E-İhracat Büyüme Oranınızı Nasıl Artırırsınız?

09.09.2021
989
E-İhracat Büyüme Oranınızı Nasıl Artırırsınız?

E-İhracat Büyüme Oranınızı Nasıl Artırırsınız?

“Her şey yolunda görünüyor, ancak yine de fazla satış alamıyorum. Ne oluyor?!” E-ticaret dönüşüm oranını artırma yeteneği, e-ticaret sitesi sahipleri arasında çok yaygın bir endişe kaynağıdır. Bu gönderi aracılığıyla dönüşüm oranınızı etkileyen faktörleri açıklayacağız ve mağazanızın satışlarını artırmak için size 10 şaşmaz ipucu vereceğiz .

Dönüşüm Oranı nedir?

Dönüşüm, bir ziyaretçinin bir web sitesinde gerçekleştirdiği ve onu müşteri “olmasına” götüren bir eylemdir. Bu, dönüşüm oranının, gerçekten müşteri haline gelen bir siteye gelen ziyaretçilerin yüzdesi olduğu anlamına gelir .

Online satış ortamında en önemli dönüşüm şüphesiz bir satın almadır. Bu nedenle, e-ticaretteki dönüşüm oranı, bir satın alma işlemini tamamlayan ziyaretçilerin yüzdesidir.

Dönüşüm oranınızı artırmak, aynı miktarda trafikle daha fazla satış elde etmek anlamına gelir. Bu aynı zamanda pazarlama bütçenizin karlılığını artırmak anlamına da gelir.

E-ticarette Dönüşüm Oranı Nasıl Artırılır:

Bir e-ticaret sitesinin kullanıcıları müşteriye dönüştürme yeteneği, birkaç faktörün birleşimine bağlıdır. 

Bu faktörlerden bazıları sitenin tasarımıyla ilgilidir, örneğin:

  • Ürün kataloğu: Kullanıcının ihtiyaçlarına göre ayarlanan ve onları ürünlerinizi tüketmeye davet eden çekici bir ürün kataloğu oluşturun.
  • Fiyatlar: Teklifinizin saçma olmadığından emin olun, fiyatı ve değeri hedefinizin beklentilerine göre ayarlayın.
  • Kullanıcı deneyimi: Ziyaretçilerinizin ne sattığınızı anlamalarını, istediklerini bulmalarını ve satın almalarına yardımcı olmalarını kolaylaştırın.
  • Şeffaflık: yanıltıcı tekliflerden kaçının ve maliyetleri gizlemeyin veya hile yapmaya çalışmayın. Alışveriş sepetini terk etmemek için müşterilerinize karşı dürüst olun .

Satışları etkileyebilecek başka dış faktörler de vardır, örneğin:

  • Trafik kalifikasyonu: Çok sayıda ziyaretçiye sahip olmak başarının garantisi değildir, potansiyel müşterileri mağazanıza çektiğinizden emin olun.
  • Kullanıcı güveni: Potansiyel müşterilerinizin güvenini kazanmak için mağazanızın profesyonel ve güvenilir görünmesini sağlayın.
  • Sektörünüzün özellikleri: Rekabet, fiyat aralığı veya ürün türü nedeniyle bazı sektörlerin diğerlerine göre daha uzun müşteri satın alma karar süreçlerine sahip olduğunu unutmayın.  

Dönüşüm oranınızı artırmanın en iyi yolu, trafiğinizin kalitesini artırırken mağazanızı dönüşümler için optimize etmektir.

Çevrimiçi Mağazanızın Dönüşüm Oranını Artırmak için 10 İpucu

1. Satın Alma Deneyimini İyileştirin

Dönüşüm sürecini kullanıcılar için hızlı ve kolay hale getirin. Bunu, açık ve doğrudan CTA’lar uygulayarak ve kayıt sürecini basitleştirerek yapabilirsiniz . Süreç kafa karıştırıcı veya çok zahmetliyse, yol boyunca müşteri kaybedersiniz.

2. “Nakliye Bilgisi” ekleyin

Ürünlerinizin nakliye masraflarını , her ülkeye nakliye süresini ve bir ürünün iade edilmesi durumunda ne yapılması gerektiğini ayrıntılı olarak açıklayın . İnsanlar ürünleri iade etmenin ve paralarını geri almanın kolay olduğunu bilirlerse kendilerini daha güvende hissedeceklerdir.

