Amazonda Satışlarımı Nasıl Yükseltirim 2021

22.11.2021
973
Amazonda Satışlarımı Nasıl Yükseltirim 2021

Amazonda Satışlarımı Nasıl Yükseltirim 2021

Amazonda Satışlarımı Nasıl Yükseltirim 2021 için Amazon satış ipuçları… Vay canına. Dünya bir yıldır pandemi modunda. Ve durumla ilgili güncellemelere bakılırsa, yakın zamanda hiçbir yere gitmiyor. Amazon’da ve bir bütün olarak e-Ticaret’te ürün satışı söz konusu olduğunda çok şey değişti ve henüz çok şey yapılmadı.

Amazonda Satışlarımı Nasıl Yükseltirim 2021 , orada en baskın pazar olmaya devam ediyor. İle 197 milyon kullanıcı Eylül 2020 tarihi itibariyle ve üzeri 112 milyon üye Amazon Prime içinde, bir satıcı ise birçok fırsat keşfetmek için vardır. İşletmenizde yapacağınız birkaç iyileştirme veya küçük değişiklikle Amazon müşteri tabanından yararlanmak hiç olmadığı kadar kolay. 

Aşağıda , Amazon‘da bir profesyonel gibi Amazonda satış yapmak için kanıtlanmış 5 ipucu bulacaksınız .

İPUCU #1

Ürün Görsellerinizi İyileştirin

Görüntülerin insanların satın alma kararları üzerinde ne kadar büyük bir etkisi olduğunu ve Amazon’da başarıya ulaşmadaki rollerinin ne kadar kritik olduğunu hepimiz biliyoruz. Teknik olarak insanları ürünlerinize çeken kancadır. Yüksek kaliteli bir ürün resmi, aramadan elde ettiğiniz dönüşümleri sağlayabilir veya bozabilir. 

Amazon’un belirli görüntü gereksinimleri olduğunu unutmayın.

Uymanız gerekecek. Ancak, fark yaratan şey, ürününüzü bu gereksinimler dahilinde nasıl sunduğunuzdur. 

Potansiyel alıcılar, net bir şekilde görülebilen, yüksek çözünürlüklü fotoğraflar arıyorlar, yani bu birinci adım. Ancak ürününüzün ve fotoğraflarınızın öne çıkmasını istiyorsanız, yeterli çeşitliliğe sahip olmanız gerekir.

Ana resminiz için düz beyaz bir arka plana karşı ürün gereklidir. Öne çıkmak için, kalan görüntü alanlarınız için daha fazlasını yapmanız gerekecek. 

Örnek: As per Amazon’un kurallarına ürün fotoğrafçılığı için, birincil resim yalnızca saf beyaz bir arka plan üzerinde ürün olmalıdır. Grafik, illüstrasyon, promosyon çıkartması veya ilgili ürünler yok. Yaşam tarzı resimleri, ürünün daha gerçekçi bir görünümünü oluştursa ve insanları harekete geçmeye teşvik etse de, bu teknik olarak bir ihlaldir.

2. İPUCU

Ürün Açıklamalarınızla Bir Hikaye Anlatın

Amazon’daki ürün listelemelerine baktığınızda, özellikle ürün açıklamalarının sunulma biçimindeki benzerlikleri görmek kolaydır. Genellikle birini satın almaya ve ürünün en iyi özelliklerini ve özelliklerini tek bir uzun paragrafta listelemeye ikna etmek için yazılırlar.

Rekabette öne çıkmak istiyorsanız, yeni bir yaklaşım benimsemeniz gerekiyor. Ürün detay sayfanızı, alıcılara ürününüzü rakiplerinizden daha fazla satın almaları için daha ikna edici nedenler sağlayacak şekilde oluşturun. Ürünün hayatlarını iyileştirmek veya sahip oldukları bir sorunu çözmek için nasıl kullanılabileceğine dair net örnekler verin. Özelliklere değil, avantajlara odaklanın.

