e-Ticarette Başarılı Olmak İçin Neler Yapmak Gerekir

06.07.2022
1.318
e-Ticarette Başarılı Olmak İçin Neler Yapmak Gerekir

e-Ticarette Başarılı Olmak İçin Neler Yapmak Gerekir

e-Ticarette Başarılı Olmak İçin Neler Yapmak Gerekir Peki işletmeler, tüketicinin çevrimiçi ortama geçişinden nasıl faydalanabilir ve şirketlerini küreselleştirme fırsatını nasıl kullanabilir?

  1. Web sitenizi optimize edin 

 Web siteniz bir vitrin gibidir. İnsanlar işletmenize baktığında, mağazanın düzeni, tasarımı ve hissi, ürününüzü satın alıp almamalarını veya devam etmelerini etkileyecektir. 

Web siteniz aynı zamanda markanızın hikayesini de aktarmalıdır. Bir müşteri, şirketinize neden güvenmeleri ve özellikle sizden satın almaları gerektiğine bakacaktır. Aslında, yakın tarihli bir küresel araştırma , tüketicilerin amaca yönelik şirketlerden satın alma olasılığının altı kat daha fazla olduğunu ortaya koydu. Müşterinizle etkileşime geçmek ve şirketinizin misyonuyla özdeşleşmelerine yardımcı olmak için hikayenizi bloglar, videolar ve makaleler aracılığıyla iletebilirsiniz.

Web sitesi yerelleştirme de dışa aktarırken dikkate alınması gereken önemli bir faktördür. Küresel pazarlarda çeşitlilik mevcuttur, bu nedenle uluslararası ticaret stratejinizi geliştirmek söz konusu olduğunda, herkese uyan tek bir yaklaşım işe yaramaz. Bu nedenle, yenilerini geliştirmeden veya mevcut web sitenizi yeni kitlelere hitap edecek şekilde değiştirmeden önce hedef pazarlarınız hakkında kapsamlı bir araştırma yapmanız çok önemlidir. 

  1. SEO sanatında ustalaşın

SEO stratejisi, başarılı web sitesi yerelleştirmesinde dikkate alınması gereken önemli bir faktördür. İçeriğinizin diğer dillere çevrilmesi, arama motorlarının çevirileri benzersiz içerik olarak göreceği için şirketinize büyük bir SEO desteği sağlayabilir. İçerik, doğrudan bir çeviri olmaktan çok, hedef kitle göz önünde bulundurularak oluşturulmalıdır. 

Web sitenizin SEO’sunu artırmaya yardımcı olmak için kullanabileceğiniz araçlar vardır. Google Alışveriş, şirketlerin e-ticaret sektöründe görünürlüklerini artırmaları için gereklidir. Ürünlerin daha dikkat çekici bir formatta reklamını yapmanızı sağlar. Ürünleri kategorize etmek uzun biçimli içeriğe göre daha kolay olduğu için Google, ürünlerinizi ilgili arama terimleriyle otomatik olarak eşleştirerek daha fazla görünürlük sağlar. 

  1. Sağlam bir sosyal medya stratejisi geliştirin

Sosyal medya, web sitenize gelen trafiği artırırken güçlü bir küresel web varlığı oluşturmada önemli bir role sahiptir. Sosyal medyada etkileşimli bir takip geliştirerek, güçlü bir marka kimliğini korurken tüketicilerin güvenini kazanacaksınız. 

İhracat pazarlarınızda rekabetçi ve tüketicilere görünür kalabilmek için uluslararası sosyal medyanızı sahiplenmeniz ve işinizi küresel olarak büyütmek için bir strateji geliştirmeniz gerekecek.

Hakim sosyal medya platformları pazardan pazara farklılık gösterecektir, bu nedenle potansiyel alıcılarınızın nerede ‘takıldığını’ bulmak için önce ödevinizi yapmanız önemlidir.  

  1. E-posta pazarlamanızı güçlendirin 

E-posta pazarlama, insanlara her gün ziyaret ettikleri bir yerde, yani gelen kutusunda kolayca ulaşmanızı sağlar. E-posta, sosyal medyadan daha kişisel hissettiriyor ve bunu, tercihli bir pazarlama kanalı olduğu gerçeğiyle birleştirmek, satış elde etme söz konusu olduğunda pazarlama cephaneliğinizdeki en etkili silahlardan biri olduğu anlamına geliyor. 

Kaliteli e-posta pazarlaması, eski müşterilerle yeniden bağlantı kurmak için hala etkili bir araçtır ve her zaman olacaktır. Tekrarlanan müşterilerin yenilerden daha fazla harcama eğiliminde olduğu kanıtlanmıştır, bu nedenle bu ilişkileri beslemek için zaman ayırdığınızdan emin olun.

E-posta pazarlaması, farklı segmentlere dayalı olarak tüketicilerinize yönelik iletişimi kişiselleştirmenin de harika bir yoludur. Birkaç farklı pazara satış yapıyorsanız, bu, her bir kitleyle alakalı kalmanızı sağlamak için çok önemlidir. 

Müşterileri yorum bırakmaya teşvik ederek markanızın itibarını artırmak için e-posta pazarlamasını da kullanabilirsiniz. Bu, özellikle parlak onaylara sahip güvenilir ürünlerin tüketici için çok önemli olduğu Japonya gibi pazarlarda satış yapmak istiyorsanız önemlidir. 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.