E-Ticaret İşletmenizi Genişletmeye Hazırlayın

22.09.2021
1.088
E-Ticaret İşletmenizi Genişletmeye Hazırlayın

E-Ticaret İşletmenizi Genişletmeye Hazırlayın

Çevrimiçi Perakende Mağazanız Büyümeye Hazır mı? – İşte Büyük Tavsiye!

Küçük bir işletme faaliyetine sahip olmak bazı yönlerden iyidir, ancak muhtemelen sınırlı başarıya razı olmak için iş yapmıyorsunuz – daha büyük, daha iyi ve daha karlı olmak istiyorsunuz . Yine de kolay değil ve hazır olmalısınız. Genişlemeyi taahhüt etmeden önce izlemeniz gereken bazı önemli ipuçları:

#1 Bir Marka Yönergeleri Seti Oluşturun

İşinizin özü nedir? Genişleme konusunda ciddiyseniz, daha fazla yerde daha fazla ürün sunmak yeterli olmayacaktır. Müşterilerinizin zihninde yerleşebilecek bir marka kimliğine ihtiyacınız olacak. Bu, daha fazla tanınabilirliğe ve e-ticaretinizle ilgilenen sürekli büyüyen bir ziyaretçi akışına yol açacaktır.

Er ya da geç bir sosyal medya varlığı oluşturmanız, halkla ilişkiler kurmanız ve yüksek kaliteli pazarlama materyalleri geliştirmeniz gerekecek . Bir dizi marka yönergesi , renk düzeninizden logonuza, ses tonunuza ve tercih ettiğiniz konulara kadar her şeyi ayarlayarak her şeyi aynı hizada tutmanıza olanak tanır. Temel değer önerinizle başlayın. İşinizi büyüterek sadece para kazanmanın ötesinde ne elde etmeyi umuyorsunuz? 

#2 Acil durum fonu oluşturun

Herhangi bir şey işin durmasına neden olabilir: ürün sıkıntısı, elektrik kesintisi, işyerinde yaralanma veya hatta bir ürün hattının tamamen gözden geçirilmesini gerektiren tüketici alışkanlıklarında bir değişiklik . Kısa vadeli bir kapanmadan sağ çıkmak için birikim yapmayan herhangi bir işletme, çok fazla gereksiz risk üstlenir.

Bu, en küçük işletmeler için geçerlidir, ancak sürekli devam eden kapsamlı maliyetleri olmadığı için genellikle orta dereceli kapatmalardan kurtulabilirler. İşletmeniz büyüdükçe maliyetleriniz de artacaktır. Bu, bozulma olasılığını daha tehlikeli hale getirir. Kısa bir süre sonra her şey çökerse, bir yıl boyunca %100 büyümenin hiçbir faydası yoktur. Sürdürülebilir uzun vadeli büyüme hedefiniz olmalıdır.

#3 Ürün tedarikinizi güvence altına alın

İster kendi ürünlerinizi yaratın, ister yerel, ulusal veya uluslararası tedarikçilerden tedarik edin, tedarik düzeyinizin büyük ölçüde genişletilmiş bir talebi karşılayabileceğini bilmeniz gerekir . Büyümeniz sizi yeni bir ön plana çıkarmalı. Siparişleri yerine getirememekten kaynaklanan olumsuz bir izlenim bırakmak, sizi önemli ölçüde geri bırakacaktır.

Ürün ve/veya malzeme tedarikçileri ile uzun vadeli anlaşmalar yapın, böylece daha sonra koşulları değiştiremezler. Tam olarak hangi düzeyde talep karşılayabileceğinizi bilmek, pazarlama çabalarınızla hedeflenmenizi de mümkün kılacaktır. Bu şekilde, aşırı taahhütte bulunma riski altında olduğunuzu hissettiğinizde bunları geri ölçekleyebilirsiniz.

#4 Web sitenizin daha fazla trafiği kaldırabileceğinden emin olun

Tüm e-ticaret web siteleri eşit oluşturulmaz. Bazıları kötü optimize edilmiş, diğerleri ise ince cilalanmış. Bazıları, seçilen barındırma kalitesine bağlı olarak performansla kendi kendine barındırılır . Diğerleri barındırılır ve bu nedenle daha tahmin edilebilir şekilde ölçeklenebilir (barındırılan çözümler de önemli ölçüde farklılık gösterse de).

#5 Güçlü bir ekip oluşturun

Halihazırda çevrimiçi işinizin her yönünü yönetiyorsanız, tutuşunuzu hemen gevşetmeye başlayın. Daha fazla sipariş, daha fazla iş, daha fazla şikayet ve daha fazla maliyet anlamına gelir . Bir kişi, duvara çarpmadan önce bu tür bir iş yüküne ancak çok uzun süre dayanabilir.

Kendinizi güvendiğiniz ve başarıya olan açlığınızı paylaştığınız bir ekiple kuşatın , ardından genişledikçe sorumluluklarını artırın. Odak noktanız temel iş modeli üzerinde kalmalıdır – işte en büyük farkı bu modelde yaratacaksınız.

Küçük bir başlangıçtan küresel bir yarışmacıya kadar bir İşletmeyi genişlemeye hazırlamak inanılmaz derecede heyecan verici bir olasılık, ancak hafife alınacak bir şey değil. Eğer batırırsanız, ilerlemenizi uzun süre engellersiniz. İşinizi tam olarak hazırlamak ve ona büyük bir başarı elde etmek için en iyi şansı vermek için bu ipuçlarını izleyin.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.