E-ticaret Pazarlaması: Bu Şenlik Sezonu İçin 9 Alışılmadık İpucu ile Çevrimiçi Satışlarınızı Artırın!

30.08.2021
1.468
E-ticaret Pazarlaması: Bu Şenlik Sezonu İçin 9 Alışılmadık İpucu ile Çevrimiçi Satışlarınızı Artırın!

E-ticaret Pazarlaması: Bu Şenlik Sezonu İçin 9 Alışılmadık İpucu ile Çevrimiçi Satışlarınızı Artırın!

Serin esinti çanları çalmaya başlarken bayram havasını hissetmemek elde değil. Diwali, satışlarınızın yılın herhangi bir zamanından 5 kat daha hızlı arttığı zamandır. Şimdiye kadar, mağazaların vitrinlerindeki teklifleriyle Diwali dekorasyonunu gizlice kullanmaya başladığını gözlemlemiş olabilirsiniz. Peri ışıkları şimdilik sezonun lideri olabilir, ancak daha siz farkına varmadan, karma paketler ve diğer hediye seçenekleri, yıllık kutlamayı başlatmak için yerini alacak. Yılbaşı sezonundan en iyi şekilde yararlanmak için çok geç olmadan pazarlama stratejinizi başlatın.

Bayram sezonu şiddetli rekabeti beraberinde getiriyor, ancak yeni müşteriler kazanmak için çok sayıda fırsatı beraberinde getiriyor. En başarılı sezonunuzu geçirmenize yardımcı olmak için sizin için 9 pazarlama fikrini derledik. Ve kesinlikle kaçırmayı göze alamazsınız.

Bu yılın yılbaşı sezonunda çevrimiçi satışlarınızı artırmak için 9 alışılmamış pazarlama ipucu!

1. Katalog bağlantılı reklamlarla festival koleksiyonunuzu sergileyin

Web sitenize alakalı trafik getirmekte zorlanıyorsanız, Facebook katalog satış kampanyaları kurtarıcınız olabilir. Katalog reklam, ürün yelpazenizi içerir ve reklamını yapmak istediğiniz tekliflerinizin bilgilerini içerir. Ürün tekliflerinizi sergileyen tüm kataloğunuzu potansiyel hedef kitlenize bağlayın.

2. Ürün segmentiniz için doğru yaklaşımı seçin

Güneşi seven bitkileri güneş ışığına koymak ve gölgeyi seven bitkileri içeride tutmak doğru tedavidir. Aynen böyle, her segment farklı bir strateji talep ediyor. Giyim ve ayakkabı gibi alışveriş ürünleriyle uğraşıyorsanız, çevrimiçi kataloglar ve hediye kartları en iyi arkadaşınız olmalıdır. Benzer şekilde, FMCG ile ilgileniyorsanız, canlı ancak benzersiz ambalajlara sahip hediye paketleri sizin için en iyi sonucu verir. COMBO paketleri, satış hedeflerinize ulaşmak için arkadaşlarınız olabilir!

“Katalog satış kampanyası şeklinde heyecan verici teklifler ve satış promosyonları ile potansiyel müşterileri cezbedin.”

3. Aciliyet duygusuyla zamana duyarlı teklifler oluşturun

Festival sezonunda zaman önemli bir rol oynar. İnsanlar indirimli fiyatlara ve harika fırsatlara sahip olmak istemezler ve bundan faydalanabilirsiniz. Reklam özelleştiricilerle kolayca özelleştirebileceğiniz geri sayım sayaçlarıyla açılış sayfanızda fırsatlar ve promosyonlar oluşturun. Zamana duyarlı bir kampanya başlattıktan sonra, “HURRY sadece 2 tane kaldı” diyen ikna edici pazarlama kopyalarıyla devam edin. Bu, yalnızca satışlarınızı aciliyet duygusuyla artırmakla kalmaz, aynı zamanda kampanyanızı belirli bir zaman noktasında viral hale getirir. 

4. Yaratıcı görsellerinize dikkat edin

Şimdi çevrimiçi varlığınızın estetiğine dikkat etme zamanı. Tekliflerinizi ve tekliflerinizi sergileyen renkli reklam öğeleri, bu dikkati çekmenin harika bir yoludur. Buradaki fikir, insanları çekici görsellerle cezbetmektir. İnsanların dikkatini çekmek için reklam öğelerinizde bayramla ilgili renk tonlarını kullanın. Ayrıca, işi yapmak için ek bir grafik tasarımcı ve sosyal medya stratejisti kadrosu da tutabilirsiniz.

5. Yılbaşı odaklı google akıllı alışveriş kampanyalarına odaklanın 

Bir ev mobilyası aradığınızı ve tam olarak istediğiniz deri şezlongu gösteren bir reklamla karşılaştığınızı hayal edin. Ya reklama tıklarsınız ya da o sandalyeyi pazaryerinde ararsınız. Google’ın akıllı alışveriş kampanyasının yapabileceği şey budur. İlgili trafiği web sitenize kolayca getirebilirsiniz. Başlangıçta, kullanıcı markanın varlığından haberdar olmayabilir. Bu durumda, ikna edici reklam metniniz ve göze hoş gelen görselleriniz işe yarar.

