E-İhracat Alışveriş Sepetinin Terk Edilmesine Ne Sebep Olur?

23.09.2021
970
E-İhracat Alışveriş Sepetinin Terk Edilmesine Ne Sebep Olur?

E-İhracat Alışveriş sepetinin terk edilmesine ne sebep olur?

Sepeti terk etmek ne anlama geliyor? Zaman olur bir web sitesi, kullanıcının bırakır alışveriş sepeti olmadan alışverişlerini tamamladıktan.

Bununla ilgili iyi haber, terkedilmiş malların %63’ünün potansiyel olarak geri kazanılabilir olmasıdır. Kötü haber şu ki, terk etme oranı artıyor. Mevcut tahminler , tüm çevrimiçi alışveriş sepetlerinin %70 ila %80’inin terk edildiğini ve bunun 4 trilyon dolarlık satış kaybına neden olduğunu tahmin ediyor .

Perakendecilerin alışveriş sepetini terk etmeyi nasıl azaltabileceğini veya bu terk edilen satışların bir kısmını birazdan nasıl kurtarabileceğini ele alacağız. Ama önce alışveriş sepetlerinin terk edilmesinin temel nedenlerini gözden geçirmek istiyoruz. 

Lastik toplayıcıları yoldan çekelim

İnsanlar her zaman satın alma niyetiyle alışveriş yapmazlar. Bazen ürünleri görmek istersiniz ve bunları sepetinize eklemek, bir ürünü favorilere eklemenin ve araştırmaya devam etmenin bir yoludur .

Baymard Enstitüsü, 1.700’den fazla çevrimiçi alışverişçinin 2017 yılında yaptığı bir araştırmada , insanların yaklaşık %59’unun alışveriş sepetlerini terk ettiğini ortaya koydu . Niye ya? Çünkü sadece göz atıyorlar ve satın almaya hazır değiller. Çalışma, insanların alışveriş sepetlerini terk etmelerinin gerçek nedenlerine odaklanabilmeleri için bu tarayıcıları bölümlere ayırdı.

Alışveriş sepetinin terk edilmesine yol açan başlıca sorunlar

Baymard çalışmasında listelenen on neden vardır ve ilk dört nedeni gözden geçireceğiz , ilki nakliye maliyetleri. Yüksek nakliyenin, kullanıcılara sabit ücretli nakliye, bir tür indirim veya ücretsiz nakliyeye hak kazanmak için minimum sipariş tutarı sunarak da giderilebileceği iddia edilebilir.

Alışveriş Sepetini Terk Etmenin 1. Nedeni = Kargo Maliyetleri 

İnsanların alışveriş sepetlerini terk etmelerinin ilk nedeni, özellikle nakliye, vergi ve diğer ücretler gibi ekstra maliyetlerle karşılaşmalarıdır. Bu, bazı perakendeciler için kolay bir düzeltme olmayabilir, ancak bu insanlar nakliye ücretini ödemek istemiyor.

1400 müşteriyle yapılan yakın tarihli bir ankette…

  • Bir şaşırtıcı tüketicilerin% 91 serbest olduğunu belirtti nakliye onları tekrar müşteri olur.
  • %67 Ücretsiz kargo almak için sepetlerine daha fazla ürün ekleyeceklerini belirtti. 

#2 Kişi Hesap Oluşturmaya Zorlanmayı Takdir Etmiyor

Baymard araştırması, insanların %37’sinin alışverişlerini tamamlamadan önce bir hesap oluşturmaya zorlandıkları için sepetlerini terk ettiğini ortaya koydu. Mobil web e-ticaret platformu Moovweb tarafından yapılan bir araştırma , misafir check-in kullanan alışveriş yapanlarla giriş yapanların dönüşüm oranlarının aynı olduğunu ve giriş yapan kullanıcıların misafir kullanıcılara göre ortalama %10 daha fazla harcama yaptığını ortaya koydu . Buna rağmen, kullanıcılara misafir ödeme seçeneği sunmak için hala güçlü bir gerekçe var . Moovweb araştırması, mobil alışveriş yapanların giriş yapmak yerine misafir ödemeyi seçme olasılığının 1,2 kat daha fazla olduğunu ve misafir ödemesinin mobil dönüşüm oranlarını iyileştirme eğiliminde olduğunu ortaya koydu.

#3 Uzun Ödemeler Dönüşüm Katilleridir

Baymard araştırmasının, kullanıcıların sepetlerini terk etmelerinin en önemli üçüncü nedeni, uzun veya karmaşık bir ödeme sürecinden kaynaklanıyordu. ABD’deki çevrimiçi alışveriş yapanların yaklaşık %30’u bu nedenle bir siparişten vazgeçti. Baymard , ödeme süreci üzerinde, ödeme akışının 12-14 form öğesi (yalnızca form alanları dahilse 7-8) kadar basitleştirilebileceğini ortaya çıkaran büyük ölçekli bir kullanılabilirlik çalışması yaptı, ancak çoğu ABD e-ticaret sitesi 23’ten fazla öğe içeriyor ( 14 yalnızca form alanları dahilse).

