E-Ticaret Mağazanızı Geliştirme Stratejileri

27.09.2021
1.162
E-Ticaret Mağazanızı Geliştirme Stratejileri

E-Ticaret Mağazanızı Geliştirme Stratejileri

Ofisinizi nasıl sallayacağınızı mı merak ediyorsunuz? E-ticaret pazarlama stratejilerinizi geliştirmenin yollarını mı arıyorsunuz? E-ticaretiniz için ofis kültürünüzü ve pazarlama stratejilerinizi geliştirmek için bazı kanıtlanmış yöntemlere bir göz atın!

E-Ticaret Mağazası İpucu 1 Numaralı Hedefler ve Hedefler

  • Müşterilerinizin dilini konuşun: hayır, bu kelimenin tam anlamıyla anlamına gelmez – ancak yardımcı olabilir. Hedeflerinizin müşterilerinize doğrudan veya dolaylı olarak nasıl fayda sağlayacağını düşünün. Nihai hedefiniz, müşterilerinizin memnuniyeti ile ilgili olmalıdır. Memnun müşteriler = sizin için daha fazla satış. Kendinizi müşterilerinizin yerine koyun ve e-ticaretinize girdiklerinde sizden neler bekleyebileceklerini düşünün. Kendinize sorun, iş hedeflerim neler? e-ticaretimi başarılı kılan nedir? Gelecekte ne yapmak istediğimi sormak yerine, şirketim bundan beş yıl sonra nerede olacak diye sorun. Daha somut hedefler belirlemek, işletmenizin nasıl büyümesini istediğinizi ve müşterilerinizin gözünden nasıl gelişeceğinizi anlamak için en iyi uygulamalardan biridir.
  • Ortak hedefler belirleyin: İşyerinde ortak amaç ve hedefler belirlemek de önemlidir. Her bir ekip üyesinin her çeyrek için e-ticaret hedeflerinizden haberdar olmasını sağlayın. Herkes aynı amaç için birlikte çalışabilirse, herkes gemide olduğu için başarıyı çok daha hızlı göreceksiniz. Erişiminiz, sıklığınız, katılımınız ve dönüşümlerinizle ilgili iş hedefleri belirleyin. Gelecekteki amaç ve hedeflere ilişkin ortak bir anlayış oluşturmak, e-ticaret başarısını görmek için hayati önem taşır. Genel iş hedeflerini kabul ettikten sonra, belirli pazarlama hedeflerinizi daha da geliştirebilirsiniz. Bu hedeflere zamanında ulaşıldığından emin olmak için ekibinizle birlikte çalışın.

hedefleri yazmak

E-Ticaret Mağazası İpucu #2 Reklamcılık ve pazarlama

  • Cihazlar arası pazarlamanın değeri: gerçekle yüzleşmenin zamanı geldi – tüketicilerin büyük çoğunluğu internette birden fazla cihazda geziniyor. Pazarlama eğrisinin önünde kalmak istiyorsanız, e-ticaretinizin bu büyüyen trende ayak uydurabileceğinden emin olmalısınız. Mobil pazarlamanın önemi artmaya devam etse de, perakendecilerin %80-90’ı hala bir mobil cihazda iyi çalışmıyor. Ayrıca, insanların yalnızca bir gün içinde birden fazla cihazda web’e göz attığı da tespit edildi. Bu, cihazlar arası pazarlamanın zirvesinde kalmanın önemini bir kez daha yineliyor. Markanızla çeşitlilik yaratın ve kendinizi rakiplerinizden ayırın ve e-ticaretinizin mobil uyumlu olduğundan emin olun! E-ticaretinizin bir istatistik olmasına izin vermeyin, bunun yerine rekabette bir adım önde olun.
  • Reklam uzantılarının önemi: Özellikle perakende e-ticarette reklam uzantılarının önemi giderek artıyor. Onlar şunlardır ücretsiz işletmenize daha da fazla kullanıcı çekmek için bir yol. Reklam uzantıları , reklamları izleyiciler için daha belirgin ve çekici hale getirmenin bir yolu olarak işlev görür. E-ticaretinizle ilgili daha fazla bilgi sunarak, potansiyel müşteriler sitenizi ziyaret etmeye daha fazla zorlanacak. Ayrıca, sunduğunuz ürün veya hizmetin daha da spesifik bir dökümünü vererek daha alakalı trafik getirmek için harikadırlar. Reklam uzantıları, reklam deneyiminizi geliştirmenin ve e-ticaretinizi rakiplerinizden ayırmanın inanılmaz bir yoludur.
  • Pazarlama trendleri hakkında farkındalık : Dijital reklamcılıkta – özellikle videoda – büyük bir artışla birlikte, reklamcılıktaki bu büyüyen trendleri takip etmek önemlidir. Çevrimiçi video, gençler ve genç yetişkinler arasında kablolu TV’yi geçmeye başlıyor. Bu sizin için harika bir haber, çünkü e-ticaretinizin reklamını TV yerine çevrimiçi olarak yapmayı tercih etmez miydiniz? Marka bilinirliği oluşturmak veya birinin reklamlarınızı görebileceği platformların sayısını artırmak için video reklamcılığı kullanabilirsiniz.
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.