Google Alışveriş Özellikleriyle 2021 Yılbaşı Sezonunda Satış Arttırmak

11.11.2021
1.482
Google Alışveriş Özellikleriyle 2021 Yılbaşı Sezonunda Satış Arttırmak

Google Alışveriş Özellikleriyle 2021 Yılbaşı Sezonunda Satış Arttırmak

Google Alışveriş Özellikleriyle 2021 Yılbaşı Sezonunda Satış Arttırmak Google, yılbaşı hediyesi satın alma deneyiminde yalnızca önemli bir adım atmakla kalmaz, aynı zamanda alışveriş yapanların yolculuklarında attıkları ilk adımdır. Küresel tüketicilerin yüzde 50’den fazlası , “kuş evi hediyesi” ve “kuş severlerin hediyeleri” gibi aramalar aracılığıyla ürün keşfi için Google’ı kullanıyor.

Google’ın Alışveriş Kampanyaları, özellikle e-ticaret satıcıları ve perakendecilerin ürünleri görsel bir şekilde sergilemeleri için tasarlanmıştır. Bir platform olarak Google Alışveriş, karşılaştırmalı alışveriş için yapılmıştır ve bu da onu tatil sezonu için son derece uygun hale getirir.

Ve oldukça tatil alışveriş sezonu olacak. eMarketer, bu sezonun e-ticaret satışlarının 206,88 milyar doları aşacağını tahmin ediyor .

Bu yayında, ürünlerinizi Google’da en kısa sürede satmaya başlayabilmeniz için bazı önemli Google Alışveriş özelliklerini ve hızlı kurulum kılavuzunu listeliyoruz . Ayrıca, Arama Ağı Reklamlarına kıyasla Google Alışveriş Reklamlarını kullanmanın önemli avantajlarını da ortaya koyuyoruz. Mutlu tatil satışları.

Google’ın ürün arama hakimiyeti tatil stratejinize nasıl yardımcı olabilir?

İsterseniz online mağazaya trafik bu tatil, Google Alışveriş Kampanyalar başında yer alması gerektiğini e-ticaret pazarlama stratejisi. Google Alışveriş Başkan Yardımcısı Matt Madrigal’e göre, Google günde yaklaşık 1 milyar alışveriş oturumu alıyor . Ve tüketici aramaları geçen yıla göre üç kattan fazla arttı.

Bu arada, Google’ın arama sonuçlarındaki tüm ücretli tıklamaların üçte biri alışveriş reklamlarına gidiyor ve bu da satışları artırmak ve müşteri çekmek isteyen e-ticaret satıcıları için kaçırılmayacak bir fırsat sunuyor.

Google Alışveriş reklamları, organik ve ücretli arama sonuçlarının üzerinde yaşar. Bunları birinci sınıf pazarlama gayrimenkulü olarak düşünün.

Bir kullanıcının bir ürünü aradığında gördüğü ilk şey bunlardır. Tüketicilerin en çok önemsediği özellikleri gösteren basit bir düzende ayarlanmış küçük resim ürün resimleri içeren göz alıcıdırlar.

Ayrıca, Alışveriş reklamları, trafik yönlendiricisi olmanın yanı sıra, markanız için bilinirlik oluşturmanın ek bir yoludur. Çoğu insan sizden satın almadan önce kim olduğunuzu bilmek isteyecektir. Alışveriş yapanların kalbini kazanmadan önce onların dikkatini çekmeniz gerekir. Ve Google’ın geniş arama ağı, milyonlarca gözün önüne gelmenizi sağlayabilir. Kurulumun hızlı olduğunu göz önünde bulundurarak, en yoğun tatil etkinliği başlamadan önce kampanyalarınızı hazır hale getirebileceksiniz.

Profesyonel ipucu : Alışveriş reklamlarının kurulumu kolaydır. Bir Alışveriş reklamında görüntülenen bilgiler, doğrudan Google Merchant Center’ınızdaki (GMC) bir veriden veya alışveriş özet akışından alınır . Google’da alışveriş reklamları yayınlamak için bir GMC hesabınızın olması gerekir. GMC, envanterinizin Google’ın arama sonuçlarında nasıl göründüğünü yönetmenize olanak tanır. Satıcılar, Google’da Alışveriş Kampanyaları başlatabilmeleri için bir GMC hesabı oluşturmalı ve bunu Google Ads hesaplarına bağlamalıdır. Aşağıda adım adım rehberlik sağlayacağız.

