Amazon’da Sıklıkla Birlikte Satın Alınır: 2022’de Nasıl Kullanılacağına İlişkin 7 Püf Noktası

21.06.2022
1.338
Amazon’da Sıklıkla Birlikte Satın Alınır: 2022’de Nasıl Kullanılacağına İlişkin 7 Püf Noktası

Amazon’da Sıklıkla Birlikte Satın Alınır: 2022’de Nasıl Kullanılacağına İlişkin 7 Püf Noktası

Amazon’da Sıklıkla Birlikte Satın Alınır: 2022’de Nasıl Kullanılacağına İlişkin 7 Püf Noktası Amazon, alışveriş deneyimini kişiselleştirmede ve kullanıcıların tercihlerini yapabilecekleri seçimlere göre daha iyi uyarlamak için akıllı algoritmalar geliştirmede harikadır. Platformun öneri motoru, perakende ve e- ticaretteki en güçlü kişiselleştirme teknolojilerinden biridir . Ancak yapay zekanın Amazon müşterilerine sunabileceği tek özellik bu değil. 

Sıklıkla Birlikte Satın Alınanlar özelliği , daha da kişiselleştirilmiş bir deneyim elde etmek için başka bir fırsattır. AMZ tüccarlarının bakış açısından, bu bir üst satış özelliğidir . O halde, Amazon’un Birlikte Sıkça Satın Alınmasının nasıl çalıştığını ve Birlikte Sıkça Satın Alınan ürünlerin pazardaki mağazanız için nasıl ek bir gelir akışı oluşturabileceğini öğrenelim. 

Amazon’un Sıklıkla Birlikte Satın Alınanlar Bölümü Nasıl Çalışır?

Bu bölüm, ürün detay sayfasının altında görünen bir dizi tavsiye edilen maldır . Bu nedenle, Sıklıkla Birlikte Alınanlar algoritması , neredeyse genel bir öneri motoru gibi çalışır. Yine de, bu durumda ürünleri sergilerken aldığı veriler biraz farklıdır. 

Bu durumda, Amazon’un algoritması , diğer müşteriler tarafından ana ürünle birlikte satın alınan ürünler hakkındaki bilgileri analiz eder ve ayrıca belirli kullanıcının tercihlerini, alışveriş geçmişini ve davranışını, göz atılan ve incelenen ürünleri dikkate alır. Her zaman olduğu gibi platform, ürünlerinizin Birlikte Sık Satın Alınan bir ürün olarak nasıl sergileneceği konusunda daha spesifik kriterler paylaşmaz, ancak pazarın temel hedefini dikkate alır. Bu nedenle, ürününüz ne kadar iyiyse, Amazon’un sık satın alınanlar bölümünde öne çıkma şansının o kadar yüksek olduğunu varsaymak mantıklı olacaktır.

Sıklıkla Birlikte Satın Alınanları Hacklemek İçin Kazanan Taktikler

Sık Satın Alınanlar bölümüne nasıl ulaşılacağına dair adım adım talimat yoktur. Amazon’da satış yaparken , kendinizinkini test etmeniz gerekir. Yine de, bir Amazon Satış Ortağı Hesabı oluşturmak , diğer satıcılarla uzun vadeli ortaklıklar kurmak, çapraz satış yapmak ve influencerlar aracılığıyla vitrin URL’lerini tanıtmak gibi deneyebileceğiniz birçok püf noktası vardır . Aşağıda en basit olanlardan bazıları verilmiştir. 

Yüksek kaliteli ürünler sunun .

Sık Satın Alınanlar bölümüne erişmenize ve genel olarak AMZ’de harika performans göstermenize olanak tanıyan, her zaman geçerli olan bir stratejidir. Platformun amacı yalnızca en iyi ürünleri satmak ve önermek olduğundan, yüksek kaliteli ürünler sunmak, bir nişi sıkıca tutmanın, organik aramada görünür hale gelmenin ve son olarak ürünlerinizi Sık Satın Alınanlarda öne çıkarmanın bir yoludur.

Satıcı sıralamanız üzerinde çalışın .

