Az Parayla Başlamak İçin En İyi 10 İşletme Fikri

28.10.2021
992
Az Parayla Başlamak İçin En İyi 10 İşletme Fikri

Az Parayla Başlamak İçin En İyi 10 İşletme Fikri

Başarılı bir işe başlamak, büyük bir sermaye yatırımı gerektirmez; özellikle e-ticaret alanında. Güçlü bir iş fikri ve doğru araçlarla, çok fazla para yatırmadan, hatta envanter edinmeden bir işe başlayabilirsiniz.

Direk nakliye. Talep üzerine baskı. Mobil vitrinler. Tüm bu işletmeler karlılığa hızlı bir yol açar, kolayca ölçeklenebilir ve uyarlanabilir ve bir e-Ticaret web sitesi veya işletme web sitesi kurduktan sonra çok az ön ödeme gerektirir .

Girişimci ruha girin

Herhangi bir güçlü iş planı, pazar araştırması ile başlar. Pazarı incelerken şunları göz önünde bulundurun: Mevcut pazardaki talepleri ne tür ürün veya hizmetler karşılıyor? Yetenekleriniz, bir girişimci olarak bu talepleri karşılamanın yeni ve akıllı yollarını bulmanıza nasıl yardımcı olabilir?

Ne sunmak istediğinize dair bir fikriniz olduğunda, fikrinizi hayata geçirmenize en iyi şekilde yardımcı olacak iş modelleri türlerini düşünün. Bütçeye önem veren işletme sahipleri için, piyasaya çıkarken düşünceli bir yaklaşım özellikle önemlidir – harcayacak daha az para, başarıya giden yolu bulurken daha az para yakmak anlamına gelir.

01. Dropshipping ile kendi çevrimiçi mağazanızı çalıştırın

Geleneksel perakende modellerinde, üretim, satın alma ve envanter depolamanın ardındaki maliyetler, ürünlerinizi paketleme ve nakliye maliyetleri gibi önemlidir. Dropshipping , envanter ve sipariş karşılamayı yöneten üçüncü taraf tedarikçilerle ortaklıklar yoluyla başlangıç ​​maliyetlerini ortadan kaldırarak e-ticaret işletmelerinde devrim yaratıyor.

Düşük bütçeli girişimciler için, stoksuz satış aynı zamanda ürün-pazar uyumunu test etmenin çok düşük maliyetli bir yoludur ve israf edilen envanterin batık maliyetleri olmadan iş pivotlarına izin verir. Dropshipping, bir ürün kataloğunun hızlı bir şekilde satın alınmasına izin verdiği için, aynı zamanda çevrimiçi bir iş kurmanın hızlı bir yoludur.

Dropshipping’e Nasıl Başlanır?

Dropshipping’i başlatmak için Modalyst , Spocket veya Syncee gibi bir stoksuz satış aracını Wix hesabınıza bağlayın . AliExpress dahil milyonlarca güvenilir tedarikçiden kaynak alın ve seçtiğiniz ürünleri çevrimiçi mağazanızda belirlediğiniz fiyatlarla satın . Ardından, alışveriş yapanları sitenize çekmek için SEO araçlarını kullanarak işletmenizi tanıtmaya başlayabilirsiniz . Siparişler verildiğinde, tedarikçinize gönderilecek ve doğrudan müşterinize gönderilecektir.

Satılacak ürünleri seçmek

Çevrimiçi satış yapmaya başlamadan önce, stoksuz satış tedarikçinizden satacağınız ürünleri seçmeniz gerekir. Vizyonunuzu ve markanızı netleştirmek için zaman ayırın. İnsanların ne satın aldığını öğrenmek için pazar araştırması yapın. Ürünleri mağazanızda satmadan önce potansiyel ilgi, fiyatlandırma ve kar marjını değerlendirin.

Küçük bir nakit yatırımla başlamak için en iyi işi seçmek için, tüketicilerin ne istediğini ve ürünlerinizin bu pazarda öne çıkabileceği bir niş nasıl bulabileceğinizi düşünün.

