Her Yerden Yapabileceğiniz 7 e-İhracat İş Fikri

15.10.2021
1.294
Her Yerden Yapabileceğiniz 7 e-İhracat İş Fikri

Her Yerden Yapabileceğiniz 7 e-İhracat İş Fikri

Benzersiz veya rekabette öne çıkan e-İhracat iş fikirleri bulmak zor olabilir. Bazılarımız kendi patronumuz olmayı ve evden çalışmayı hayal eder. Diğerleri için bu bir gerçektir ve sizin için de olabilir.

Kendi e-İhracat işinizi kurmaya çalışırken, çevrimiçi olarak ne satabileceğinize dair fikirlerinizi kaybedebilirsiniz. Her yerden yapabileceğiniz 7 e-İhracat iş fikrine bakacağız.

1. Giyim işi

İlk e-İhracat iş fikrimiz kendi giyim işinizi yürütmektir. Doymuş bir pazar olarak görülebilecek ama aslında doğru yapıldığında büyük bir fırsat sunan bir şey. Ulusal İstatistik Ofisi’nden alınan rakamlar, 2019’da İngiltere’de hazır giyime 59,3 milyar sterlin harcandığını gösteriyor.

Giyim sektöründe talep olduğuna şüphe yok ama aynı zamanda çok fazla arz da var. Dolayısıyla, bu rotayı keşfedecekseniz, kıyafetlerinizi diğerlerinden ayıran şeyin ne olduğunu düşünmeniz gerekecek. Eşsiz bir tasarım mı? Eşyalar böyle mi yapılıyor? Etik olarak mı yapılmışlar? USP’niz (Benzersiz Satış Noktanız) bu endüstride anahtar olacaktır. Bu nedenle, işinizi pazardaki diğerlerinden ayırmak için araştırmanızı yaptığınızdan emin olun.

USP’nizi aldıktan sonra, işinizi yürütmenin hangi yolunun size uygun olduğunu seçmeniz gerekecek ve iki ana seçenek var.

Talep üzerine baskı 

Talep üzerine baskı (PoD) hizmeti , belki de kendi yarattığınız veya yerel tasarımcılarla çalıştığınız ve tasarımlarını satmalarına yardımcı olmak istediğiniz benzersiz tasarımlara sahip giysiler satmanın harika bir yoludur. Seçtiğiniz PoD hizmetini kurmak oldukça kolaydır ve her şey hazır olduğunda müşterileriniz bu yöntemi kullanarak sorunsuz bir deneyim yaşayacaktır.

kendin yap

Başka bir seçenek de kendi kıyafet yelpazenizi yapmaktır. Temel ürününüzü tedarik edecek bir tedarikçi aramak isteyebilirsiniz, ancak daha sonra giysiyi USP’nizle özelleştirebilirsiniz, örneğin giysi üzerinde bir tasarım veya sanat eserinin elle dikilmesi.

2. Dropshipping işi

Daha önce duymuş olabileceğiniz bir diğer iş modeli de dropshipping. Dropshipping’in çoğu iş modeli gibi artıları ve eksileri vardır, ancak doğru yapılırsa harika, biraz pasif bir gelir kaynağı olabilir.

Basit bir ifadeyle, stoksuz satış , kendi çevrimiçi mağazanızı kurduğunuz, satmak istediğiniz ürünleri bulmak için stoksuz satış tedarikçilerini araştırdığınız yerdir . Bunları web sitenizde listeleyin ve bir sipariş aldığınızda, stoksuz satış tedarikçiniz sipariş edilen ürünleri paketleyip doğrudan müşterinize gönderir.

Dropshipping’in işletmeniz için doğru yol olup olmadığını öğrenmek için araştırma yaptığınızdan emin olun. Bu, büyük ölçüde çevrimiçi olarak ne satmak istediğinize ve bunu geleneksel bir tedarikçiden temin edip edemeyeceğinize bağlı olacaktır. Ancak büyük miktarda stok depolamak için yeterli alanınız yoksa, stoksuz satış sizin için en iyi seçenek olabilir.

3. Abonelik kutusu işi

Popülaritesi yükselen abonelik kutusu işletmeleri hızlı bir oranda büyüyor. Çoğu e-İhracat platformu bir abonelik modeli sağlayabilir ve ne tür bir ürün satmak istediğiniz konusunda bir sınır yoktur.

Tatlılardan güzellik bakımına ve daha fazlasına kadar aklınıza gelebilecek hemen hemen her şey için abonelik kutuları var. Bu tüketici için harika olsa da, yeni işiniz için bu rotayı kullanmayı düşünüyorsanız, şimdiden pazarın doymuş bir pazar haline geldiğini düşünüyor olabilirsiniz.

Royal Mail’den alınan verilere göre , abonelik kutusu pazarının 2022 yılına kadar 1 milyar sterlinin üzerinde olacağına inanıyorlar, bu da 2017 rakamlarından (583 milyon sterlin) %77’lik bir artış. Bu büyüme çılgınca ama aynı zamanda hala büyüyen bir pazar olduğunu gösteriyor, bu nedenle pazarda yararlanabileceğiniz boşluklar olacak.

