ETSY Nedir?

10.11.2022
73
ETSY Nedir?

ETSY geçmişine hızlıca gidiş yaparak kısaca bahsedelim. ETSY Nedir? ETSY el yapımı ürünleri satan ve alan kişileri birleştiren bir e-ticaret platformudur. ABD’nin Brooklyn eyaletinde grup halinde faaliyet göstermeye başlamıştır.

Günümüzde yurt dışı ihracat için kullanılan en popüler platformlardan birisidir. Bu platformda el yapımı nostaljik ürünler ve el işi malzemeleri satılmaktadır. ETSY satış yapma avantajları bulunmaktadır. Hepsinden bahsedeceğiz fakat pazar yerinin büyük olmasının avantajını bu pazara açılarak ne demek istediğimi anlayabilirsiniz.

ETSY Nedir? sorusunun cevabını yeterince öğrenmemiş olabiliriz. Ayrıca burası tıpkı diğer e-ticaret siteleri gibi sizin yerinize bir çok işi kendi komisyon keserek yapmaktadır. Saymakla bitmeyeceği için diğer bir konu web sitesinin 300 milyona yakın trafik hacmi bulunmaktadır. ETSY pazaryerinde son verilere göre 120 milyon fazla ürün bulunmaktadır. Ürünler 96.3 milyon gibi bir alıcı rakamına sahiptir.

ETSY Satış Nasıl Yapılır?

ETSY’de satış yapmak için üretim yapmanıza gerek yoktur öncelikle bunu bilmenizi istiyoruz. ETSY de Nasıl Satış Yapılır? öncelikle bir mağaza açmadan önce ihtiyaç duyacağınız kesinlikle yapmanız gereken işler vardır. Hemen girmemelisiniz. ETSY Satış Nasıl Yapılır adım adım anlatalım şimdi.

ETSY ürünlerinizin ve mağazanızın başarısız olduğunu kabul etmeden önce listedekileri kesinlikle tamamlamanızı tavsiye ederiz.

  • Ürünlerin hazırlanması gereklidir.
  • Ürünlerin fotoğraflarını hesap açmadan önce hazır halde bulundurmanız gereklidir.
  • Ürünlerin listesi yapacağınız Anahtar Kelimeler oluşturulmalıdır.
  • ETSY kurallarını mutlaka okuyun (Kapanma Sebepleri)

Bunları yerine getirdikten sonra ETSY mağaza açıp reklam verebilir hale gelebilirsiniz. Zaten mağaza açmak çok basit bir konudur. Ama kapatılması da bir o kadar kolay o yüzden dikkatli ve dürüst olmak gereklidir.

Müşterilerle ilişki kurmak tüm platformlarda olduğu gibi ETSY içinde ekstra önemlidir. Müşteriye zamanında kargo gönderimi, en hızlı şekilde soruları yanıt vermek, müşteri ilişkileri doğru olduğunda başarıya ulaşabilirsiniz. Bunun haricinde müşteriyi memnun etmek için üretim miktarını iyi dengelemelisiniz.

ETSY’de Mağaza Nasıl Açılır? Hemen şimdi ETSY mağaza açma rehberine ulaşabilirsin!

ETSY’de Ne Satılır?

ETSY’de satış yapan kişiler genel olarak niş ürünler satılan bir platformdur. ETSY’de satış yapmak isteyenler mutlaka el işçiliği konseptinde bir ürün belirlemelidir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.