Bir E-Ticaret İşletme Sahibi Olarak Başarılı Olmanın 10 Yolu

14.09.2021
1.481
Bir E-Ticaret İşletme Sahibi Olarak Başarılı Olmanın 10 Yolu

Bir e-ticaret işletme sahibi olarak başarılı olmanın 10 yolu

E-Ticaret İşinizde başarılı olmanıza yardımcı olacak 10 ipucu!

Bugün bir e-ticaret işletme sahibi olarak, halihazırda var olan büyük şirketlerle rekabet etmek zor olabilir. Ancak aşağıda, bu rekabetçi sektörde başarılı olmanıza yardımcı olacak 10 maddelik bir liste hazırladık.

#1 SABIRLI OLUN

        E-ticaret müşterilerinizden en etkili yanıtları alabilmek için sabırlı olmanız gerekir. Web sitenizi geliştirirken , süreci acele etmeyin çünkü potansiyel müşteriler üzerinde ilk izlenim bırakmak için yalnızca bir şansınız vardır. Web sitenizin görsel olarak çekici, kullanıcı dostu ve bulunması kolay olmasını istiyorsunuz. Web sitenizin adının markanızla alakalı olduğundan emin olun.

#2 MARKANIZI OLUŞTURUN

        Sen kimsin? Seni farklı kılan ne? Halihazırda kurulmuş bir şirkete karşı neden sizden satın almalıyım? Bunların hepsi, e-ticaret markanızı oluştururken düşünmeniz gereken sorulardır. Odağınızı ve kişiliğinizi tanımlayın ve markanızın her alanında ona bağlı kalın, böylece tüm potansiyel müşterileriniz tarafından kolayca tanınırsınız. Ayrıca, markanızı, müşterilerin size sadakat geliştireceği ve ürününüzü rakiplerinizin yerine seçeceği şekilde oluşturun. Her. Bekar. Zaman.

#3 HEDEF PAZARINIZI BİLİN

        Bir iş kurmayı düşünmeden önce, hedef pazarınızı bilmelisiniz. Müşterilerim kaç yaşında? Onlar nereli? Belirli bir ürüne ne kadar harcamaya istekli olacaklar? Bir müşteri profili oluşturmaya ve ürününüze veya hizmetinize özgü demografik bilgileri araştırmaya başlarken bu soruları aklınızda bulundurun.

#4 BİR PAZARLAMA PLANINIZ VAR

       Kötü reklamlar nedeniyle ürünlerinizin gözden kaçmasına izin vermeyin. Günümüzde, Facebook ve Google en popüler çevrimiçi reklamcılık seçenekleridir. Google AdWords, Tıklama Başına Ödeme (PPC) reklamcılığı sunan bir çevrimiçi reklamcılık sistemidir. Bu hizmetle, şirketinizin belirli kitleleri ve arama terimlerini hedeflemesi için stratejik olarak anahtar kelimeler geliştirebilirsiniz. Burada , ilk Google Ads hesabınızı nasıl oluşturacağınızla ilgili daha fazla bilgi bulabilirsiniz . Bu hesap, ürünlerinizi internette arayan kişilere ulaşmanızı sağlayacaktır.

#5 SOSYAL KALIN

        Fiziksel bir konuma sahip olmadan, her gün müşterileriyle doğrudan temasa geçen gerçek mekanda faaliyet gösteren mağazaların rekabet üstünlüğüne ayak uydurmak çok zor olabilir. Bu zorlukla mücadele etmek için , müşterilerinizin e-ticaret deneyimlerini sitenize geri dönmek istemelerini sağlayacak şekilde kişiselleştirmeyi hedeflemenizi öneririz . Örneğin, müşterilerinize yüz yüze yardım alıyormuş gibi hissettirin. Bir konuda yardıma ihtiyaçları olduğunda bir çalışanla kolayca iletişime geçebilecekleri bir yere sahip olun.

#6 MOBİL GİDİN

        Mobil cihaz üzerinden alışveriş yapan müşteriler 2016’dan bu yana iki kattan fazla arttı . Teknolojiden haberdar olmak ve talebe ayak uydurmak için, web sitenizin bir mobil uygulamasını veya mobil sürümünü de sunmanızı öneririz. Bu şekilde müşterilerin kullanımı kolaydır ve nerede olurlarsa olsunlar mobil cihazlarından gezinebilirler. Onlar için kolay erişim = sizin için daha fazla satış!

#7 BASİTLEŞTİR

        Her müşterinin deneyiminin sitenizdeyken olabildiğince sorunsuz ilerlemesini istiyorsunuz. İnsanların dikkat süreleri kısaldıkça, e-ticaret satın alma sürecinin hızlı ve kullanıcı dostu olduğundan emin olmanız gerekir. Bu, potansiyel müşterilerin, nakliye süreçleri boyunca sayfanızda düşüncesizce gezinebileceklerinden, satın alma işlemlerini tamamlamak isteyeceklerini garanti edecektir.

#8 GÜVENİLİR OL

        Müşterilerinizi memnun etmek için söz verme ve gereğinden fazla teslim etme. Bu, talebinizi elinizden gelenin en iyisini tahmin etmeniz ve stokta kalmamaya çalışmanız gerektiği anlamına gelir . Ürünlerin hazır olması e-ticaretin ana avantajlarından biridir, bu nedenle bu avantajın boşa gitmesine izin vermeyin! Güvenilir olmak, tüm ürün ihtiyaçları için size güvenecek sadık bir müşteri geliştirmenize de yardımcı olacaktır.

#9 pes etme

        Her şeyi doğru yapsanız bile, hemen kar görmeyeceksiniz. Biraz zaman alabilir ama cesaretinizin kırılmadığından emin olun ! Bunların hepsi öğrenme sürecinin bir parçası ve sebat etmeye ve yoldaki tüm küçük tümseklere dayanmaya devam ederseniz, getirileri buna değecektir!

#10 GELİŞMEYE DEVAM ET

        Hiçbir şey asla kesin değildir. Talep günden güne değişecek ve teknolojik gelişmeler her zaman yükselişte. İşinizle birlikte büyüyebilmeniz için e-ticaret, tüketici ve teknoloji trendlerini takip edin. Esnek olun ve gerektiği gibi değişiklik yapın; ölçeklenebilir çevrimiçi başarının sırlarını kontrol edeceksiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.