02. Sizin tarafınızdan tasarlanan markalı ürünlerle yaratıcı olun

Talep üzerine baskı şirketleri, ürünlerin envanterini sağladıkları ve doğrudan müşterilerinize sevkiyat için elden teslim bir yol sağladıkları için Dropshipping’e benzer şekilde çalışır. Talep üzerine baskının ek olarak sunduğu şey, benzersiz, özelleştirilmiş ürünler yaratma yeteneğidir.

03. Birden çok kanalda satış yapın

Bir çevrimiçi mağaza kurduktan sonra, çok kanallı bir perakendeci olarak ve birden fazla kanalda satış yaparak daha fazla müşteriye ulaşabilir ve satışlarınızı artırabilirsiniz.

04. Gerçek mekanda faaliyet gösteren işinizi internete taşıyın

Bir tuğla ve harç işi yürütüyorsanız, işletme maliyetlerinizde büyük bir artış olmadan çevrimiçi satış yaparak erişiminizi uyarlayabilir ve genişletebilirsiniz. Çevrimiçi satış yapmak, çevrimiçi ödemeleri kabul etmek ve tüm siparişleri yönetmek için bir e-Ticaret web

05. Dijital video içeriği oluşturun

2020 sonrası bir dünyada, fitness, restoranlar ve eğitim gibi geleneksel olarak yüz yüze etkileşimlere dayanan sektörler, hibrit veya çevrimiçi modellere uyum sağladı ve bu değişikliklerin kalıcı olduğu görülüyor.

06. Kendi abonelik hizmetinizi başlatın

E-Ticaret, ürün aboneliği hizmet endüstrisinde bir patlama gördü (Netflix, BlueApron veya FitFabFun gibi büyük isimleri düşünün). Evden teslimat hizmetleri uzun zamandır yükselişte ve dünya “yeni normale” dönerken bile devam eden bir trend. Bu sektör içerisinde 3 farklı abonelik türü ortaya çıkmıştır:

07. İç tasarım işinizi başlatın

Ev iş fikirleri söz konusu olduğunda, tasarıma dikkat etmek inanılmaz bir varlıktır . En iyi e-ticaret satıcılarından biri olan Kaekoo’dan ilham alın . Ev dekorasyonu satıcısı, el yapımı tekstil ürünlerini çevrimiçi olarak satıyor. Web siteleri, alışveriş yapanların tüm ürünleri ayrıntılı olarak görüntüleyebilmeleri ve kişisel tarzlarına uygun öğeleri seçebilmeleri için çok sayıda resim içerir.

08. Bir podcast başlatın

Sözlü kelime büyük bir geri dönüş yaptı – podcast endüstrisinin 2019 itibariyle 90 milyon dolar olduğu tahmin ediliyor . Kendi podcast’inizi başlatarak o pastadan payınızı alın.

İlginç bulduğunuz bir konu seçerek başlayın. Eğlendirmenin, bilgilendirmenin ve ilham vermenin yollarını arayın. Canlı yayında size katılmak için arkadaşlarınızla takım kurun. Komedyenler ve düşünce liderleri gibi konukları değer katmaya ve görünürlüğü artırmaya davet edin.

09. Kendi kitabınızı yayınlayın

Her zaman kendi kitabınızı yazmayı hayal ettiniz mi? Bunu nihayet kitabınızı yayınladığınız yıl yapın. Çok fazla parasal yatırım yapmadan kendi en çok satan e-Kitabınızı kendiniz yayınlayabilir ve ardından kitabınızı çevrimiçi olarak tanıtabilir ve satabilirsiniz.

10. Uzaktan danışma hizmetleri sağlayın

Gerçek mağazaların çevrim içi olarak değiştirilmesinin girişimcilerin daha geniş kitlelere ulaşmasına izin vermesi gibi, danışmanlık hizmetleri için çevrim içi bir modele geçiş de küresel bir müşteri tabanına ulaşma yeteneği yaratır.

Çevrimiçi mağazanızı başarıyla başlattığınızda, başkalarının da aynısını yapmasına yardımcı olabilirsiniz. En iyi uygulamaları ve ipuçlarını diğer işletme sahipleriyle paylaşmak için web siteleri kurun ve tasarlayın veya çevrimiçi kurslar, öğreticiler ve koçluk oturumları satın.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.