E-Ticaret Kargo Entegrasyonu

10.08.2021
1.539
E-Ticaret Kargo Entegrasyonu

E-Ticaret Kargo Entegrasyonu

Kargo Entegrasyonu Nedir?

Kargo entegrasyonu, ilgili kargo firmasının sunduğu api hizmeti üzerinden satılan e-ticaret ürünlerinin kargo süreçlerinin otomatik olarak yönetilmesini sağlayan, zamandan ve emekten tasarruf sağlayan ve kurumsal kimliğinizin daha doğru algılanmasına yardımcı olan bir hizmettir. Sevkiyat entegrasyonu ciddi yazılım bilgisi gerektiren bir süreç, Comwize’a sahip olmanıza çok sevindim!

Kargo Entegrasyonu Hakkında Bilmeniz Gerekenler

  • Kargo entegrasyonu, sipariş henüz hazırlık aşamasındayken kargoya ait gönderi bilgilerinin ve barkod verilerinin otomatik olarak oluşturulmasını sağlayan ve bu sayede işlemleri kolaylaştıran bir uygulamadır.
  • Siparişe ait e-fatura ve kargo fişlerini birlikte yazdırmak veya PDF formatında indirmek isterseniz kargo entegrasyonu size bu kolaylığı sağlıyor.
  • Ürün paketleme işlemi sırasında ihtiyacınız olan kargo fişini kolayca yazdırabilirsiniz.

E-Ticaret İçin Kargo Entegrasyon Süreci Hangi Aşamaları İçerir?

Entegrasyonu daha iyi anlamak için Comwize kargo entegrasyonunun hangi aşamaları başardığına daha yakından bakmakta fayda var. Bu adımlar sırayla:

  1. Comwize mağazanıza gelen siparişler entegrasyon sayesinde otomatik olarak takip edilir.
  2. Gelen siparişlerde kargo bilgisi alınır ve kargo firmasına iletilir.
  3. Kargo barkodu oluşturulur.
  4. Bu barkodu Comwize yazılım panelinizdeki sipariş yönetimi modülünde görüntüleyebilirsiniz.
  5. Üzerinde barkod bulunan kargo fişi çıktısı alınarak sipariş paketine yerleştirilir ve paket sevkiyata hazır hale getirilir.
  6. Anlaşmalı kargo firması paketi teslim aldığında ve bu barkodu okuduğunda kargo takip kodu oluşturularak sisteme kayıt edilir.
  7. Tüm işlemlerin gerçekleştirildiği andan itibaren kargo bildirim ayarları yapıldıysa müşteriye e-posta veya SMS ile bilgi verilir.

Kargo Entegrasyonunun Avantajları Nelerdir?

Kolaylık Sağlar

Comwize kargo entegrasyonu ile kargoya sipariş hazırlama, kargo süreci ve teslimat bilgilerini takip etme gibi işlemleri çok daha az çaba ile gerçekleştirmeniz amaçlanmaktadır. Bu sayede sipariş yoğunluğuna bağlı olarak yaşayabileceğiniz karmaşanın önüne geçerek daha hızlı ve sorunsuz bir süreç yönetebilirsiniz.

Hız Kazanırsınız

Kargo entegrasyonu sayesinde siparişin oluşturulduğu andan itibaren tüm süreç yarı otomatik olarak işlemeye başlar. Kargo firmasının ekranında görüntülenen yeni sipariş bilgisi sayesinde kargo firması, hazırlamış olduğunuz paketi müşterinize ulaştırmak için gerekli hazırlıkları yapar ve çalışır. Entegrasyonun sağladığı bu hız sayesinde manuel bir yönetime göre çok daha hızlı sonuç alırsınız.

Kazanıyorsun

Kargo entegrasyonunun olmadığı durumlarda tüm süreci sorunsuz yönetecek insan gücüne ihtiyaç duyarsınız. Personel başına maliyetlere performanstan kaynaklanabilecek hataların maliyetini de eklediğinizde entegrasyon için ayıracağınız bütçeden çok daha yüksek bir miktara tekabül etmektedir. Kargo entegrasyonu sayesinde hız ve maliyetten tasarruf etme şansınız var.

Kurumsal kimlik

Müşteri satın aldığı ürünü sistem üzerinden takip etmek ve bu süreçlerin en hızlı şekilde gerçekleşmesini istemektedir. Kargo entegrasyonu sayesinde paket, işletmeden çıktığı andan itibaren her adımı kontrol etme imkanına sahiptir. Bu firmanızın kurumsal kimliği için olumlu bir durumdur. Güvenilirliğiniz ilerideki siparişlerde tercih edilmenizi sağlar.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.