E-İhracat Potansiyelinizi Değerlendirme

12.03.2022
1.374
E-İhracat Potansiyelinizi Değerlendirme

E-İhracat Potansiyelinizi Değerlendirme

E-İhracat Potansiyelinizi Değerlendirme E-ticarette başarılı olacaksanız, şirketinizin çevrimiçi ticaret potansiyelinin açık görüşlü bir değerlendirmesiyle başlamalısınız. Kendinize şu soruları sorun:

  • BT kaynakları:  Web varlığınız ne kadar karmaşık? E-İhracat Potansiyelinizi Değerlendirme BT projelerini yönetme konusunda ne kadar deneyiminiz var? Yeni teknolojinin ve onu nasıl kullanabileceğinizin farkında mısınız?
  • Yönetim:  E-iş stratejiniz, genel kurumsal hedefleriniz bağlamında geliştirilmelidir. İşletmenizin hangi bölümlerinin çevrimiçi hale getirilmesi gerektiğini biliyor musunuz? Üst yönetim bu yönde ilerlemeye kararlı mı?
  • Personel:  Çalışanlarınız e-iş stratejinizi anlıyor mu? Girişlerini sordunuz mu? Onları ihtiyaç duyabilecekleri yeni beceriler konusunda eğitmek için bir planınız var mı?
  • Müşteriler:  Rekabetçi eğilimleri izlemek ve potansiyel yeni işleri belirlemek için çevrimiçi kaynakları kullanıyor musunuz? E-iş stratejiniz müşterilerinizin güvenlik ve gizlilik endişelerini ele alıyor mu? Web siteniz müşteri dostu mu?
  • Rekabet:  Rakiplerinizin e-ticaret girişimlerinin ve bunların rekabet gücünüzü nasıl etkileyebileceğinin farkında mısınız?
  • Tedarikçiler:  Çevrimiçi satın alarak tedarik maliyetlerini azaltıp azaltamayacağınızı biliyor musunuz? Tedarikçi aramak için interneti kullanıyor musunuz? E-iş stratejinizi planlamanıza yardımcı olması için tedarikçi girdisini kullandınız mı?
  • Karlılık:  E-iş stratejiniz için maliyet-fayda analizleri yaptınız mı? Başlangıç ​​maliyetlerini amorti etmenin ne kadar süreceğini biliyor musunuz?

Teşhisin sonunda, bir e-iş stratejisini benimsemeye ne kadar hazır olduğunuzun ayrıntılı bir analizine sahip olacaksınız. Bu girişimde rekabet gücünüzü artırmanın yollarını da belirleyeceksiniz.

E-ticarete hazır mısınız?

E-ticareti günlük operasyonlarınızın daha büyük bir parçası haline getirmeyi düşünüyorsanız, öncelikle şirketinizin e-ticarete hazır olup olmadığını ve yatırım getirisini belirlemelisiniz. Resim iyi görünüyorsa, bir planla takip edebilirsiniz. Kanada  İş Ağı  , planınızı daha da geliştirmenize yardımcı olabilir.

Dikkate alınması gereken yerelleştirmeyle ilgili diğer uygunluk konuları, marka bilinci oluşturma, para birimi ve ödeme yöntemleridir. Dilin yanı sıra pazarın geleneklerini, yasalarını ve geleneklerini de yansıtan markalama, potansiyel bir alıcıyı evinde daha fazla hissettirecektir. Fiyatlandırma, nakliye ve vergi hesaplamaları için yerel para birimini kullanmak aynı şeyi yapacak ve müşterilerin fiyatları daha kolay karşılaştırmasını sağlayacaktır. Bununla ilgili olarak, yerel veya ABD fonlarında ödeme kabul etme ve bunu verimli, basit ve güvenli bir şekilde yapma yeteneği de bununla ilgilidir.

E-ticaretin teknik yönü

Şirket içi kaynakları kullanarak kendi çevrimiçi varlığınızı oluşturmaya çalışmak, işletmeniz oldukça küçük olmadıkça ve çok yetenekli BT personeline erişiminiz olmadıkça, genellikle iyi bir fikir değildir. Kural olarak, Web varlığınızın oluşturulmasını, web sitesi geliştirme konusunda uzmanlaşmış bir hizmet sağlayıcıya yaptırırsanız, çok daha iyi sonuçlar alırsınız.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.