türlerini tartışacağız.

Doğru e-Ticaret Platformuyla Başlayın

Hızlı, ağrısız işlemler, satışları en üst düzeye çıkarır ve müşteriyi elde tutmayı teşvik eder. Alışveriş yapanların tercih ettikleri ödeme yöntemini seçme seçeneği olmadığında, bazıları işlerini başka bir yere götürmeye karar verebilir. Baymard Enstitüsü’ne göre , çevrimiçi alışveriş sepetlerinin %69’u rutin olarak terk ediliyor. Bunların çoğu, karmaşık, uzun ödemelerden kaynaklanmaktadır.

Doğru eComm platformu, birçok bölge ve hedef kitle için harika ödeme çözümleri içerir. Tüccarlar, kapsamlı yerel ödeme seçenekleri yelpazesini seçerek, ticari erişimlerini küresel bir pazara genişletebilir ve sonuçta daha fazla satış yapabilir.

Tüm işlemlerinizi, ödemelerinizi ve faturalarınızı tek bir yerde ele alarak ödeme yönetiminizi kolaylaştırmak iyi bir fikirdir. Bilgili işletme sahipleri ayrıca ödeme işlem ücretlerini, işletmelerinin ve müşterilerinin finansal verilerinin güvenliğini ve ayrıca genel kullanıcı deneyimini hesaba katmalıdır. Son olarak, ideal e-Ticaret platformunun ölçeklenebilir olduğunu ve işletmenizle birlikte büyüyebileceğini unutmayın.

Ödeme Sırasında İhtiyacınız Olan En İyi 3 Ödeme Yöntemi

To online ödeme kabul , sitenize en az bir ödeme ağ geçidi eklemek zorunda. Bununla birlikte, çoğu çevrimiçi işletme, ödeme sırasında alışveriş yapanları satın alma işlemlerini tamamlamaya teşvik eden birden fazla ödeme seçeneği ekler. Müşterilerinizin nasıl ödediği önemlidir. Aşina oldukları ödeme yöntemlerini kullanarak kendilerini rahat ve güvende hissetmelerini istersiniz. Bunu hedefleyin ve daha fazla satın almak için geri gelen tekrar eden müşteriler kazanacaksınız.

Kredi ve Banka Kartları

Kart ödemeleri, her e-ticaret işinin ekmek ve tereyağıdır. Ancak, tüm ödeme işlemcileri eşit şekilde oluşturulmaz. Aşağıdaki popüler kart işleme sağlayıcılarına göz atın.

Dijital Cüzdanlar

Dijital cüzdanların kullanımı, özellikle müşterilerin daha sonra kullanmak üzere ödeme ve nakliye bilgilerini kaydetmelerine olanak tanıdığı için hızla popülerlik kazanıyor. Dijital cüzdanlar, çevrimiçi ürün ve hizmet satın almayı bir düğmeye dokunmak kadar basit hale getirir. Uygun bir şekilde, dijital cüzdanlar, kart işleme sağlayıcılarıyla aynı anda çalışabilir.

Dünya çapında 325 milyondan fazla kullanıcısı olan PayPal, şüphesiz günümüzün en popüler dijital cüzdanlarından biridir . Yaygın marka güveni sayesinde PayPal , diğer ödeme seçeneklerine göre ortalama olarak daha yüksek oranda dönüşüm sağlar. Amerika Birleşik Devletleri’nde, PayPal’ın işlem ücretleri, işlem başına %2,9 artı ek sabit ücret tutarındadır.

Şimdi Al, Sonra Öde Çözümleri (BNPL)

Bu gün ve yaşta, e-Ticaret işiniz, şimdi satın al, Affirm, Afterpay veya Sezzle gibi daha sonra öde seçeneklerini benimsemelidir. Her şey adı üstünde : BNPL çözümleri , maliyetlerini zaman içinde uygun ödemelere bölme esnekliği ile müşterilerinizin tam anlamıyla şimdi satın almalarını ve daha sonra ödemelerini sağlar. Müşterilerinize bugün istediklerini satın almaları için yetki verirken, tam olarak peşin ödeme alırsınız.

BNPL hizmetleri değişiklik gösterir ve farklı koşullar sunar. Affirm, müşterilerin aylık ödemelerini iki yıla varan bir zaman aralığında ödemelerine olanak tanıdığından, daha pahalı satın almalar için idealdir. Afterpay ve Sezzle, kozmetik gibi daha küçük ürün alımları için daha uygundur. Güzellik ürünlerinin şimdi satın alınanların %70’ini oluşturduğu , daha sonra satın alınanların ödemesini yaptığı ve bu tür ödeme hizmetiyle günlük eşyaları satın alma eğiliminin altını çizdiği bildiriliyor.

Bölgenizde hangi BNPL seçeneklerinin mevcut olduğunu kontrol edin. Örneğin, Atome Hong Kong, Singapur ve Malezya’da bulunan tüccarlara açıktır, Birleşik Krallık’taki tüccarlar ise e-Ticaret sitelerine Laybuy ve Clearpay ekleyebilir.

Sonuç olarak

Sonuç olarak, doğru ödeme çözümlerini seçmek, kendinizi müşterinizin yerine koymanızı gerektirir. Hangi ödeme seçeneklerinin hedef kitlenize en uygun olduğunu belirlemek, e-ticaret işletmenizin başarısına ve büyümesine gerçekten giden yolu açabilir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.