Başarılı Bir Mağaza Oluşturmak için 3 Temel e-İhracat Önerisi

29.09.2021
1.071
Başarılı Bir Mağaza Oluşturmak için 3 Temel e-İhracat Önerisi

Başarılı Bir Mağaza Oluşturmak için 3 Temel e-İhracat Önerisi

Başarılı bir mağaza inşa etmek için sabırsızlanıyor musunuz? Bu temel e-ticaret ölçümlerine bir göz atın ve bunları nasıl iyileştireceğinizi öğrenin.

Temel e-ticaret metriği 1: Trafik

Trafik, sitenize her kaynaktan gelen tüm ziyaretçilerden oluşur . Birkaç kaynağınız olabilir: yönlendirme, organik, doğrudan, sosyal ve e-posta kaynakları. Hepsini Google Analytics’te kontrol  edebilirsiniz .

Sitenize gelen trafik miktarı genellikle ne kadar yeni müşteri alacağınızı ve ne kadar satış yaptığınızı belirler. Bu sadece trafik getirmekle ilgili değil, aynı zamanda doğru trafiği getirmekle de ilgilidir. Getirdiğiniz ziyaretçilerin sayısı kadar kalitesi de önemlidir. Ürününüzü satın almakla potansiyel olarak ilgilenen kişileri arayın.

Trafiğinizi iyileştirmenin iki yolu vardır :

  1. Hızlı yol: Ücretli pazarlamaya dayanır ve ilk andan itibaren mağazanıza trafik getirebilir. Kendi reklam kampanyalarınızı oluşturmak için çok büyük bir bütçeye ihtiyacınız yok .
  2. Yavaş yol: Ücretli olmayan trafik kaynaklarına dayanır. Oldukça yavaştır ancak sonuçları da önemlidir. Organik arama sonuçları, organik sosyal medya trafiği, içerik pazarlaması ve e-posta pazarlaması buna iyi örneklerdir.

Temel e-ticaret metriği 2: Dönüşüm oranı

Dönüşüm oranı satış anlamına gelir . Satın alma işlemi gerçekleştiren site ziyaretçilerinin yüzdesidir. Bunu hesaplamak için alışveriş yapan site ziyaretçilerinin sayısını toplam site ziyaretçisi sayısına bölmeniz gerekir. The Monetate Ecommerce Quarterly Report’a göre sektörler arasında ortalama dönüşüm oranı yaklaşık % 3’tür .

Orada satışlarınızı artırmak için yapabileceğiniz birçok şey , ama bir kez daha: sağ trafik getirmeyen dönüşüm oranının iyileştirilmesi için belirleyici faktör olabilir. Google Ads by Clever e-ticaret , mağazanıza doğru trafiği getirmenin en kolay ve en hızlı yolunu sunar .

çevrim içi Alışveris

Temel e-ticaret metriği 3: Tekrar Müşteri Oranı

Tekrar Müşteri Oranı (RCR) , müşterilerinizin sadakatini ölçer ve başarılı bir e-ticaret mağazası için gereklidir. Sitenize geri dönen ve ikinci bir satın alma işlemi yapan müşterilerin yüzdesini içerir. Hesaplamak için, toplam yeni müşteri sayısını geri dönen ve ikinci bir satın alma yapanlara bölmeniz gerekir.

Bunu geliştirmek için  en iyi seçenek, harika bir müşteri hizmeti deneyimi sunmaktır. Bazen eski moda nezaket ve saygı hala müşterilerin kalbine ulaşmanın anahtarıdır, mükemmel bir müşteri hizmeti için eski moda ipuçlarını kendiniz deneyin ve sonuçları görün! 

Müşterilerinizle iletişimi sürdürmek de önemlidir. Her müşteriye alakalı ve zamanında içerik veya teklifler göndermek için e-posta listelerini ve haber bültenlerini kullanabilirsiniz. Onları sitenize geri getirin! Başka bir nokta da bir sadakat programı oluşturmak olabilir.

Bu temel e-ticaret ölçümlerini kontrol etmek ve geliştirmek, başarılı bir mağaza işletmek için ilk adımdır .

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.