Dropshipping İşine Nasıl Başlanır ve Para Kazanılır

04.11.2021
941
Dropshipping İşine Nasıl Başlanır ve Para Kazanılır

Dropshipping İşine Nasıl Başlanır ve Para Kazanılır

Videodan önce gösterilen YouTube reklamlarını izleyerek zaman geçirdiyseniz, stoksuz satışın e-ticaret dünyasında kaçınılmaz bir moda kelime olduğunu bilirsiniz. Bir gecede başarı hikayeleri, altı haneli satışlar ve stoksuz satış milyonerleri, inanılmaz kazançlı görünmesini sağlıyor. Aslında, muhtemelen merak etmişsinizdir: Aldatmaca satın almalı mıyım? Dropshipping’e başlamalı mıyım? Doğru cevap şudur: bağlıdır.

İster sadece bir yan iş arıyor olun, ister envanter arayan bir girişim olun, isterse teklifini ölçeklendirmek isteyen yerleşik bir işletme olun, dropshipping uygun bir iş arayışı olabilir. Stratosferik başarı olabilir ve gerçekleşir, ancak tüm iş stratejilerinde olduğu gibi, gerçekçi ve ölçülü bir yaklaşım benimsemek en iyisidir . Burada hızlı zengin olma planları yok.

Bu makalede, size stoksuz satış iş modelini, işinize nasıl yarayabileceğini anlatacağız ve stoksuz satış yapmaya nasıl başlayacağınız ve gerçek para kazanacağınız konusunda adım adım basit bir kılavuz sağlayacağız.

Dropshipping işi nedir?

Kısacası, dropshipping popüler bir e-ticaret iş modelidir. Ancak, herhangi bir envanteri depolamak, işlemek veya sevk etmek zorunda kalmadan ürünleri satmanıza izin vermesi bakımından tipik e-ticaret iş modelinden farklıdır. Esasen, envanter riskini ve siparişlerin yerine getirilmesinin zorluğunu üreticilere ve tedarikçilere dış kaynak sağlar.

Dropshipping ile dünyanın pek çok köşesindeki onaylanmış tedarikçilerden her türlü envanteri temin edebilirsiniz ve tedarikçiler depolamadan teslimata kadar her şeyi hallettiğinden, size sayısız zaman, para ve risk tasarrufu sağlar.

Kulağa harika geliyor, değil mi? Ve birçok nedenden dolayı öyle. Birincisi, dropshipping, e-Ticaret işletmelerinin küçük veya sınırlı bir bütçeyle başlamasına olanak tanır. Sonuç olarak, giderek daha popüler bir iş arayışı haline geldi (dünya çapındaki Google Trends’in onaylayacağı gibi). Ve kesinlikle girişimciliğin giriş engelini düşürmeye yardımcı oldu.

01. Bir müşteri bir satın alma işlemini tamamlar

02. Siparişlerini stoksuz satış tedarikçinize iletirsiniz

03. Dropshipping tedarikçisi gerisini halleder

Çoğu e-ticaret kuruluşunda olduğu gibi, stoksuz satışta kaçak başarı kuraldan ziyade istisnadır. Uygulama ortağımız Spocket’in örnek olay incelemelerine bir bakış, altı haneli stoksuz satış hikayelerinin birçok örneğinin olduğunu kanıtlıyor. Ancak şunu bilmelisiniz ki, dropshipping başarılı ve karlı bir şekilde büyük bir özveri gerektirir (özellikle marka oluşturma ve pazarlama söz konusu olduğunda). Gönderim ve sipariş karşılama taleplerinin çoğundan muaf olacak olsanız da, zamanınız tamamen müşterileri çekmeye ve satışları en üst düzeye çıkarmaya ayrılacaktır.

Ayrıca kapsamlı pazar ve ürün araştırması yapmanız, kaliteli ürünler elde etmeniz, işletmenizi doğru hedef kitleye pazarlamanız, harika bir web sitesi oluşturmanız, satın alma öncesi ve sonrası mükemmel bir müşteri deneyimi sağlamanız ve söz konusu olduğunda finansal açıdan bilgili olmanız gerekir. gelişen (ve geleceğe dönük) bir iş kurabilmeniz için marjlarınızı hesaplamak ve tahmin etmek.

Dropshipping kanıtlanmış bir iş modelidir. Aslında, 2026 yılına kadar 476 milyar dolara ulaşması öngörülen bir pazar .

Ve sonuçları görenler sadece hobiciler veya yalnız girişimciler değil. Business Insider tarafından bildirildiği üzere, büyük perakendecilerin %40’ı stok maliyetlerini düşük tutmak ve Amazon ile yeterince rekabet edebilmek için stoksuz satış yöntemini kullanıyor.

Dropshipping’in en büyük avantajlarından biri, hızlı ve minimum yatırımla satış yapmaya başlayabilmenizdir. Bu nedenle, bankayı kırmadan önce kayıplarınızı kesmek her zaman mümkündür. Ayrıca, ürünleriniz satılmazsa, artık envantere takılıp kalmazsınız. Dropshipping’in dezavantajı, esas olarak bir perakendeci olarak kontrol eksikliğinizdir. Ürünlerle ilgilenmediğiniz için kalitelerine veya müşteri deneyimine kefil olmak daha zordur. Ürünler, tedarikçiler veya teslimat hatalarıyla ilgili olarak ortaya çıkan tüm sorunlarla ilgilenmeniz ve riski üstlenmeniz gerekir. Aynı zamanda, özellikle zenginlik hikayeleri sahayı ele geçirdiğinden, oldukça rekabetçi bir alan haline geldi, bu nedenle beklentileriniz yumuşatılmalıdır.

Dropshipping’e başlamaya karar verdiyseniz, işinizi başlatmak ve büyütmek için 5 adım:

1. Satılacak ürünleri seçin

2. Bir stoksuz satış tedarikçisi bulun

3. Bir e-ticaret mağazası oluşturun

4. Dropshipping işinizi pazarlayın

5. Dropshipping işinizi optimize etme

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.