“Google akıllı alışveriş kampanyası, potansiyel alıcılarınızı Facebook ve Instagram gibi sosyal medya platformlarında yeniden hedeflemenize de olanak tanır.”

6. Alışveriş sepetini terk edenlerle etkileşim kurmak için yeniden pazarlamaya dalın 

Sepeti terk etme kampanyası, potansiyel alıcınızın zihnine girmenize izin verebilir. Sepetinde ürün bulunan ancak henüz alışveriş yapmamış kişileri takip edebilirsiniz. Etkili yeniden hedeflenen reklamlar, ürünlerinizi aynı anda göstererek satın almalarını sağlayabilir.

7. Farklı müşteri türlerini ikna etmek için farklı pazarlama stratejileri kullanın

Mevcut müşteriler için pazarlama stratejileri, yeni müşteriler için oluşturulan stratejilerle uyumlu değildir. Kitlenizi web siteniz ve kataloğunuzla etkileşimlerine göre farklı gruplara ayırın ve ardından onlar için pazarlama kampanyaları oluşturun. SMS pazarlaması, e-posta pazarlaması ve uygulama anında bildirimi dahil olmak üzere anında iletme stratejileri, mevcut müşterileri hedeflerken satış oluşturmaya yardımcı olur.

“Yeni müşterilerinizin aklını başından almak için, özel hediye paketleriyle heyecan verici bayram tekliflerini içeren pazarlama fikirleri stratejisi oluşturarak başlayabilirsiniz.”

8. Topluluk sosyal yardım stratejileriyle takipçilerinize ulaşın

Katılım, artan kârın anahtarıdır. Yalnızca topluluğunuz benzersiz ancak bilgilendirici içerikle günlük olarak beslenirse bir tane alabilirsiniz. Bunda ustalaşmak için, en popüler teklifinizi bir hediye olarak düzenleyerek şenlik odaklı yarışmalara kefil olabilirsiniz. Buradaki fikir, hedef kitlenizin arkadaşlarını hikayelerinde ve gönderilerinde etiketleyebilecekleri ağızdan ağza iletişim oluşturmaktır. Bloglama, takipçi topluluğunuza ulaşmanın bir başka ilginç yoludur. Ürünlerinizi tanıtmak için ilgi çekici içerikler oluşturabilirsiniz. İnsanları sunduklarınız hakkında bilgilendirmek ve haberdar etmek için, onları marka mağazanıza yönlendiren CTA (harekete geçirici mesaj) butonları ile web sitenizde bloglar yazabilirsiniz. Örneğin, bir kişi etnik giyim arıyorsa mağazanızın etnik koleksiyonu hakkında bir blog oluşturun. Yaklaşan teklifleriniz, etnik giyiminizin kumaşı da dahil olmak üzere ilgili tüm bilgileri örtün,  

“Topluluk katılımı fikirleri sadece markanızın erişimini artırmakla kalmaz, aynı zamanda müşterilerinizle olan ilişkinizi güçlendirerek onları marka savunucularına dönüştürür.”

9. Instagram’ın yeni özelliğinden yararlanın

Online alışverişteki muazzam artış nedeniyle Instagram, satış için yeni bir seçenek ortaya çıkardı. IGTV genelinde alışveriş hizmetlerinin küresel bir genişlemesini başlattı. Ürün yelpazenizi IGTV üzerinden sergileyerek ürünlerinizi satabilir ve pazarlayabilirsiniz. Gelecekte, Instagram’ın makaralarında da alışveriş özelliğini gündeme getirebilirler. Bu yüzden hazırlanın ve pazarda başkaları tarafından ele geçirilmeden önce deneyin. 

Nasıl yapılır?

Müşterilerinizin 5 kat daha fazla yatırım getirisi ile pazarlama kampanyalarınıza katılmasını istiyorsanız, performans pazarlamasına yatırım yapmayı düşünmelisiniz. Ürünlerinizin erişiminden dönüşüm oranına kadar her şeyi ölçmenizi sağlar. Bu yeni reklam çağı tamamen şeffaftır ve başarılı işlemler için ödeme yapmanızı sağlar.

Bunu nasıl yapacağınızı bilmiyor musunuz? ANS Commerce, marka logonuzu kontrol etmekten hesap ilerleme raporları oluşturmaya ve web sitesinin yükleme süresini optimize etmeye kadar, satış ve ROAS’a özel olarak odaklanan çeşitli kanallarda performans pazarlama çözümleri sunar. Performans pazarlama çözümleri için demo talep edin.

Bizden ne bekleyebilirsiniz?

  1. Hesap Hijyeni: Markanızın logosunu kontrol etmek, reklam kopyalarını onaylatmak veya hesap ilerleme raporları oluşturmak olsun, her zaman size yardımcı olmak için gözlerimizi açık tutuyoruz.
  2. Teknoloji ve Ürün: Ürün bilgilerini almak için XML feed’i oluşturmaktan, ürün bazında TO’yu otomatik olarak sıralamaya kadar her konuda size yardımcı oluyoruz.
  3. İş ve Analitik: Pazar otomasyonunu ve içgörü madenciliğini yönlendirmek için şirket içi araçlarımız var.
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.