E-İHRACAT: LOJİSTİK İÇİN İPUÇLARI VE Püf Noktaları

17.07.2021
1.083
E-İHRACAT: LOJİSTİK İÇİN İPUÇLARI VE Püf Noktaları

E-İHRACAT: LOJİSTİK İÇİN İPUÇLARI VE Püf Noktaları

Ürünleriniz ile dış pazarı fethetmek istiyorsanız, önce Avrupa’ya gözünüzü dikmek mantıklıdır. Bunun nedeni çok basit: coğrafi yakınlık, kültürel benzerlikler ve düşük dil engelleri ihracatı kolaylaştırıyor. Aşağıdaki makalede, sınır ötesi e-ticarette lojistik için ipuçları ve püf noktaları bulacaksınız.

Avrupa’yı özellikle çekici kılan şey, bir bütün olarak perakendeciler için büyük bir satış pazarını temsil etmesi ve bir ülkede tescilin tüm Avrupa pazarına hizmet etmek için yeterli olmasıdır. Sınır ötesi yeni başlayanların çoğunun yaptığı büyük bir hata, bir web mağazası kurmanın onlara dünyayı ayaklarının altına aldığını düşünmektir. Bu teoride doğru olabilir, ancak bir perakendeci olarak her varış yerinin kendi bireysel kuralları olduğunu daima aklınızda bulundurmalısınız.

Lojistik ilişkilerin müşterilerinizin memnuniyeti üzerinde etkisi vardır.

Online alışveriş deneyiminde müşteri algısı söz konusu olduğunda lojistik süreç çok önemlidir. Müşteri dostu işleme, tekrar satın alan ve sağlayıcıyı başkalarına tavsiye eden müşteriler söz konusu olduğunda belirleyici bir faktördür. Bu nedenle, şirketinizin müşteri dostu olması ve yüksek hizmet seviyesi ile etkilemesini sağlamak için lojistiğe özel önem vermek gerekir.

Posta ile nakliye size çok para kazandırabilir

Hızlı ve uygun maliyetli teslimat, müşteriler için son derece önemli bir faktördür. Bu husus, yurtdışına ihracat yaparken özellikle dikkat edilmesi gereken bir noktadır, çünkü nakliye masrafları hacme ve/veya ağırlığa ve alıcı ülkeye göre değişiklik gösterir. Gönderilerinizin ağırlığı 2 kg’dan az ve maksimum boyutları (uzunluk+genişlik+yükseklik) olan 90 cm’den küçükse, kargo ile yurt dışına göndermek cazip bir çözüm olabilir.

Fiyat şeffaflığı dönüşüm oranını artırır

Günümüz müşterileri seçim yapmakta zorlanıyor: Uluslararası ürün yelpazesi çok büyük ve alışveriş deneyimine ilişkin talepler de buna bağlı olarak yüksek. Bu nedenle müşteri memnuniyeti bir numaralı önceliktir. Perakendecilerin toplam teslim alma maliyetlerini belirtmesi gerektiğini söylemeye gerek yok. Bu, yalnızca kasada ürünün değerini değil, aynı zamanda nakliye, KDV veya gümrük vergileri gibi tüm ek maliyetleri de belirttiğiniz anlamına gelir. Bu mutlak fiyat şeffaflığı, uluslararası müşteri tabanınız için önemlidir, çünkü herhangi bir sorundan kaçınmak isterler. teslimatta kötü sürprizler. Bu şeffaflık, uluslararası e-ticarette dönüşüm oranını artırır.

Gönderi takibi, uluslararası gönderiler için bir hijyen faktörüdür

Bu günlerde, gönderi takibi son teknoloji ürünü ve müşteriler siparişlerini istedikleri zaman çevrimiçi olarak takip edebilmeyi bekliyorlar. Güvenilir ve şeffaf bir şekilde iletilen teslimat süresi, her şeyin başı ve sonudur. Müşteriler ne kadar sürede teslimat bekleyebileceklerini ve teslimatı kimin yapacağını bilmek ister. İyi takip edilen bir DDP gümrük çözümü ile standart gümrük işlemlerine göre bir ila iki gün arasında bir işlem süresi belirleyebilirsiniz (bu, teslimat ülkesine göre değişir).

Yerel getiriler – bir dönüşüm ve öneri artırıcı

Bunu muhtemelen deneyiminizden biliyorsunuzdur: Sipariş edilen mallar yerel olarak iade edilemezse, potansiyel müşteri satın alma sürecini iptal eder (= dönüşüm katili). Müşteri bir satın alma işlemi gerçekleştirdikten sonra malları İsviçre’ye iade etmek için hala gümrük işlemleriyle uğraşmak zorunda olduğunu öğrenirse, sizi kesinlikle bir perakendeci olarak önermezler. Müşteriler, beğenmedikleri takdirde siparişlerini bir çevrimiçi mağazaya iade etme seçeneğini isterler – ideal olarak ücretsiz. Bu nedenle, iade etiketleriyle basit yerel iadelerin işlenmesi bir zorunluluktur.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.