Amazon’da ‘Yenilenmiş’ Ne Demektir? : Amazon Satıcıları için Bir Kılavuz

01.06.2022
901
Amazon’da ‘Yenilenmiş’ Ne Demektir? : Amazon Satıcıları için Bir Kılavuz

Amazon’da ‘Yenilenmiş’ Ne Demektir? : Amazon Satıcıları için Bir Kılavuz

Amazon’da ‘Yenilenmiş’ Ne Demektir? : Amazon Satıcıları için Bir Kılavuz 2020’de e-ticaret sektörü , COVID-19 salgınının yol açtığı benzeri görülmemiş bir büyüme gördü. Bu temelde tüccarlar, sattıkları ürünleri çeşitlendirme ihtiyacı hissettiler ve rekabet gücünü korumak ve ekonomilerini ayakta tutmak için Amazon Renewed gibi programlara yöneldiler.

Bu hızlı kılavuzda, Renewed’ın nasıl çalıştığını, ne tür sertifikalı-yenilenmiş ürünleri satabileceğinizi ve bir Amazon satıcısı olarak başlamak için hangi gereksinimlere ihtiyacınız olduğunu öğreneceksiniz.

Amazon Neleri Yeniledi?

Özetle, pazaryerinin bu bölümü, alıcıların yenilenmiş ürünler için alışveriş yapmak için geldikleri yerdir .

İyi haber şu ki, Amazon Lojistik (Fulfillment by Amazon) satıcıları otomatik olarak bu programa katılmaya hak kazanıyor.

Ancak FBM (Tüccar Tarafından Gönderim) satıcılarının dikkate alınabilmesi için önceden ödenmiş iadeleri kabul etmesi gerekir. Amazon, talebi onayladıktan sonra, liste kayıtları Yenilendi için uygun olacak ve ürünleri Amazon Yenilenen Garantisi tarafından desteklenecektir .

Satıcılar, programın bir parçası olmasalar bile standart ASIN’lerde satış yapmaya devam edebilir. Ancak, potansiyel olarak daha fazla satış getirebilecek avantajları kaçıracaklar.

İkinci el piyasasının 2021’de hala karlı olup olmadığını merak ediyor olabilirsiniz ve cevap kesinlikle evet.

 

Yenilenen Amazon’da Ne Satabilirim?

Müşteriler Amazon Renewed aracılığıyla elektronik ürünler (tabletler veya cep telefonları gibi) satın almaya daha meyilli olsa da, Amazon-Renewed sertifikalı satıcı olarak satabileceğiniz başka birçok ürün var:

 

Satıcıların Amazon Renewed’de satış yapmadan önce envanter satın alması zorunludur , bu nedenle para harcamadan önce doğru ürünü seçmek çok önemlidir.

Ek olarak, bilinçli bir karar vermek için yapmanız gereken bazı araştırmalar var.

İşte bazı tavsiyeler:

  • Bu nişte çok daha az rekabet var, bu nedenle kartlarınızı doğru oynarsanız satışlarınızın oldukça yüksek olması muhtemeldir. Yüksek talep ve düşük rekabet ile bir şey bulun .
  • Özel markalı satıcılar da dahil olmak üzere Amazon ile rekabet etmediğinizden emin olun. Bu listeler zaten alınmış. Amazon’un normal pazarında bulunmayan bir şey arayın.

Yeni satıcılar, sertifikalı yenilenmiş satıcı olma araştırma aşamasında zor zamanlar geçirebilir. Neyse ki, ürünler hakkında daha iyi bilgiler edinmenize yardımcı olabilecek araçlar var.

Satmak için en iyi ürünü belirledikten sonra, kaynak bulma zamanı!

Tıpkı yeni ürünler gibi, farklı kaynak seçeneklerine sahipsiniz ve ihtiyaçlarınıza en uygun olanı seçin.

  • Üreticiler : Yenilenmiş malları üçüncü şahıslara satan üreticiler var. Belki de bildiğiniz bazı üreticiler bunu zaten yapıyor.
  • Tasfiye şirketleri : Bazı şirketler, üreticilerden fazla mal satın alır ve yenilemeyi kendileri yapar. Onlardan ürün satın alabilirsiniz.
  • Alibaba : Özel marka satıcıları Alibaba’ya daha aşina olabilir. Bilmiyorsanız toptan sertifikalı-yenilenmiş ürünlere de sahip olabilirsiniz.

Tüm ürünler, yeni gibi görünmeleri ve çalışmaları amaçlandığından, yeniden satılmadan önce profesyonel olarak denetlenir, test edilir ve temizlenir.

 

Yenilenen Garanti

Amazon’un ifadesiyle “ Amazon Cihazları (örn. Echo, Fire vb.) dışında Kuzey Amerika’da satılan tüm Yenilenen ürünler, tüm satıcılar tarafından onurlandırılacak olan Amazon Yenilenen Garantisi kapsamındadır.

Yani, mesele sadece şeylerinizden kurtulmakla ilgili değil, onları satışa çıkarmadan önce en iyinin en iyisini seçmelisiniz. Amazon, satıcı olarak sizin sunabileceğiniz herhangi bir “Gönüllü Garanti”den sorumlu tutulamaz.

Müşteriler, üründe herhangi bir usulsüzlük tespit etmeleri durumunda Amazon’un “Uzmanla Konuş” destek ekibiyle iletişime geçebilir.

Ayrıca geri ödeme talebinde bulunabilirler veya varsa, ilk satın aldıkları ürünle aynı özelliklere sahip yenisini alabilirler.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.