E-Ticaret Trendleri 2021 – İşinizi Hazırlayın!

16.09.2021
966
E-Ticaret Trendleri 2021 – İşinizi Hazırlayın!

E-Ticaret Trendleri 2021 – İşinizi Hazırlayın!

Hiç şüphe yok ki bu yıl her şey ve herkes için garip bir yıl oldu ve buna online işletmeler de dahil. İnternet alış ve satış sektörü talihsiz durumdan yararlandı biridir 2020 , koronavirüs salgın . E-ticaret üzerinden satışlar tavan yaptı. Bu fırsatları iyi değerlendirdiniz mi? Mevcut bağlam İnternet satışlarını hızlandırdı ve 2021 aynı, hatta daha iyi olacağa benziyor. Bu yılın e-ticaret trendleri neler olacak?

Ne olursa olsun, pazar değişiklikleri kalıcı olacak gibi görünüyor . Halihazırda bir e-ticaret mağazanız varsa veya mağazanızı kurma adımlarını atmayı düşünüyorsanız, online mağazanızda daha fazla satış yapabilmek için gelmekte olan yeni trendler hakkındaki bu gönderiyi okuyun!

E-ticaret Trendleri: e-ticaretin geleceği

Eğilim bu yıl önceydi olumlu ve istikrarlı. Çevrimiçi alım ve satım azar azar büyüyordu ve takvimde 11.11 (bekarlar günü) veya ünlü Kara Cuma ve Siber Pazartesi gibi giderek daha fazla tarih işaretlendi .

Ancak, daha önce de belirttiğimiz gibi, bu 2020 büyüme hızlandı ve sadece pandemi nedeniyle değil…

 • Dünyada interneti ve WiFi’si olan daha fazla insan var.
 • Altyapılar daha gelişmiş.
 • Nakliye ve toplama sistemleri (bu yıl temassız ve gerekli) daha çevik.
 • Süreçlerin otomasyonu için daha fazla araç var. Örneğin, bu harika kullanışlı araç , ikiliyi çevrimiçi metne dönüştürmenize yardımcı olur… BÜYÜK bir fikir değil mi?

Tüm bunlar, pandemi ile birlikte, tüm çevrimiçi mağazalar için çok olumlu değişiklikler ve çok belirgin bir büyüme yaratması beklenen 2021 için e-ticarette yeni trendler hakkında konuşmayı mümkün kıldı . 

2021 için e-ticaret trendleri

Gelecek yıl e-ticaret haberleri ne olacak?

 • 5G hızı.
 • Büyük veri.
 • Artırılmış gerçeklik ve sanal gerçeklik.
 • Blok zinciri.
 • Sanal Cüzdanlar.
 • Ses ticareti.
 • Yapay zeka ve otomatik öğrenme.
 • ROPO (Çevrimiçi Çevrimiçi Satın Alma Araştırması).
 • Sohbet robotları.

Tanım için bu infografiği kontrol edin ve daha sonra hepsinden bahsedeceğiz!

5G hızı

Daha fazla satış söz konusu olduğunda web sitemizin veya e-ticaret mağazamızın yükleme hızının çok önemli olduğunu zaten biliyoruz (bunu daha önce birçok vesileyle belirtmiştik) . Web sitemiz ne kadar hızlı yüklenirse, o kadar iyi satışlarımız olur. 5G’nin gelişi, e-ticaret sektörü için büyük bir avantajdır ve (sizi temin ederiz) satışlarda önemli bir artışa dönüşecektir.

Büyük veri

Büyük veri yeni bir şey değil, birkaç yıldır bu trendle yaşıyoruz; ancak teknolojik gelişmeler sayesinde daha fazla veri depolayıp işleyebiliyoruz. Buradan elde edilebilecek bilgiler, e-ticaretimizi kişiselleştirmemize ve teklife değer katarak, sansasyonlar satarak kullanıcı deneyimini büyük ölçüde geliştirmemize yardımcı olabilir … Büyük verinin modası geçmez!

Artırılmış gerçeklik ve sanal gerçeklik

Nispeten yeni teknolojiler, artırılmış ve sanal gerçeklik, yeni gözlükler, kasklar ve hatta oyun konsolları ile güç kazanmaya başlıyor.

