E-Ticaret Mağazanızı Güvenlik İhlalinden Korumanın 5 Kolay Yolu!

16.10.2021
1.447
E-Ticaret Mağazanızı Güvenlik İhlalinden Korumanın 5 Kolay Yolu!

E-Ticaret Mağazanızı Güvenlik İhlalinden Korumanın 5 Kolay Yolu!

Pandemi, insanların çevrimiçi alışverişe yönelik davranışlarını sonsuza dek değiştirdi. Sosyal mesafe, birçok insanın çevrimiçi alışverişe kaymasını sağlar. Bu da online işlemlerde artışa neden oldu. Bu her çevrimiçi perakendeci için iyi bir haber. Ancak diğer tarafa bakacak olursak, siber suçlular durumdan yararlanarak her geçen gün daha da akıllanıyorlar. 

Dijital teknoloji tanıtıldığından beri sürekli köpek ve hırsız oyunu yaygındır. E-ticaretimizi siber saldırılardan korumak için yenilikçi tekniklere ihtiyacımız var.

En yeni güvenlik sistemlerini uygulayarak işletmenizi korumanın tam zamanı. Yardımınız için, mağazanızı her türlü güvenlik tehdidinden koruyabileceğiniz çeşitli adımları listeledik.

Güvenlik İhlali nedir?

“Bir bilgisayar korsanı, korunan tüm güvenlik mekanizmalarını atlayabildiğinde ve verilere yetkisiz olarak erişebildiğinde bir güvenlik ihlali meydana gelir.”

E-Ticaret Mağazanızı Güvenlik İhlalinden Korumanın 5 Kolay Yolu!

Şimdi güvenlik sisteminizde bu 5 yolu uygulayarak veri güvenliğini ve veri yaptırımını önceliğiniz haline getirelim!

1. Çıkış için güvenli bir bağlantı kullanın

Bazı pazarlamacılar, bir HTTP protokolü kullanırlarsa verilerinin güvenli ve emniyetli olduğu konusunda hala yanlış bir kanı içinde yaşıyorlar. Kullanıcı bilgilerinizin doğrudan sunucuya aktarılmasının hala güvenli olduğunu düşünüyor musunuz? Açıkçası değil, HTTP protokolü de aynı şeyi yapıyor ve bunun nedeni şifrelemeye sahip olmaması. Bilgisayar korsanları, ATM şifreleri ve banka hesap bilgileri gibi gizli bilgileri kolayca kullanabilir.

Tarayıcı ve sunucu arasında gönderilen verileri şifrelediği ve SSL (Güvenli Yuva Katmanı) içerdiği için HTTPS Protokolü kullanmanızı öneririz. Yalnızca müşterilerinizin verilerini her yönden korumakla kalmaz, aynı zamanda fikri mülkiyet ve çalışan verileri gibi iş açısından kritik öneme sahip bilgileri de korur.

Güvenli bir marka mağazası mı kurmak istiyorsunuz? Çevrimdışından çevrimiçi mağazaya geçişle ilgili ayrıntılı kılavuzumuzu buradan keşfedin!

2. Müşterilerin gizli Verilerini depolamayı azaltın

İşletmelerin marka mağazalarında yeni bir ziyaretçi gördükten sonra yapmaya çalıştıkları ilk şey, onun verilerini ele geçirmektir. Bununla birlikte, web sitenizin güvenliği ihlal edilirse, müşterilerinizin bu bedeli ödemesi gerekir, çünkü bu, bilgisayar korsanlarının bilgilerini çalması için kapıları açacaktır. Banka veya kredi kartı bilgileri gibi önemli bilgileri saklamamak çok akıllıca bir karar. Kısa vadede, müşterileriniz kartları kaydedilmediği için ödeme yaparken küçük bir sorunla karşılaşacaktır. Ancak uzun vadede sizi birçok yasal cezadan kurtaracaktır.

Hızlı ipucu: Müşterilerinizi, işlem yapmak için bilgi depolamayı içermeyen diğer ödeme ağ geçitlerini kullanmaya teşvik edebilirsiniz.

3. PCI uyumluluğunu koruyun 

Herhangi bir nedenle müşteri verilerini saklamanız gerekiyorsa, PCI uyumluluklarına uymanızı tavsiye ederiz. Müşterilerinizin işlemlerini sağlamak ve korumak için alınması gereken uzun bir önlem listesini kontrol etmenin hızlı ve basit bir yoludur. Bu hayati adımı kaçırmayı seçerseniz, e-işletmeniz, veri ihlalini düzeltmek için çok daha fazla kaynak, fon ve zaman alacağından ciddi acılara katlanmak zorunda kalabilir.

4. Düzenli denetimler yapın 

Güvenlik önlemlerinizi kontrol etmek için düzenli denetimler yapın. Dış denetimler, işletmenizin veri, ağ ve cihaz güvenliği açısından şu anda nerede durduğunu sistematik olarak gözden geçirmenin kolay bir yoludur. Ayrıca, herhangi bir olası güvenlik sorunu olup olmadığını ve herhangi bir zarar verici güvenlik ihlali meydana gelmeden önce bunlarla nasıl başa çıkılacağını bulmaya yardımcı olur.

5. Arka uç yazılımınızı güncelleyin

Web siteniz güncellendi mi? Arka uç yazılımınızı en son ne zaman güncellediniz? İşletmeniz kolayca bir güvenlik ihlalinin bir sonraki hedefi olabilir. Web sitesini düzenli olarak güncellemek güçlü bir kalkan görevi görecek ve siber suçluların sistemlerinize erişmesini engelleyecektir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.