Ürünlerin kalitesinin yanı sıra Amazon, müşteri deneyimine de önem veriyor. Satıcınızın sıralaması, alıcılarınıza vaat edebileceğiniz alışveriş deneyimi seviyesinin göstergelerinden biridir. Bu nedenle, üzerinde de çalışmalısınız. Satıcınızın sıralamasını iyileştirmek için gönderiyle ilgili herhangi bir sorun olmadığından emin olun, Kusurlu Sipariş Oranınızı %1 seviyesinin altında tutun ve önceki alıcılarınızdan mümkün olduğunca çok sayıda olumlu yorum toplayın. 

 

Ürününüzü kullanıcılar tarafından daha iyi keşfedilebilir hale getirin.

Bu ipucu aynı zamanda bir öncekinin mantıksal sonucudur. Ürünlerinizi bulmak daha kolay olduğunda, satın alınma şansları daha yüksektir. Satış hacmi yüksek olan ürünler, reytingleri ve satıcı sıralaması yeterince yüksek olmak kaydıyla Amazon tarafından daha sık tavsiye edilir. Ürünlerinizin keşfedilebilirliğini artırmak için arama terimleri raporunuza daha yakından bakın, daha iyi veya daha kötü performans gösteren anahtar kelimeleri gözden geçirin ve Amazon SEO için daha fazla kazanan fikir önerin. Hayatı kolaylaştıran bir ipucu olarak, bunu özel bir uygulama yardımıyla yapabilirsiniz. Örneğin, SellerSonar, rakipleriniz tarafından kullanılan anahtar kelimeleri izlemenize olanak tanır ve arama hacmi değişikliğini anında size bildirir, bu nedenle onu bazı ilgi çekici fikirler almak için kullanın. 

Ürünlerinizi Prime için uygun hale getirin.

Amazon Prime’ı kullanma fırsatı, dünya çapında çok sayıda müşterinin Amazon’u seçmesinin nedenlerinden biridir. Onlar için bu, nakliye masraflarını azaltmak için bir seçenektir, bu nedenle ürünlerinizi Prime’a uygun hale getirmek, müşterilerin ek masraf olmadan kolayca satın almalarını sağlamanın bir yoludur . Sizden ne kadar çok mal alırlarsa, özellikle de bir demet halinde, Sıklıkla Birlikte Alınanlar bölümünde, ürünlerinizi üretme şansınız o kadar artar. 

Ürünleri bir demet halinde satmak .

Bu arada, ürünlerinizi bir demet halinde satmak, Amazon’a ürünlerinizi nasıl birleştirebileceğinizi göstermek için başka bir kazanan fırsattır. Bir grupta ne kadar çok satışınız varsa, Amazon’a Kullanıcıların tercihlerini karşılamak için Sık Satın Alınanlar’da hangi ürünlerin önerileceğini göstermek için o kadar çok veri üretirsiniz. 

Promosyon kampanyaları yürütün .

Satışlarınızı artırmanın ve müşterilerinizin sizden seçtiği ürünler hakkında daha fazla veri oluşturmanın doğrudan bir yoludur.

Dahası, çoğu, mümkün olduğu kadar çok ürünü indirimli fiyattan satın almayı tercih edecek ve Amazon’un ürünleri birlikte satın almayı önerirken yeniden kullanabileceği alışveriş davranış kalıplarını gösterecek. 

Son Düşünceler: Amazon’da Sıkça Birlikte Satın Alınır

Birlikte Sık Satın Alınanlar bölümünde ürünlerinizi öne çıkarmak için net talimatlar veya uygunluk kriterleri bulunmamakla birlikte, bunun gerçekleşmesi için hala bazı en iyi uygulamalar bulunmaktadır. Müşterilerinizden gelen yorumları toplayarak öğenizin puanını yükseltmek, izleyebileceğiniz en etkili taktiklerden biridir. Bunu, bir Amazon şikayet geri bildirim yönetimi hizmeti olan SageMailer’in yardımıyla yapın. Kullanıcıların incelemelerini isteyin ve yanıtlayın, alıcı-satıcı iletişiminizi olabildiğince etkili ve şeffaf hale getirin. 

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.