Bir E-İhracat Web Sitesine Başlamadan Önce 5 Soru

20.09.2021
984
Bir E-İhracat Web Sitesine Başlamadan Önce 5 Soru

Bir E-İhracat Web Sitesine Başlamadan Önce 5 Soru

Bir e-ticaret web sitesi oluşturmak, kurşun geçirmez bir stratejiniz olduğundan tamamen emin olduktan sonra üstlenilmesi gereken en iyi görevdir .

Konu e-ticaret web sitesi oluşturmaya geldiğinde amatörlerin yapma eğiliminde olduğu pek çok hata var , ancak genellikle tek bir şey var – yeterince hazırlıklı değiller!

Hem işinizi hem de e-ticaret web sitenizi geliştirmenize yardımcı olmak için, en kısa sürede cevaplanması gereken bir soru listesi hazırladık! Unutmayın, bu soruların her birine kendinizden emin bir şekilde cevap veremiyorsanız, bir e-ticaret sitesi kurmaya hazır olmayabilirsiniz . Lafı fazla uzatmadan listeye geçelim!

1. E-ihracat sitenizi nasıl pazarlayacaksınız?

İlgi çekici , estetik ve kullanıcı dostu bir e-ticaret sitesine sahip olmanın son derece önemli olduğunu anlamalısınız . Tersi ise, işinizin başarısız olma ihtimali vardır.

Bununla birlikte, gerçekten kimse görmeyecekse harika bir e-ticaret sitesi ne işe yarar? Bu nedenle, bu listedeki diğer soruların herhangi birini yanıtlamaya başlamadan önce, pazarlama stratejinizi ciddi olarak düşünmelisiniz .

Neyse ki e-ticaret sitenizi zirveye taşımak için dijital pazarlama uzmanı olmanıza gerek yok.  Siz işinizin diğer önemli yönlerine odaklanırken bu işi sizin için yapacak birçok dijital pazarlama ajansı var .

Akıllara durgunluk veren bir pazarlama stratejisi oluşturmanıza gerek yok, her zaman sizin için bunu yapması için birini işe alabilirsiniz. Ancak, ikisinden birini yapamazsanız, e-ticaret web siteniz en başından çamura batacaktır.

2. E-ihracat sitenizi nasıl barındıracaksınız?

Kesin olan bir şey var – web siteniz için en iyi WordPress barındırma sağlayıcısını seçerken dikkat etmek önemlidir . Hemen yanıtlanması gereken bir başka soru da, özel barındırma mı yoksa paylaşılan barındırma için mi gideceğinizdir ?

Bunların her birinin ne anlama geldiğinden hala emin değilseniz, açıklamama izin verin. Adanmış barındırma , kendi sunucunuzu tamamen kendinize alacağınız anlamına gelir. Kontrol paneli gösterge tablosu ayarlarından makine düzeyindeki yapılandırmalara kadar size tam kontrol sağlar.

Paylaşımlı hosting almaya karar verirseniz , sunucuyu diğer web siteleriyle paylaşacaksınız ve bu sınırlı olacak, ancak daha ucuz.

3. Envanterinizi nasıl idare edeceksiniz?

Bu sorunun cevabı, işlettiğiniz çevrimiçi mağazanın türüne bağlıdır . Bir tuğla ve tıkla mağazasının sahibiyseniz, ürünlerinizi satılana kadar saklamak için bir alana ihtiyacınız olacaktır. Ayrıca, envanterinizi takip etmeniz gerekecek. Ya da diğer yandan, bunu yapması için birini işe alabilirsiniz!

Ürünlerinizi online olarak satıyorsanız ve fiziksel bir mağazanız yoksa envanterinizi yönetmek daha kolay olacaktır. Ancak yine de web sitenizin envanterini yönetmek için bir planınız olmalı!

4. Ne kadar satmayı bekliyorsunuz?

E-ticaret web sitenizin envanterini almak için bir servet harcamadan önce bir iş planınızın olması gerekir . Ayrıca ürünlerinize olan talebin ne kadar büyük olduğunu da anlamalısınız. Parmağınızı ne kadar satmayı beklediğinize koyduğunuzda, ne kadar yatırım yapmanız gerektiğini bileceksiniz.

Bu kadar basit!

5. Ödeme işlemini nasıl yapacaksınız?

Müşterilerinizin ürünleriniz için ödeme yapabileceği birçok yol vardır – kredi kartları, PayPal, hatta bazen BitCoin. Hangi yöntemi tercih edeceksiniz? Seçtiğiniz ödeme seçeneğini desteklemek için ihtiyaç duyabileceğiniz eklentiler ve uzantılar gibi birkaç başka şeyi de göz önünde bulundurmanız gerekir. Veya ödeme seçeneğiniz e-ticaret sitenizi nasıl etkileyecek?

Gördüğünüz gibi, konu bir e-ticaret sitesi çalıştırmak olduğunda asla çok dikkatli veya hazırlıklı olamazsınız. Bu nedenle, e-ticaret dünyasına adım atmadan önce her şeyin yolunda olduğundan emin olun! İş planınız ve stratejiniz oluşturulduktan sonra, işinizin devam etmesi gereken başka önemli yönleri de vardır.

Bu yüzden akıllı oynayın!

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.