Bir E-İhracat İşletmesinin 5 Avantajı

09.10.2021
1.268
Bir E-İhracat İşletmesinin 5 Avantajı

Artan miktarda e-ticaret avantajı var ve daha iyisi, çevrimiçi kurulum yapabilmek ve satış yapabilmek için BT veya kodlama uzmanı olmanıza gerek yok.

Artan çevrimiçi alışverişçilerden yararlanmak istiyorsanız, henüz yapmadıysanız çevrimiçi bir varlık oluşturmayı düşünmelisiniz.

Bu blogda, bir e-ticaret işinin 5 avantajından, e-ticaretin tam olarak ne olduğundan ve neden bugün online kurulum yapmanız gerektiğinden bahsedeceğiz.

e-ticaret nedir

E-ticaret, mal veya hizmetlerin internet üzerinden alınıp satılmasıdır. Bazı yeni zorluklara rağmen, girişimler her gün e-ticaret mağazaları kuruyor ve bu sektörde sürekli bir büyüme görmesi bekleniyor.

Bir e-ticaret işine başlamanın birçok avantajı vardır ve bir iş kurmak istiyorsanız, neden evinizin rahatlığında yapabileceğiniz bir işe başlamıyorsunuz? Bu bizi esnek çalışma saatleri ve yerleri tartışarak e-ticaretin ilk avantajımıza götürüyor.

E-ticaret Avantajı #1 – Esnek çalışma saatleri ve konum

Bir e-ticaret işine başlamanın en güzel yanı, her yerden ve her zaman yapılabilmesidir. Esneklik sizin için önemliyse, bu, neden çevrimiçi kurulum yapmak ve satış yapmak istediğiniz konusunda büyük bir avantajdır.

Bir yere bağlı kalmayacaksınız veya günün belirli saatlerinde çalışmakla sınırlı kalmayacaksınız. Bu, çevrimiçi bir e-ticaret işletmesi yönetmenin en büyük avantajlarından biridir.

Çalıştığınız yeri seçebilme fikrini beğendiyseniz, her yerden yapabileceğiniz 7 e-ticaret iş fikri sunan harika bir blogumuz var .

E-ticaret Avantajı #2 – Coğrafi sınırlamaların üstesinden gelin

Çevrimiçi satışın en büyük avantajı, artık dünyanın her yerinden ulaşabileceğiniz geniş müşteri yelpazesidir. 

Teknik açıdan bakıldığında, bir web sitesinin sunucusunun boyutu ve sağlayabileceği bant genişliği miktarı ile coğrafi olarak sınırlandırılması mümkündür. Dünyanın her yerinden ziyaretçilere izin vermek, bant genişliği tüketimini büyük ölçüde artırabilir. Ancak çoğu e-ticaret platformunda bu, endişelenmenize gerek olmayan bir şey değildir ve trafikle mükemmel bir şekilde başa çıkabileceklerdir. 

İşletmenizi gerçekten ölçeklendirmek için bölgenizin dışındaki insanlara ulaşmaya odaklanmak istiyorsunuz. Çevrimiçi satış size bu yeteneği verebilirken, müşterilerin ürünlerinizi bulması için arama motoru sonuç sayfalarında nasıl sıralanacağınızı anlamanız gerekir.

SEO’ya (Arama Motoru Optimizasyonu) aşina değilseniz, e-ticaret için SEO’nun temelleri hakkında buradan daha fazla bilgi edinebilirsiniz . 

E-ticaret Avantajı #3 – Daha düşük maliyetler

Bir e-ticaret işletmesi yönetmenin büyük bir avantajı, düşük genel giderlerinizin olmasıdır. Dükkan kiraları, faturalar, personel ücretleri veya eğitim için ödeme yapmanız gerekmeyecek.