Bu tatillerde Arama Ağı reklamları yerine Google Alışveriş reklamlarını seçin

Bu tatil sezonunda satıcıların Arama Ağı reklamları yerine Alışveriş reklamlarını kullanması için çok iyi nedenler var. Birincisi, çevrimiçi satıcılar Alışveriş reklamlarından Arama reklamlarından yüzde 30 daha yüksek dönüşüm oranları elde etme eğilimindedir . Tatil satışlarının müşteri edinme ve elde tutmanın önemli bir parçası olması nedeniyle, dönüşümlerdeki herhangi bir artış, işletmenize uzun vadeli faydalar sağlayabilir.

Açık olmak gerekirse, “Alışveriş” ve “Arama”, Google Ads platformundaki iki farklı kampanya türüdür. Arama ağı kampanyaları, reklamları tetiklemek için anahtar kelimelere güvenirken, Alışveriş kampanyaları ürün kataloğunuza veya feed’inize odaklanır. Google’ın algoritması, sattığınız ürünün kullanıcının anahtar kelime aramasıyla alakalı olup olmadığını belirler.

Arama Ağı kampanyalarıyla reklamverenler, anahtar kelime listelerini alakalı reklam metnine bağlar. Bu nedenle, bir kuş tedarik mağazası, kampanyalarına ekledikleri “kuş evi” ve “kuş tohumu” gibi alakalı anahtar kelimelerin bir listesini oluşturur. Ardından, kampanya tarafından tetiklenen bir reklam yazarlar.

Satıcı promosyonları : Perakendeciler, Alışveriş reklamlarında ve ücretsiz ürün listelemelerinde görünen ürünlere “ücretsiz gönderim” veya “arabaya kaldırım kenarı” gibi promosyonlar ve teklifler ekleyebilir. Teklifler, reklamlarınızın diğer ürün listelemelerinden öne çıkmasına yardımcı olur. Google, masaüstü ve mobil cihazlarda, tıklandığında teklifle ilgili ayrıntılar ve burada gösterildiği gibi bir harekete geçirici mesaj düğmesi sağlayan “özel teklif” bağlantıları görüntüler. Her zaman iyi bir pazarlık peşinde koşan, tatil için alışveriş yapanları online mağazanızdan doğru teklifle alışveriş yapmaya ikna edebilirsiniz.

Yerel envanter reklamları : Yerel olarak mevcut ürünler (örneğin, “benim tarafımdan mevcut”) için yapılan küresel aramalar, geçen yıl yüzde 100’den fazla arttı. Yerel envanter reklamları ile satıcılar, yakındaki alışveriş yapanlar için ürün stok durumunu görüntüleyebilir, sağlık ve güvenlik bilgilerini, teslim alma seçeneklerini, çalışma saatlerini ve daha fazlasını görüntüleyebilir. Kullanıcı reklamı tıkladığında ya web sitenize ya da Google tarafından barındırılan yerel bir vitrin sayfasına gelir. Uluslararası nakliyeyi etkileyen artan tedarik zinciri sorunları göz önüne alındığında, alışveriş yapanların bu tatil sezonunda yerel perakendeye daha fazla yöneleceği kesin.

Ücretsiz ve hızlı gönderim : “Ücretsiz ve hızlı” gönderim ek açıklamaları, satıcılara bu avantajları Google Alışveriş reklamlarında görüntüleme seçeneği sunar. Etkin bir GMC hesabınızın olması ve Alışveriş reklamlarına veya ücretsiz listelemelere dahil olmanız gerekir. Ayrıca Google Ads’de web dönüşüm izlemeyi etkinleştirmeniz ve (elbette) ücretsiz ve hızlı gönderim için uygun olan etkin ürünleriniz olması gerekir. Son olarak, web sitenizin ürün veya detay sayfalarında ve ödeme sırasında “ücretsiz ve hızlı” gönderim görünmelidir.İade notları : Alışveriş yapanları rahatlatın ve aynı zamanda mağazanızı farklılaştırın. İade ek açıklamaları, satıcıların doğrudan Alışveriş reklamlarından iade seçeneklerini görüntülemesine olanak tanır. “90 günlük ücretsiz iade” ve “31 Ocak’a kadar ücretsiz iade” gibi seçenekler, alışveriş yapanların tıklamadan önce iade politikalarınızı bilmesini sağlar. Yılbaşı alışverişlerinin önemli bir bölümünün her yıl iade edildiği göz önüne alındığında, ürün iadeleri hakkında önceden mesajlaşmak, alışveriş yapanları dönüştürmek söz konusu olduğunda son derece yardımcı olabilir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.