E-İhracat Web Sitelerine Blog Yazmanın Faydaları?

30.09.2021
995
E-İhracat Web Sitelerine Blog Yazmanın Faydaları?

E-İhracat Web Sitelerine Blog Yazmanın Faydaları?

E-İhracat siteleri, dünya çapında web üzerinde sert bir rekabetle karşı karşıyadır. Her yıl çevrimiçi topluluğa yeni tüccarlar katılıyor ve oyun alanı daha da kalabalıklaştıkça potansiyel müşteriler tarafından fark edilmek zor olabilir. Harika ürünleri harika fiyatlarla sunmak, bir e-ticaret web sitesi için trafik oluşturmak için her zaman yeterli değildir ve işletme sahipleri, şirketlerinin ve markalarının çevrimiçi tüketiciler tarafından fark edilmesini sağlamak için başka yollar düşünmelidir.

Dijital tüccarlar, müşterileri için güvenli ve rahat bir alışveriş deneyimi sunan web siteleri tasarlamak için çok fazla zaman ve para harcarlar, ancak çoğu zaman bu müşterileri sanal kapılarına çekmek için en güçlü araçlardan biri olan özel bir blogu dikkate almazlar.

E-ticaret web sitenize bir blog eklemek, çevrimiçi profilinizi yükseltmenin, işletmeniz için trafik oluşturmanın, marka bilinirliğini artırmanın ve çevrimiçi otorite kurmanın nispeten kolay bir yoludur. Gerçek olamayacak kadar iyi mi? Özel bir blogun bir e-ticaret sitesinin dünya çapında web’de başarılı olmasına nasıl yardımcı olabileceğine bakalım.

Rakamları Çarpıştırmak

E-ticaret bloglamanın belirli avantajlarını ele almadan önce , Hubspot’tan birkaç istatistiğe bakalım. Aktif bir bloga sahip çevrimiçi işletmeler, genellikle her ay web sitelerine %55 daha fazla ziyaretçi getirir. Ayrıca, bu şirketler blog yazmayan rakiplerine göre ayda %88 daha fazla potansiyel müşteri ve %57 daha fazla ödeme yapan müşteri üretiyor. Bloglama, açıkçası kalabalık bir çevrimiçi pazarda rekabet eden e-ticaret siteleri için önemli bir avantaj sağlıyor.

Bloglama ve Müşteri Etkileşimi

Çoğu e-ticaret web sitesi, müşteri tabanlarıyla yalnızca birkaç temel yolla, ilk siparişler, müşteri şikayetleri ve umarım olumlu eleştiriler yoluyla etkileşime girer. Sitenize düzenli bir blog eklemek, daha fazla etkileşime sahip bir çevrimiçi topluluk oluşturmanıza, müşterilerinizle doğrudan bir iletişim hattı kurmanıza ve e-ticaret denkleminin tüketici tarafındaki değişiklikler ve trendlerden haberdar olmanıza olanak tanır. Sonuç olarak, bu sizi marka sadakati ve sağlam bir çevrimiçi itibar oluşturan türden bir hizmet sağlamak için daha iyi bir konuma getirir .

Bloglama ve Otorite

Tüketiciler, ürünleri hakkında deneyimli ve bilgili işletmelere yöneliyor. Bir e-ticaret blogu, yalnızca yeni ürünleri tanıtmanıza ve faydalarını tartışmanıza izin vermekle kalmaz, aynı zamanda sektörünüzü ve müşterilerinizin ihtiyaçlarını anladığınızı göstermenize de olanak tanır. İster çizgi roman ister sağlıklı gıda satıyor olun, müşteriler alanında bilgili bir tüccarla daha güvende hissederler.

Müşteri Adayları Oluşturmak için Bloglama

Bu , marka otoritenizi oluşturmakla bağlantılıdır . Ürünleriniz, sektörünüz ve müşteri tabanınız hakkında sağlam bir anlayış sergileyen iyi yazılmış bir blog, tüketici güvenini oluşturur. Bu güven, web sitenizin blogunu tekrar ziyaret etmek anlamına gelir. Bu ziyaretçiler, blog sitenize bir eylem çağrısı ekleyerek potansiyel müşterilere dönüştürülebilir. Bir e-posta aboneliği seçeneği kadar basit bir şey, blogunuzu, satın almaya hazır olan müşterilerle doğrudan bir iletişim hattı sağlayacak potansiyel müşteri üreten bir makineye dönüştürebilir.

Bloglama ve SEO

E-ticaret web siteleri internetin büyük bir bölümünü oluşturur, ancak gelişmek için ihtiyaç duydukları organik trafiği oluşturmaları onlar için zor olabilir. Bir e-ticaret sitesindeki içeriğin çoğu, üretici tarafından sağlanan ürün açıklamalarından oluşur. Bu, sayfaları içeriklerinin değerine, benzersizliğine ve otoritesine göre sıralayan arama motorları için bir sorun teşkil eder. Ürünleri siz üretiyorsanız, sattığınız diğer sitelerin ürün açıklamalarınızı kopyalama olasılığı vardır. Her web sitesinde benzersiz içeriğe sahip olmak ve denemek her zaman en iyisidir.

Bununla birlikte, aynı temel içeriğe sahip birden fazla web sitesi, daha düşük sayfa sıralamalarına yol açabilir, bu da mükemmel derecede iyi çevrimiçi tüccarların karışıklık içinde kaybolduğu anlamına gelir. Bloglama, arama motorlarına web sitenizi doğru bir şekilde değerlendirmek için ihtiyaç duydukları ek içeriği sağlamanıza izin veren bir yoldur. Ayrıca, Google’a ve diğer arama motorlarına müşterileriniz için değerli hizmetler ve içerik sunduğunuz anlamına gelen, alanınızda çevrimiçi bir otorite olarak kendinizi tanıtmanızı sağlar. Bu, e-ticaret sitenize çevrimiçi aramalarda rakiplerinize göre bir avantaj sağlayabilecek devrilme noktasıdır.

Özetle

Blog yazmak, küçük bir e-ticaret sitesini bir gecede dev bir çevrimiçi tüccara dönüştürecek gümüş kurşun değildir, ancak çevrimiçi profilinizi artırmanın ve web siteniz için daha fazla organik trafik oluşturmanın bir yoludur. Web sitenizin ziyaretçileri için değerli ek içerik sağlayarak marka sadakati oluşturabilir, çevrimiçi otoritenizi oluşturabilir ve müşteri tabanınızla sürekli bir ilişki oluşturabilirsiniz. Bunların hepsi size çevrimiçi rakipleriniz üzerinde bir avantaj sağlayacaktır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.