E-ihracata En Kısa Hangi Adımlarla Başlayabiliriz?

05.03.2022
1.046
E-ihracata En Kısa Hangi Adımlarla Başlayabiliriz?

E-ihracata En Kısa Hangi Adımlarla Başlayabiliriz?

E-ihracata En Kısa Hangi Adımlarla Başlayabiliriz? E-ihracat dediğimizde hemen döviz kazanıyoruz euro kazanıyoruz aynı zamanda bu bizim yurtiçinde ayakta kalmamızı sağlayan en değerli adım olduğunu biliyoruz.

Son zamanlar da yerel küçük büyük fark etmeksizin çoğu işletmeci E-ihracata En Kısa Hangi Adımlarla Başlayabiliriz? e-ihracata başlamış veya başlamak istiyor özellikle döviz kuru dalgalanmalarında yurtdışı ile çalışan firmaların daha güçlü ve kuvvetli firmalar olduğunu hepimiz biliyoruz butikten tutun gıdaya her şeyin ihracatının yapıldığı bir döneme geldik aklınıza gelebilecek her şeyin e-ihracatı yapılır durumda ve bunu yapmak günümüzde oldukça pratikleşti diyebiliriz.

Hepimizin bildiği ulusal pazar yerleri bunlar nereler amazon , etsy , ebay ve aliexpress gibi siteler uluslar arasında satış yaparak e-ihracat yaparak döviz kazanmamız mümkün burada önemli nokta şu bu tarz sitelerde e-ihracat yapılırken diğer yandan kendi e-ihracat sitemizi kurmak o sitemizi büyütürken diğer e-ihracat sitelerini basamak olarak kullanmak en mantıklı ve en makul olan şey diyebiliriz bu şekilde pazar yerinin sahibi biz oluyoruz ve prim pay vermemiş oluyoruz ve markalaşma için önemli bir adım diyebiliriz.

Önemli olan diğer nokta en iyi en e-ticaret sitelerinde de olsanız yinede dijital pazarlamanızı da çok iyi şekilde yapmanız gerekir reklam seo ve pazar yerlerinde kampanyalar belli başlı çalışmalar yapmazsanız hangi sitede olduğunuzun önemi yoktur bunlar tamamen size çalışma stratejisine ve pazarlamasına bakan hususlar olarak öne çıkıyor.

Çok sorulan sorulardan bir diğeri de pazar yerlerinde ki mağazalarımızı hemde kendi e-ticaret sitemizde bulunuyoruz birden fazla e-ticaret sitesindeyiz kendi sitemiz de olduğu için bu belli zaman sonra karışıklığı yol açabilecektir ama bunları tek panelden idare edebilecek olduğunuz entegrasyon sistemleri mevcut bu sistem ile pratik şekilde kontrol edebilme imkanı bulmuş olursunuz.

Tek döviz kazanılacak alan pazar yeri değildir dediğimiz gibi pazar yerlerinizi işletirken bir yandan kendi e-ticaret sitenizi açmanız döviz getirisi ile birlikte  size marka bilinirliği olarak ve pazar yerlerinde ki kısıtlamalardan paylardan sizi kurtarmış daha özgür bırakmış olur.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.