3. Yeniden Hedefleme Kampanyaları Başlatın

Google Yeniden Pazarlama kampanyalarını kullanarak, mağazanızı daha önce ziyaret etmiş kişilere ilgilendikleri ürünleri hatırlatmak için yeniden hedefleyin. Özel görüntülü reklamlar göstererek ziyaretçilerinizin geride bıraktıkları ürünleri satın almalarını sağlayın . Google Ads kampanyalarını ücretsiz olarak oluşturmak ve otomatikleştirmek için en güçlü yazılım olan Google Yeniden Pazarlama reklamlarınızı edinmek için Akıllı e-ticareti deneyin .

4. Ürün Resimlerinizi Geliştirin

Emin ürün olun görüntüleri görüntülemek vardır yüksek kalitede olmalı ve bulanık . Müşteriler, kaliteli görüntülere sahip bir web sitesine daha fazla güvenecek ve bu da dönüşüm şansını artıracaktır! Pixc , ürün resimlerinizi ek kaynaklar olmadan düzenlemenin en kolay yoludur.

5. Ürünlerinizdeki Kopyayı Kişiselleştirin

Tüm ürünleriniz için aynı ürün açıklamasını kopyalayıp yapıştırmayın . Zaman ayırın ve her biri için benzersiz ürün açıklamaları yazın. Bu, mağazanızın çok daha güvenilir görünmesini sağlayacaktır! Ayrıca, yalnızca işlevsellikleri hakkında değil, ürünlerinizin onlara sağladığı faydalar hakkında konuşmayı da unutmayın. Hintli zanaatkarlar tarafından pamuktan bir battaniye yapılabilir, ancak müşterinin gerçekten bilmek istediği şey, onları sıcak tutup tutmayacağıdır.

6. Bir Blog Başlatın ve Güncel Tutun

Blog gönderileri yazmak, mağazanıza organik trafik çekmenin iyi bir yoludur. Ayrıca sattığınız ürünle ilgili spesifik içerikler yazarsanız mağazanız çok daha profesyonel görünecektir. Gerçekten bunun üzerinde çalışıyorsanız, içeriğinizi paylaşmanıza ve siteniz ve ürünleriniz hakkındaki sözleri yaymanıza yardımcı olacak bir çevrimiçi topluluk bile oluşturabilirsiniz .

7. Bir “Hakkımızda” Bölümü Oluşturun

Şirketinizin misyon beyanı hakkında konuşmak için kullanın. Mağazanızı açmanız için gereken motivasyonu açıklayabilir, hatta bir resim ekleyebilirsiniz. Potansiyel müşteriler sizinle empati kuracak ve kendilerini daha yakın hissedecek , bu da etkileşim için harika!

8. Mağazanız için Sosyal Medya Bağlantıları Ekleyin

Sosyal medya hesaplarınıza bağlantılar içeren simgeler ekleyin. Bağlantıları yeni bir sekmede açacak şekilde yapılandırmayı unutmayın; böylece müşteriler, tıkladıklarında mağazanızdan ayrılmazlar. Sosyal medya, sosyal güven inşa etmenin gerçekten iyi bir yoludur. Potansiyel müşteriler, diğer insanların ürünlerinizle ilgili iyi deneyimler yaşadığını görürse, satın almaya daha istekli olacaklardır.

9. Bir “Bize Ulaşın” Bölümü Ekleyin

… ve görünür kılın! Müşteriler, bir sorunları olduğunda kiminle iletişime geçeceğini bilmek isteyecek ve birine kolayca ulaşabilmek isteyecektir. Güven oluşturacak ve geri bildirim toplamak için müşterilerinizle konuşacaksınız. Onların önerileri gelişmenize yardımcı olabilir!

10. Müşteri Yorumlarını Alın

Mevcut müşterilerden gelen olumlu incelemeler ve referanslar , markanızın güvenilir olduğunu gösterdikleri için inanılmaz derecede ikna edici olabilir. Güven, bir tüketicinin karar verme sürecinin önemli bir bileşenidir.

İşlem sürecinin sorunsuz bir şekilde yürütülmesi, daha iyi bir dönüşüm oranı sağlar, bu nedenle çevrimiçi ödeme  sürecini mümkün olduğunca kolay kabul etmek önemlidir  .

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.