#4 Kullanıcılara Toplam Maliyetlerini Göster yoksa Onları Kaybedebilirsin

Baymard’ın görüştüğü kişilerin %23’ü, toplam sipariş maliyetlerini önceden alamadıkları için alışveriş sepeti ürünlerini terk ettiklerini belirtti. Bu, doğrudan alışveriş sepetini terk etmenin 1 numaralı nedeni ile doğrudan bağlantılıdır – ekstra maliyetler, özellikle nakliye maliyetleri. 

Alışveriş Sepetini Terk Etmeyi Azaltmanın veya Terk Edilmiş Sepetleri Kurtarmanın Birkaç Yolu

#1 Ödeme kurtarma e-postaları gönderin. 

Ödeme kurtarma e-postaları (örneğin, bir şey unuttunuz!), terk edilmiş sepetlerden yapılan satışları kurtarmanın etkili bir yoludur. Omnisend’e göre, alışveriş sepetini açık bırakan e-postaları olan kişilerin % 46’sı, e-postayı tıklayanların % 13’ü ve tıklayanların % 35’i sonunda bir şeyler satın alıyor. Kararsız alışveriş yapanlar için potu tatlandırmanın birkaç yolu:

  • Bir indirim sunun (örneğin, sepetinizdeki tüm ürünlerde %15 indirim)
  • Mesajı kısa ve tatlı tutun (örneğin, Hala alışveriş yapıyor musunuz?)
  • Aciliyeti iletin (örneğin, bugün sipariş verirseniz öğelerinizi 2 gün içinde alın!)

#2 Ödeme işleminizi basitleştirin.

Çoğu perakendeci gibi, çok aşamalı bir ödeme süreciniz varsa ve ödeme sürecini 5 adımın altında tutmaya çalışıyorsanız bir ilerleme göstergesi kullanın ( 5 adım , en iyi 100 çevrimiçi perakendeci arasında ödeme sürecinin ortalama uzunluğudur).

#3 Bir indirim sunun. 

İnsanlar pazarlığı sever. Üzeri 25 milyon Amerikalının bulmak için mobil kupon uygulamaları kullandıkları indirim (i çıkış kurtarma e-postaları işçiliği dikkate alınması gereken önemli bir istatistik) her ay ve kuponlar içeren e-postalar e-posta başına gelirinde% 48 artış sunuyoruz.

#4 Bir satın alma işlemini tamamlamak için kullanıcıların kaydolmasını istemeyin. 

Perakende dünyasında, tüm kullanıcılar satın alma işlemlerini tamamlamadan önce mutlu bir şekilde bir hesap oluştururlar. Ancak, insanların seçenekler aradığı kusurlu bir dünyada yaşıyoruz. Bir seçenek, yukarıda belirtildiği gibi, misafir ödemesi sunmaktır. Bir diğeri, insanların Facebook, Google veya başka bir sosyal medya hesabı üzerinden giriş yapmalarına izin vermektir . 

Çözüm

İnsanların alışveriş sepetlerini terk etmesinin en önemli dört nedenine odaklanırken, alışveriş sepetini terk etmeyi düşünürken büyük resme bakmak önemlidir. Baymard çalışmasında listelenen en önemli konuların tümüne aşina olun ve her birini ele almaya çalışın.

Vitrin alışverişi yapanları ve lastik vuranları indirdiğinizde, birçok gerçek terk etme sorunu birbiriyle bağlantılıdır. Birlikte ele alındığında, çeşitli konular daha büyük bir hikaye anlatır. Gönderim fiyatları ve diğer ek maliyetler (örneğin) bir bayi kırıcı olmayabilir, ancak web sitesi hataları, yavaş teslimat süreleri ve yetersiz veya varolmayan iade politikası gibi diğer engellerle birleştiğinde , ücretsiz gönderimin olmaması bir soruna neden olabilir. tüketicinin sepetini terk etmesi.

İyi haber şu ki, bu terk edilmiş arabalardan bazılarını kurtarmak için büyük bir potansiyel var. Harika konu satırlarına sahip kurtarma e-postaları hazırlayarak , indirimler veya ücretsiz öğeler gibi teşvikler sunarak ve ödeme sürecinin basit, mobil uyumlu ve güvenli olmasını sağlayarak, potansiyel olarak kaybedilen satışlardan bazılarını kurtarabilir ve yeni, sadık müşteriler kazanabilirsiniz. işlem. Ve ayrılmadan önce, Size nasıl satış fırsatları yaratacağınızı öğretecek bu makaleyi tavsiye ediyorum .

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.