E-İhracat Nakliye

16.07.2021
1.495
E-İhracat Nakliye

E-İhracat Nakliye

Uluslararası ticaret düzenlemeleri

Hedef pazarınızın ithalat düzenlemelerini, ürün standartlarını ve lisanslama gerekliliklerini öğrenmeniz gerekecektir. Bir hizmet ihracatçısıysanız, faaliyette bulunacağınız ülkeden profesyonel veya başka bir akreditasyon almanız gerekebilir.

Ticaret ve uluslararası güvenlik

Dünya Gümrük Örgütü (WCO), uluslararası tedarik zincirini terörist sömürüye karşı korumaya yardımcı olmak için bir girişim geliştirdi: SAFE Çerçevesi. Tedarik zinciri güvenliği ve yönetimi için standartlar oluşturmayı ve entegre etmeyi, gümrük idareleri arasındaki işbirliğini güçlendirmeyi ve iyi güvenlikli uluslararası tedarik zincirleri aracılığıyla malların sorunsuz hareketini teşvik etmeyi amaçlar.

İhracat beyannameleri

Amerika Birleşik Devletleri’ne ihracat yapmıyorsanız, Kanada düzenlemeleri uyarınca ihracatınızı bildirmeniz zorunludur. Bunun nasıl yapılacağına ilişkin ayrıntılar için, Kanada Sınır Hizmetleri Ajansı’nın Kanada’dan Ticari Malların İhraç Etme Rehberini çevrimiçi olarak indirin veya okuyun.

B13A İhracat Beyannamesi, uygun izinler ve lisanslarla birlikte, ihracatçılar tarafından ABD dışındaki tüm varış noktalarına ihracattan önce hazırlanmalıdır.

İhracat izinleri

Aşağıdaki durumlarda bir ihracat iznine ihtiyacınız olacaktır:

varış ülkesinin Alan Kontrol Listesinde olması (insani ürünler hariç herhangi bir ihracatın ihracat izni gerektirdiği durumlarda); ve/veya

mallar İhracat Kontrol Listesi’nde (İhracat ve İthalat İzinleri Yasası uyarınca ihracat izinleri gerektiren mallar ve teknolojiler).

Global Affairs Canada, ihracat ve ithalat kontrolleri ve izinleri hakkında ayrıntılı bilgi sağlar. A Guide to Canada’s Export Controls adlı bir yayın da mevcuttur.

Tarım-gıda sektöründeki şirketler, Kanada Gıda Denetleme Kurumu’nda gıda ürünleri için ihracat düzenlemeleri ve sertifikaları hakkında bilgi edinebilir.

Ürünlerin teslim edilmesi

Ürününüzü müşterinizin kapısına kadar getirmenin dört yolu vardır: kamyon, demiryolu, hava veya deniz yoluyla. Doğru nakliye yöntemini veya yöntemlerin kombinasyonunu seçmek, ihracat başarısı için hayati önem taşır; ürünün oraya zamanında ve en düşük maliyetle ulaşmasını istersiniz.

Tarım ve Tarımsal-gıda Kanada’nın Tarımsal-gıda Ticaret Servisi, çoğu sektör için geçerli olan faydalı bir nakliye kaynakları listesine sahiptir.

Sevkiyat yöntemleri

kamyon

Kamyon taşımacılığı, Kuzey Amerika içindeki gönderiler için popülerdir, ancak büyük sanayileşmiş ülkelerin ötesine geçtiğinizde hizmet azalır.

Demiryolu

Demiryolu, Amerika Birleşik Devletleri’ne veya limanlara ve limanlardan nakliye yapılırken yaygın olarak kullanılır.

Hava

Hava, kara veya deniz taşımacılığından daha pahalıdır, ancak daha yüksek maliyetler daha hızlı teslimat, daha düşük sigorta, daha ucuz depolama, egzotik pazarlar ve daha iyi envanter kontrolü ile dengelenebilir.

Okyanus

Hızlı teslimat gerektirmeyen açık deniz pazarlarına büyük parçalar, toplu mallar ve mallar göndermek deniz yoluyla daha ekonomiktir.

Incoterms’i kullanma

Uluslararası nakliye için ortak bir terminoloji sağlamak ve yanlış anlamaları en aza indirmek için Uluslararası Ticaret Odası, Incoterms olarak bilinen bir dizi uluslararası ticaret terimi geliştirmiştir. Alıcınız veya aracınızla aynı dili konuştuğunuzu bilmek için bu terimlere aşina olun.

Nakliyeciler ve komisyoncular

Yurtdışına ürün gönderirken bir çok evrakla uğraşmanız gerekecek. Ancak normalde her şeyi kendiniz yapmazsınız; yurtdışındaki iş yükünün azaltılmasına yardımcı olması için nakliye komisyoncuları ve gümrük komisyoncuları kullanın.

Nakliye şirketleri, teslimat sürelerinizi ve müşteri hizmetlerinizi iyileştirmenize yardımcı olacaktır. Bu acenteler, nakliye hatları, havayolları, kamyon şirketleri, gümrük komisyoncuları ve sigorta firmaları ile sizin için fiyat pazarlığı yapacaktır. Tüm lojistik gereksinimlerinizi karşılayabilir veya yalnızca nakliye ücretinizi görüşebilirler; Sana kalmış.

Eşyalarınızı Paketleme

Özellikle denizaşırı ülkelere gönderiyorsanız, ürünlerinizin inişli çıkışlı bir yolculuk geçireceğini varsayın.

Zorlu kargo işleyicilerinden ve kötü yollardan kurtulmak için onları paketleyin.

Taşıma, taşıma ve depolama sırasında mallarınız kötü hava koşullarına ve aşırı sıcaklıklara maruz kalabilir. Özel sıcaklık kontrollerine veya diğer koruyucu önlemlere ihtiyaçları varsa, bunları aldıklarından emin olun.

Sevkiyat türü, kullanmanız gereken ambalaj türünü belirleyebilir. Örneğin mallar gemi ile taşınıyorsa, güverte altına mı, üstüne mi konulacağını bilmeniz gerekir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.