En İyi 10 Karlı e-Ticaret İş Fikri

20.10.2021
1.595
En İyi 10 Karlı e-Ticaret İş Fikri

En İyi 10 Karlı e-Ticaret İş Fikri

Kendi işinizin patronu olmak gibisi yoktur. Profesyonel bir e-ticaret web sitesi kurmanın artan kolaylığı sayesinde , işletme sahipliği hiç bu kadar erişilebilir olmamıştı. Girişimciliğin ilk adımı elbette neyi satmak istediğinizi ve kime satmak istediğinizi bilmektir. Aklınızda belirli bir sektör veya niş varsa, harika. Değilse, bu da sorun değil. İçinde faaliyet gösterilecek giderek artan sayıda sektör var ve son aylarda çevrimiçi alışveriş yapanların astronomik yükselişiyle birlikte, yeni markaların ve işletmelerin ortaya çıkması için hala çok yer var.

01. Moda ürünleri

Moda, aşırı rekabetçi bir endüstridir ancak çok fazla niş ve benzersiz kişisel stil olduğundan, kendi giyim hattınızı başlatmanın da birçok yolu vardır .

02. Mücevher ürünleri

Mücevherat, büyük ölçüde sosyal medya sayesinde gelişen bir endüstri olmaya devam ediyor.

Kendi göze çarpan parçalarınızı yaratmak için gerekli becerilere veya onları tespit etmek için harika bir göze sahip olup olmadığınızı düşünmek harika bir iş seçeneğidir.

03. Elektronik ve akıllı cihazlar

Akıllı cihazlar ve gelişmiş elektronik cihazlar, yorucu yaşamlarımıza kattıkları kolaylıklar sayesinde hızla popülerlik kazanıyor. Bu günlerde, kapı zili kameraları ve Wi-Fi kontrollü termostatlar artık yaygın olduğu için herkes akıllı yaşam unsurunu benimsemiş gibi görünüyor. Akıllı ev cihazları endüstrisinin tek başına 2027 yılına kadar yaklaşık 79 milyar dolara ulaşacağı tahmin ediliyor .

04. Bakkaliye

2020’de karantinadaki müşteriler, market alışverişi de dahil olmak üzere tüm satın alma ihtiyaçları için e-ticarete yöneldi. Alışveriş yapanlar, çevrimiçi market alışverişinin sağladığı kolaylık konusunda yepyeni bir bakış açısı kazandıkça, uzman e-ticaret marketleri dünyasını da keşfettiler.

05. Güzellik ürünleri

Güzellik endüstrisi son yıllarda belirgin bir değişim geçirdi ve daha niş pazarlar nihayet uzun zamandır hak ettikleri ilgiyi ve desteği kazandı.

Farklı etnik kökenlere sahip insanlar için ürünler, sentetik içeriklerden endişe duyan hassas ciltler için organik güzellik ürünleri veya karbon ayak izini azaltmak isteyenler için sürdürülebilir güzellik ürünleri – bugünlerde herkes için bir şeyler var.

06. Bebek ve çocuk ürünleri

Sevecen ebeveynler, küçükleri için güzel bir kuruş harcamaya isteklidir. Buna göre, çocuk oyuncakları, kıyafetleri veya aksesuarları satmak kazançlı olabilir ve pek çok farklı niş mevcut olduğundan, pazara girmeniz için bolca yer vardır.

Bazı ebeveynler, çocuk eşyaları çok hızlı büyüdüğü için satın alınabilirliğe öncelik verir. Diğerleri, sürdürülebilir bir şekilde yapılmış, yadigarı kalitede veya özel bir fırsat için hazırlanmış ürünler için daha fazla ödeyecek.

07. Eğitim materyalleri ve kurslar

Eğitim materyallerinin yüksek talep görmesi ve çevrimiçi kursların patlaması şaşırtıcı değil. İster evde eğitim araçları, kitaplar ve eğitici oyuncaklar arayan ebeveynler, ister bilim, matematik veya okuryazarlık alanlarında eğitim kaynakları arayan eğitimciler olsun, yararlanılacak birçok sektör vardır. Yaratıcı olun ve kutunun dışında da düşünün. Çocuklara yemek pişirmeyi, astronomiyi veya yabancı bir dili öğreten kitler, klasik bir matematik seti kadar hızlı bir şekilde ortaya çıkabilir.

08. Sürdürülebilirlik odaklı markalar

Sürdürülebilirlik odaklı markalar, bir iş sınıflandırması oldukları için tek bir ürün türü değildir, ancak onu karlı e-ticaret iş fikirleri listemizden çıkarmamızın hiçbir yolu yoktur.

Şu anda sürdürülebilirliğe doğru muazzam bir baskı var. Aslında, güçlü bir kullanıcı segmenti (Y kuşağının yaklaşık %75’i dahil ) yeşil markalar için daha fazla ödemeye istekli.

İnsanlar eko-ayak izleri konusunda endişeli, bu nedenle yeniden kullanılabilir, biyolojik olarak parçalanabilen ve sürdürülebilir ürünlerin piyasaya bu kadar yüksek oranda çıktığını görüyoruz. Müşterilerin ayak izlerini azaltmalarına yardımcı olmak için tasarlanmış ürünler yaratabilir veya yeşil, çevre dostu yöntemlerle üretilmiş ürünler sunabilirsiniz. Her iki durumda da, markanızın USP’sine sürdürülebilir bir değer katmak harikalar yaratabilir.

09. Evcil hayvan mamaları

Günümüzde evcil hayvan sahipleri, evcil hayvanlarına her zamankinden daha fazla para harcamayı seviyor. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, evcil hayvan bakım endüstrisi 2020’de 99 milyar dolara fırladı . Girmek için bir evcil hayvan ürünleri nişi bulmak ve ilgili ürünleri küratörlüğünü yapmak, bol miktarda pastırmaya yol açabilecek güçlü bir e-ticaret iş fikridir.

Bazı e-Ticaret evcil hayvan bakım markaları, insanların özenle seçilmiş ikramlar, oyuncaklar, rahat yataklar ve daha fazlasıyla evcil hayvanlarını şımartmayı ne kadar sevdiklerini göstererek pratik olarak ev isimleri haline geldi.

10. Düğün eşyaları

Tarihsel olarak, çoğu müşteri düğün alışverişlerinin çoğunu satıcılarla yüz yüze yapar, ancak işler değişiyor. Düğün endüstrisi, birçok yönden, dijital ticarete doğru daha fazla hareket ediyor (yakın zamanda bir düğün kaydı satın aldıysanız kesinlikle fark etmişsinizdir).

İnternette satabileceğiniz çok sayıda düğün ürünü var:

 • Özel düğün tabelası
 • Merkez parçaları, mumlar ve masa örtüleri
 • Benzersiz konuk defterleri
 • Kesme çiçekler (taze veya ipek)
 • El yapımı gelinlikler
 • Peçe ve saç aksesuarları
 • Takı
 • Papyonlar ve takım elbise
 • Çiftler için çorap, cep şişesi ve mendil içeren “damat için set” gibi değiş tokuş edilecek hediyeler
 • Düğün konuk iyilik
 • Özel kek toppers
 • Liste neredeyse sonsuz!

Baskı altında iyi çalışan süper organize bir kişiyseniz, ürün satmanın yanı sıra sanal olarak düğün planlama hizmetleri bile sunabilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.