Abonelik kutunuzda ne tür ürünler satmak istediğiniz konusunda araştırma yapın. Ne kadar rekabetin var? Rakiplerinizin fiyatlarını düşürebilir misiniz? Ya da biraz farklı bir şey önerebilir misiniz?

Büyüyen bir pazar olarak, bu, çevrimiçi satış yapmanızı sağlamak için harika bir e-İhracat iş fikridir. Ancak benzersiz bir ürününüz olduğundan emin olun ve ürününüz için gerçekten çekiş elde etmek için biraz pazarlamaya yatırım yapmanız gerekebilir .

4. El yapımı ürünler

Biraz daha becerikliyseniz veya kendi ürünlerinizi yapmak için bir tutkunuz varsa, ister elle dikilmiş bez çantalar, ister resimlerinizi satıyor olun , hobinizi bir işe dönüştürmek e-İhracat dünyasına girmek için harika bir yoldur.

Birleşik Krallık’ta 31,6 milyon zanaat alıcısı ile , bu, zanaat sektöründe satın alan nüfusun yaklaşık %73’üne tekabül etmektedir, bu sürekli büyüyen bir endüstridir. Yaptığınız her şey, harika bir hikayeyi geride bırakabileceksiniz ve bu, ideal müşterinizle eninde sonunda duygusal bir şekilde bağlantı kuracak ve size ilk satışlarınızı sağlayacak hikaye unsurudur .

Etsy ve eBay gibi pazar yerleri varken, bunların sınırlamaları olabilir. Örneğin, bir müşteri bu platformlardan birinde sizden bir şey satın aldığında, satın aldığı mağazanın adını nadiren hatırlayacak ve sonunda ‘Etsy’den aldım’ diyecektir. Bunun arasında pazar yerleriyle kendi markanızı oluşturamamanızın birkaç nedeni var, ancak burada el yapımı el sanatlarınızı nasıl satacağınıza dair harika bir blogumuz daha var .

5. Hizmete dayalı iş

Metin yazarlığı, evcil hayvan bakımı, tamirci hizmetleri veya benzeri bir beceriniz varsa. Çevrimiçi dünya, işinizi keşfetmeniz ve büyütmeniz için hala harika bir yer.

Dijital bir dünyada, her işletmenin çevrimiçi bir varlığa sahip olması çok önemlidir ve bunu kendi web sitenizden daha iyi yapmanın yolu nedir? Sunduğunuz hizmet yalnızca yerel bölgenizdeyse, çevrimiçi hizmetiniz için yerel aramalara yardımcı olmak için yine de değerli bir araç olabilir.

Google, sayfa içi SEO’dan, yerel SEO’dan ve en önemlisi Google My Business profilinizin eksiksiz ve güncel olduğundan emin olarak trafik kazanmanıza yardımcı olacak hayati bir araç olacaktır . Bu, potansiyel müşterilerin yalnızca sizi bulmasını değil, aynı zamanda tüm doğru iletişim bilgilerini, çalışma saatlerini ve daha fazlasını parmaklarının ucunda bulundurmasını da kolaylaştıracaktır.

6. Niş iş

Çevrimiçi satmayı düşündüğünüz ürünler oldukça niş ise, bu aslında sizin avantajınıza olabilir. Bir niş sahibi olmak ve rekabetin çok az olması veya hiç olmaması durumunda pazarın belirli bir bölümünü köşeye sıkıştırmak, işletmenizin büyümesini hızlandırmanıza yardımcı olabilir.

Özellikle çevre dostu ev ürünlerinde uzmanlaşıyor olabilirsiniz ya da koleksiyonersiniz. Niş bir işe sahip olmak, hepsi aynı ilgi alanını paylaşan, benzer düşünen insanlardan oluşan bir topluluk oluşturmanın harika bir yoludur. Topluluğunuz için bir Facebook grubu veya anlaşmazlık sunucusu kurmak yalnızca topluluğun daha fazla büyümesine, işletmenizle daha iyi etkileşim kurmasına ve daha fazla satış yapmanıza yardımcı olacaktır.

7. Dijital indirme işi

Son fakat en az değil, çevrimiçi olarak dijital indirmeler satmak. Bu size dijital sanat indirmeleri, kılavuzlar, şablonlar, kurslar ve çok daha fazlası gibi form oluşturmak için çok geniş bir yelpaze sunar. İster yaratıcı bir ruh olun ister belirli bir konuda uzmanlığa sahip olun, dijital indirmeler satmak çevrimiçi para kazanmanın harika bir yoludur.

Dijital indirmelerle ilgili en güzel şey, öğeyi yalnızca bir kez oluşturmanız gerekir, ancak birden çok kez satın alınabilir. Yani bir dizi dijital indirme oluşturup orada bırakabilir veya seçiminizi ve gelirinizi artırmak için aralığınızı oluşturmaya devam edebilirsiniz. Dijital indirmelerin elbette sanat eserini, kılavuzu vb. yazdırıp göndermeniz gerektiğinden daha ucuz olduğunu unutmayın, bu nedenle fiyatlandırma matrisinizi araştırırken bunu aklınızda bulundurun.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.