Bu trendden ilk yararlanan markalardan biri de gözlük markası Ray-Ban oldu . Çevrimiçi mağazalarında, bir telefon veya bilgisayar kamerası kullanarak gözlük modellerini denemek mümkün oldu. Henüz denemedin mi? 

Bu teknoloji çaba gerektirir ve tüm ürün ve hizmetlere uyarlanmamıştır, ancak bundan yararlanabileceğinizi düşünüyorsanız, deneyin!

Blok zinciri

Bu teknoloji ve çeşitli para birimleri (BitCoin, Ethereum, Ripple vb.) zaten aramızdaydı ancak bu yıl elektronik işlemlerde güvenliği güçlendirme ihtiyacı ile güçleniyor. 

2021’e baktığımızda, hem şirketler hem de kullanıcılar/müşteriler için olumlu bir yönü temsil eden, güveni ve huzuru ve bunun sonucunda da satışları artıran bu trende hazırlıklı olmalısınız.

Sanal Cüzdanlar

Sanal cüzdanlar hakkında biraz bilgi edinmeye başladığınıza eminim, ancak açık olmak gerekirse, kullanıcıların sanal bir araçta para biriktirerek, kart veya hesap verilerini girmek zorunda kalmadan İnternet’te alışveriş yapmalarını sağlayan bir çözümdür. işlem sırasında.

Bu cüzdan para ile şarj edilmelidir ve sadece bu ödeme yöntemine uyarlanmış sitelerde kullanılabilir. 

Bu çözüm ile müşterilerinizin güvenini ve güvenlik duygusunu artırırsınız. Ne için bekliyorsun? Sanal cüzdanlar PayPal’a benzer ve mağazanızdaki çeşitli araçlar veya eklentiler aracılığıyla anlaşılması ve uygulanması gerçekten kolaydır.

Ses ticareti

Eminim evde akıllı bir konuşmacınız vardır veya olan birini tanıyorsunuzdur. Google Home , Alexa… Bir çok model var ve onlardan müzik yapmalarını, havanın nasıl olacağını, bize haber vermelerini veya bilgi aramalarını isteyebiliriz… Yakında bu ses sistemlerinden de alışveriş yapabileceğiz . … Ve hazırlıklı olmalısınız!

“Ok Google/Alexa, bu siyah kulaklıkları sepetime eklemek istiyorum” demek kadar basit olacak. Biraz uzak görünüyor, ama sizi temin ederiz ki hemen köşede…

Yapay zeka ve otomatik öğrenme

Bir e-ticaret sitesine girip zevklerinize, ilgi alanlarınıza ve markayla olan ilişkinize göre özelleştirilmiş her köşeyi bulmayı hayal edebiliyor musunuz? Yapay zeka sayesinde bu giderek gerçeğe yaklaşıyor…

Chatbotlar, e-posta pazarlama, ısı haritalama araçları ve daha birçok yapay zeka çözümü ile mağazamızı kişiselleştirebileceğiz , kullanıcılarımızı rahat ettirebileceğiz ve bu sayede onları satın alma konusunda yönlendirebileceğiz. Diğer bir deyişle, bu tür bir teknolojiyi süreçlerinize dahil etmeyi başarırsanız, rakiplerinize saygı duyacak rekabet avantajları elde edersiniz.

ROPO (Çevrimiçi Çevrimiçi Satın Alma Araştırması)

Mobil cihaz kullanıcılarının %82’si üzerlerindeki mağazalara göz atıyor, ancak sonunda fiziksel mağazalardan satın alıyor. ROPO, çevrimiçi arama, çevrimdışı alışveriş olarak bilinen şey budur .

Eminim kendin yapmışsındır. Size bir üründen bahsederler veya televizyonda görürsünüz ve satın almadan önce internette ararsınız! Nasıl göründüğünü, hangi özelliklere sahip olduğunu, daha önce satın almış kişilerin neler olduğunu bilmek istiyorsunuz…

Sırf e-ticaret hakkında konuşuyor olmamız, fiziksel veya çevrimdışı dünyayı tamamen terk etmemiz gerektiği anlamına gelmez. Bu iki dünya birlikte yaşamak ve birbirinden beslenmek ve böylece satışlarımızı ve faydalarımızı çoğaltmak zorundadır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.