E-Ticaret İtibarınızı Nasıl Yükseltebilirsiniz?

26.03.2022
1.127
E-Ticaret İtibarınızı Nasıl Yükseltebilirsiniz?

E-Ticaret İtibarınızı Nasıl Yükseltebilirsiniz?

E-Ticaret İtibarınızın Seviyesini Nasıl Yükseltebilirsiniz Müşterilerinizi memnun etmek için büyük bir fırsat olsa da, mutlu olmayan bazı müşteriler elde etme olasılığınız da artar. Bunun üzerine çıkabilen ve mutsuz bir müşteriyi geri çevirebilen markalar, uzun vadede galip gelecek markalardır.

İster kesinlikle Amazon’da olun, ister daha büyük e-ticaret alanında markalaşın E-Ticaret İtibarınızın Seviyesini Nasıl Yükseltebilirsiniz optimum müşteri deneyimi sağlamak, sürekli iş kazanmak ve bu tatil sezonunda kazanmak için yapabileceğiniz çok şey var.

Müşteri Hizmetleri ve e-Ticaret uzmanlarımız, müşterilerinizi nasıl şaşırtabileceğiniz ve daha fazlası için geri gelmelerini nasıl sağlayabileceğiniz hakkında bir web semineri için bir araya geliyor. Uzmanlarımız şunları kapsayacaktır:

  • Amazon Müşteri Hizmetleri – Amazon Accelerate’de duyurulan YENİ özellik
  • Alıcı-Satıcı Mesajlaşması için en iyi uygulamalar
  • Amazon’un uzatılmış tatil iade politikası
  • Satıcı tarafından gönderilen siparişler için ücretsiz giyim iadeleri
  • Şikayetler ve iadeler için en iyi uygulamalar

Marka güveni oluşturmak, satışları artırma çabalarında özel markalı perakendeciler için her zaman bir zorluk olmuştur. Güvenilirlik arayışında, PPC reklamları ve sponsorlu içerik, etkileyici pazarlama stratejilerinin ön plana çıkmasına izin vermek için ikincil bir rol üstleniyor.

Bir marka kampanyası başlatıldığında, topluluk üyeleri farkında olmadan Instagram veya Facebook gibi sosyal medya platformlarında fotoğraf ve videolar yayınlayarak ürününüzü tanıtıyor. Etkileyenler için de aynı şey geçerli, ancak bunu kasıtlı olarak ve genellikle ücretli olarak yaptıkları gerçeği için.

Daha az sayıda takipçisi olan ve dolayısıyla hedef kitleleriyle daha güçlü bağlantıları olan bir etkileyiciyi işe almak, bir pazarlamacının gizli silahı olarak görülüyor. Çoğu potansiyel müşteri, marka hakkında kendi fikirlerini oluştururken arkadaşlarının tavsiyelerini isteyerek kullanır. Böylece, influencer’a duyulan güven, ürününüz üzerinde bir hale etkisi yaratacaktır. 

Marka oluşturmanın en zor işi, kanaat önderlerini kendi tarafınıza çekmektir. 

İnsanlarla iletişimin ana aracı olan hikaye anlatımı, aynı zamanda sağlam bir çevrimiçi varlık oluşturmak ve müşterilerin güvenini kazanmak için  güçlü bir pazarlama aracıdır .

Kitlenizin değerleriyle yankı uyandıran bir hikaye oluşturduğunuzda, insanlar bir parçası olduklarını hissederlerse arsaya devam edeceklerdir. Başka bir deyişle, iyi bir hikaye marka topluluğunuza katkıda bulunur ve üyeleri arasında daha yakın bağlantılar kurar.    

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.