e-İhracat Optimizasyon İpuçları

02.04.2022
1.343
e-İhracat Optimizasyon İpuçları

e-İhracat Optimizasyon İpuçları

e-İhracat Optimizasyon İpuçları Google Web Yöneticisi kontrol panelinize giriş yaptığınızı ve trafik numaralarınızın bir gecede önemli ölçüde düştüğünü öğrendiğinizi hayal edin!

Bir SEO cezası, dijital bir kabustan daha az değildir. Bununla birlikte, çoğu zaman web yöneticilerinin web sitelerinde yanlış bir şey olup olmadığının farkında bile olmadıkları durumdur. Bu makale, bir SEO cezasından kaçınmanıza yardımcı olabilecek çeşitli sayfa içi ve sayfa dışı optimizasyon ipuçlarından bahsedecektir.

SEO Cezasından Kaçınmak İçin Sayfa Optimizasyonu

Çoğu web yöneticisi, web sitesinde mükemmel kullanıcı deneyiminin önemini ve Google gibi arama motorlarının aynı yere verdiği önemi anlamış olsa da, ceza alan birkaç aşırı optimizasyon ve etik olmayan sayfa içi optimizasyon uygulaması vakası olmuştur.

Şimdi, bunların hiçbirini yapmıyor olabilirsiniz veya etik olmadığını bilmeden yapıyor olabilirsiniz, ancak arama motoru tarayıcıları bunu umursamayacaktır. Bu nedenle web sitenizin takip eden optimizasyon hatalarından arınmış olduğundan emin olun.

Her Ne pahasına olursa olsun Yinelenen/Döndürülmüş İçerikten Kaçının

“İçerik kraldır” sözü o kadar çok kullanıldı ki başlı başına bir cezayı hak ediyor. Her ne kadar olursa olsun, özellikle Google’ın sıralama parametrelerini göz önünde bulundurursanız, bu ifade bugünün senaryosunda gerçek anlam taşır.

Ancak, meşgul bir girişimci olarak, her zaman yüksek kaliteli içerik oluşturmak için zamanınız olmaz. Böylece, bir yetkili web sitesinde harika bir makale bulursunuz ve harika bir içerik döndürme yazılımına kaydolursunuz. Ardından, başka birinin yazdığı makaleyi “döndürür” ve web sitenizde yayınlarsınız. Kimsenin öğrenmesi gerekmiyor, değil mi?

Yanlış.

İçerik döndürme yazılımınız ne kadar umut verici olursa olsun, Google’ın algoritmalarının çok daha karmaşık ve usta olduğuna ve kopyalanan veya “döndürülmüş” içeriği tespit ettiğine güvenebilirsiniz.

Harika SEO sonuçları arıyorsanız, orijinal ve kaliteli içerik oluşturmanın ve yayınlamanın hiçbir yolu olmadığı gerçeğiyle barışmanız önerilir.

“Katlamanın” Üzerine Çok Fazla Reklam Yerleştirmeyin

Google, kullanıcı deneyimine her şeyden çok değer verir. Bunu akılda tutarak, aşağıdaki senaryoyu hayal edin:

Bir kullanıcı arama motoruna belirli anahtar kelimeler girer ve web siteniz SERP’lerde en üstteki sonuçtur (Yay!). Kullanıcı, bağlantınıza tıklar ve kaydırması gereken bir web sitesine girer, on farklı reklamla karşılanır. Kafası karışan kullanıcı aşağı kaydırır ve sonunda aradığını bulur.

Orada neyin yanlış olduğunu görüyor musun? İçeriğiniz kullanıcıya vaat edileni hemen sunmazsa, kötü kullanıcı deneyimi ve Google kötü kullanıcı deneyimini cezalandırır.

Web sitenize birkaç reklam yerleştirmenin yanlış bir tarafı olmasa da, harika bir kullanıcı deneyiminin bir zorunluluk haline geldiğini hatırlamak önemlidir. Yalnızca daha iyi SERP performansı elde etmeye yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda kullanıcıların daha kaliteli deneyimler ve bilgiler için web sitenize geri dönmelerini sağlar.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.