Kasada personel bulundurmak gerekli değildir. Bu, artık çevrimiçi ödemeniz aracılığıyla otomatikleştirilmiştir, yani yüksek kaliteli ürünleri rakiplerinizden daha düşük maliyetle sunabilirsiniz. Ödeme işlemi sırasında, müşteriniz hakkında çok daha fazla bilgi edineceksiniz. E-postalarından, pazarlama kampanyaları için kullanılan adres ve ayrıca müşterilerinizin coğrafi olarak bulunduğu adres.

İş modelleri ayrıca fiziksel ürün satmaktan hizmet sunmaya kadar değişebilir. Bununla birlikte, çevrimiçi olarak neyin satılacağına bakılmaksızın, perakende satış tesislerine kıyasla her zaman daha düşük maliyetler söz konusudur.

Daha düşük maliyetlere sahip olmak aynı zamanda daha yüksek bir işletme kar marjına sahip olmanızı sağlar. Bu ekstra nakit akışı, google reklamları ve ücretli sosyal medya pazarlamacılığı ile çevrimiçi varlığınızı genişletmek için faydalı olabilir.

Ürünleri stoktan teslim etmeyi planlıyorsanız , tedarikçi sizin için stoğu tutacaktır. Ancak, kendi hissenizi tutuyorsanız, sahip olduğunuz alan miktarı ile sınırlı olacaksınız. Her ne kadar depolama tesisleri fiziksel bir mağazaya sahip olmaktan daha ucuz olsa da.

E-Ticaret Avantajı #4 – E-ticaret, müşterileri kolayca yeniden hedeflemenizi veya yeniden pazarlamanızı sağlar

Çevrimiçi satış yapmanın en büyük avantajlarından biri, Facebook’un Pixel’i aracılığıyla potansiyel müşterilerinizi yeniden hedefleyebilmeniz ve yeniden pazarlama yapabilmenizdir . Ürünlere çevrimiçi göz atıp daha sonra sosyal medya sayfalarınızda gördünüz mü? E-ticaret, dönüşümleri artırmak amacıyla geçmiş ziyaretçilerinize ürünlerinizi kolayca hatırlatmanıza olanak tanır.

Geleneksel alışverişten farklı olarak e-ticaret, alışveriş sepetini terk etme durumlarını yakalamanıza olanak tanır. Bir müşterinin sepete bir ürün eklediğinde ancak satın alma işlemini tamamlamadığında kullanılan terim. Daha sonra onlara olağanüstü öğelerini hatırlatan bir e-postayla ulaşabilirsiniz.

Bir e-ticaret işletmesini geleneksel bir mağazaya kıyasla pazarlamanın birçok yolu vardır. Burada e-ticaret pazarlamasına giriş yaparak daha fazla bilgi edinin.

E-ticaret Avantajı #5 – E-ticaret her zaman satın almaya açık kalır

Fiziksel bir mağazayı 7/24 açık tutan resim. Siparişlerin işlenmesine yardımcı olması için sürekli olarak en az bir personele ihtiyacınız olacaktır. Dükkanı işletmek için faturalardaki ek maliyetten bahsetmiyorum bile. 

Ayrıca ya birinin ortaya çıktığını biliyorsa? Bu gerçekten büyük bir para kaybı olur. Çoğu fiziksel mağaza için 7/24 açık olmak oldukça verimsizdir.

Bununla birlikte, bir e-ticaret işletmesi yürütmenin bir avantajı, bunun ek maliyetler olmadan mümkün olmasıdır. Müşteriler birkaç tıklamayla ürünlerinize saat 2’de bile göz atabilirler.

Birinin ne zaman satın almaya başlayacağını asla bilemezsiniz. Bu nedenle, tüketicilerin istedikleri zaman satın almalarına izin vermek son derece uygundur. Buradaki avantaj, fiziksel bir mağaza işletmeye kıyasla ek sipariş fırsatını artırabilmektir.

Artık e-ticaretin sunduğu tüm avantajların farkında olmalısınız. Dezavantajları olmasına rağmen, yalnızca geleneksel bir tuğla ve harç dükkanına sahip olmaktan çok daha ağır basarlar. 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.