Firmalar E-İhracat için Nasıl Konumlanmalı ?

10.06.2021
1.261
Firmalar E-İhracat için Nasıl Konumlanmalı ?

Firmalar E-İhracat için Nasıl Konumlanmalı ?

siz amerika için ürün satmak istiyorsunuz fakat araştırma ve analiz sonucu siz almanya ya uygunsunuz ya da ingiltere ye uygunsunuz belki japonya için uygunsunuz önce raporu elinize alacaksınız sonra amazonun da ebay’da müşterilerinizi bulacaksınız onlara detaylı inceleme yapacaksınız tüm rakipleri analiz etmek zorundasınız  amazon un tüm ülkelerinde ki tek tek hepsine girip rakiplerinizi bulun bulunca ne anlayacaksınız biliyor musunuz hepsi aynı firmalar amazon’un büyük firmaları ile rekabet edebiliyor musunuz eğer onlarla rekabet edebilirseniz göreceksiniz ki önünüz çok açık. sonrasında finans firmaları size kredi vermek için sıraya girecek. önemli olan doğru strateji yapmak doğru fiyatlandırma yapmak.

tersine mühendislik ile tek bir ürün satarak bile kar elde edebilir kazanç sağlayabilirsiniz.

Amazon’da Satış Yapmak Kolay Mı?

Amazon’da satış yapmak için araştırma sürecinizi planlayıp rakiplerinizi incelemelisiniz; çünkü çok fazla rekabet edeceğiniz satıcılar bulunmaktadır. Aynı ürünü çok daha ucuza satan satıcı her zaman bir adım ön plana çıkmaktadır. Amazon’da kolay satış yapabilmek için niş bir ürün yani çok fazla rekabeti olmayan ürün satmanız gerekmektedir.

Mikro ihracat nedir?

Mikro ihracat, 300kg ve 15000 € limitine kadar ETGB (Elektronik Ticaret Gümrük Beyanı) ile yurtdışı edilen bedelli ihracatlara verilen isimdir. ETGB (Elektronik Ticaret Gümrük Beyanı) nedir? İthalat ve ihracatta ekspres taşıyıcılar yani operatörler tarafından elektronik ortamda düzenlenen bir beyandır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.