E-Ticaret Dijital Pazarlama Stratejileri Rehberi

10.09.2021
999
E-Ticaret Dijital Pazarlama Stratejileri Rehberi

E-Ticaret Dijital Pazarlama Stratejileri Rehberi

Bir e-ticaret işiniz var ancak pazarlama dünyasında yeni misiniz? Sitenizi, blogunuzu ve sosyal medya kanallarınızı güçlendirmek için bazı e-ticaret dijital pazarlama stratejileri hakkında bilgi edinmek için bunu okuyun !

Sonunda kendi işinizi kurmaya ve e-ticaretinizi çevrimiçi hale getirmeye karar verdiniz. Dijital pazarlama stratejiniz için ekstra yardıma ihtiyacınız olduğunu mu düşünüyorsunuz? Müşterileri mağazanıza çekmenin yollarını mı düşünüyorsunuz ? Bu yazıda asıl amacımız bu soruları ve ardından bazılarını cevaplamak. 

E-ticaret Dijital Pazarlama En İyi Uygulamaları

Kitlenizi tanıyın

Sosyal medya veya ppc kampanyaları ile çalıştığınızda (örn. Facebook, Instagram, Google Ads), segmentasyon söz konusu olduğunda size çok çeşitli seçenekler sunulur. Bu, pazarlama bütçenizi sattığınız ürünle ilgilenmeyen kişilere gösterilen reklamlara harcamaktan kaçınmak için hedef kitlenizin kim olduğunu bilmenizin sizin için çok önemli olduğu anlamına gelir . Harcadığınız her doların gerçekten sayılmasını istiyorsanız, dijital platformlarda reklam vermeye başlamadan önce müşterinizi daha iyi tanımlamak için biraz zaman ayırın.

Google Alışveriş 

Nelerdir Google Alışveriş reklamları ? Mağazanıza alakalı trafik çekmenin mükemmel yolu! Halihazırda Google Ads’de reklam veriyorsanız lütfen Alışverişi ihmal etmeyin! Müşteri, ürünlerinizi ararken, reklamlarınızın yerleştirileceği mükemmel bir yerdir. Ürünlerinizin resimlerini, açıklamasını ve fiyatını sergilemek çok önemlidir. Orada olmanız sizin için önemli!

Ve yeniden hedeflemeyi unutmayın!

Ürün sayfalarınıza gelen ve ardından dönüşüm gerçekleştirmeden ayrılan ziyaretçileri geri getirmek için yeniden pazarlama görüntülü reklamlarını kullanın . Bu pazarlama stratejisi, müşterilere satın almayı düşündükleri ürünleri hatırlattığı için e-ticaret sahipleri için oldukça etkili olma eğilimindedir . Bu, o kadar dürtüsel olmayan alıcıları, biraz daha düşünceye ve yardıma ihtiyacı olanları hedeflemenin en iyi yolu.

Instagram sosyal medyanın kralı!

Müşterilerinizle gerçekten bağlantı kurmanın Instagram’dan daha iyi bir yolu var mı ? Instagram, dünya çapında en hızlı büyüyen sosyal medya platformlarından biri olmayı başardı . Önerimiz? Instagram stratejinizi iyi planlamak ve profesyonel bir profil oluşturmak için zamanınızın ve kaynaklarınızın büyük bir bölümünü ayırın . Bu sosyal medya platformunun önemi konusunda tam olarak ikna olmadıysanız, aşağıdaki istatistiklere bir göz atın. (Kaynak: hootsuite.com)

  • 200 milyon instagram kullanıcısı günde en az bir işletme profilini ziyaret ediyor
  • Instagram’ın potansiyel reklam erişimi 849,3 milyon kullanıcı
  • İnsanların %62’si hikayeleri gördükten sonra bir marka veya ürünle daha fazla ilgilendiklerini söylüyor.
  • 130 milyon Instagram kullanıcısı her ay alışveriş gönderilerine dokunuyor

12 Haziran 2018 başlayarak, Instagram başlattı alışveriş onun platformda. Bu, e-ticarette büyük bir değişime işaret etti ve çevrimiçi işletmelere gelirlerini artırmak için çok önemli bir araç sundu . Farklı ürün ve benzeri etiketli gönderiler ile kullanıcılar alışveriş ürünlerini ve fiyatlarını görebilirler. Onları doğrudan web sitenizdeki ürün sayfasına yönlendiren bağlantıya tıklayabilirler. Yani müşteri kaybetmek istemiyorsanız ürün kataloğunuzun facebook shop ile senkronize olduğundan emin olun , instagram işletmenizi doğrulayın ve ürünlerinizi fotoğraflarınıza etiketlemeye başlayın!

Bülten listenizi büyütün

E-posta listenize abone olurlarsa ziyaretçilere bir teşvik sunun . E-postanın kesinlikle ölmediğini bilmelisiniz! Bu dijital pazarlama kanalı, yatırım getirinizi artırmanıza yardımcı olacaktır. Özel promosyonları, dikkate değer ürünleri, yarışmaları vb. duyurmak için önceden bir e-posta pazarlama stratejisi planlamak akıllıca olur . Hangi içeriğin müşterilerinizin en çok ilgisini çektiğini bilmek ve bunlara dayalı kararlar almak için sonuçlarınızı ölçün.

İçerik her şeydir!

E-ticaret web sitenize bir blog eklemek, SEO’nuzu geliştirerek sitenize trafik çekmenin en iyi yoludur . Müşterinizin kim olduğunu tanımladıktan sonra, onlar için faydalı olabilecek içerik türlerini düşünün ve blogunuzu alakalı gönderilerle doldurmaya başlayın. Sitenizde başarılı bir bloga sahip olmak için ipuçları hakkında burayı okuyun .

Sonuç

İşinizi büyütmeye çalışmak kolay değil. Nereden başlayacağınızı bilememeniz ve mevcut tüm pazarlama kanallarından bunalmış olmanız normaldir . Panik yapma! Önceden plan yapmak, sonuçları ölçmek ve işletmeniz için neyin en iyi olduğunu görmek için az önce okuduğunuz e-ticaret pazarlama ipuçlarını izleyin !

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.