İPUCU #3

Arka Uç Arama Terimlerinizi Doğru Şekilde Kullanın

Başlığınız, madde işaretleriniz ve açıklamanız ürününüz için en önemli anahtar kelimelerinizi içermelidir. Ancak, arka uç arama terimlerine daha fazla anahtar kelime ekleyebilirsiniz . 

Size yardımcı olmayacakları için “a”, “by” veya “for” gibi dolgu maddelerinden kaçının. Ek olarak, anahtar kelime bile olsa kelimeleri tekrar etmeyin. 

Örnek : “Kırmızı gömlek, mavi gömlek, yeşil gömlek” yerine “kırmızı gömlek mavi yeşil” size daha iyi hizmet eder. 

Virgüllerden de kaçının! 250 karakterlik sınırınıza karşı sayılırlar.

İPUCU #4

Esnek Fiyatlandırma Stratejisi Uygulayın

Fiyatlandırmanın Amazon pazarında rekabetçi olmak ve bu pazarda rekabetçi kalmak için önemli bir faktör olduğuna şüphe yok. 

Seçtiğiniz Amazon satış tekniğinin türü kesinlikle işinizin içinde bulunduğu aşamaya bağlı olacaktır. Manuel, kural tabanlı veya algoritmik bir strateji seçebilirsiniz. 

  • Manuel yeniden fiyatlandırma stratejisi oldukça açıklayıcıdır. Fiyatı, Amazon Seller Central veya diğer benzer siteler aracılığıyla manuel olarak değiştirirsiniz. Bu tür yeniden fiyatlandırma, her bir ürünü manuel olarak yeniden fiyatlandırmak için gereken süre göz önüne alındığında, satacak birkaç ürünü olan satıcılar için en etkilidir.
  • Kurala dayalı yeniden fiyatlandırma , satıcının rakiplerine yanıt olarak fiyatı değiştirir. En düşük fiyata sahip olma nihai hedefiyle uygulanabilecek önceden tanımlanmış bir dizi kural vardır. Bu yeniden fiyatlandırma yöntemi, birçok kişi tarafından en rekabetçi fiyatı elde etmenizi sağlayan yöntem olarak kabul edilir.
  • Algoritmik yeniden fiyatlandırma , satıcıların bilinen tüm piyasa koşullarına dayalı bilgisayar algoritmaları uygulayarak ideal bir fiyat belirlemesine olanak tanır. Bu tür yeniden fiyatlandırma, satıcının Satın Alma Kutusunu kazanma şansını etkileyen çeşitli ölçütleri inceler. Algoritmik fiyatlandırmanın birincil faydalarından biri, insanlar gibi önyargılı olmaması ve aslında gerçek zamanlı verilere dayanmasıdır.

İPUCU #5

Influencer Pazarlamadan Yararlanın

Etkileşimli bir kitleye anında maruz kalma ile işletmelere büyük bir destek sağladığı kanıtlandığından, Influencer pazarlama yükselişte. Sadık bir takipçi kitlesi oluşturmak zordur ve her zamanki sosyal medya taktiklerine bağlı kalırsanız aynı sonuçları hemen elde edemezsiniz.

Yorum bırakan kişi birçok kişinin zaten güvendiği biriyse, sosyal kanıtların ve olumlu incelemelerin işletmeniz için neler yapabileceğini hayal edin. Ürününüzü ve markanızı satın alacak bir kişi bulmanız yeterlidir. Sonra yüzlerce alıyorlar.

Alanınızdaki etkileyicilere ulaşın ve onlara demo veya video kutu açma gibi bir şey yapmaya istekli olup olmadıklarını sorun ve bunu takipçilerine tanıtın. Bu taktik, etkileyicinin oranına ve erişimine bağlı olarak biraz pahalı olabilir. Bazıları, ürünü ücretsiz aldıkları sürece ücretsiz tanıtım yapmaya istekli olabilir.

“İnfluencer bağlantısı” platformlarını kullanmanın iyi yanı, izleyici boyutuna, demografiye ve konuma odaklanabilmeniz için ayrıntılı filtreler sağlamalarıdır. Daha da önemlisi, bu platformlar, gerçek influencerları sahte olanlardan ayırt etmenizi sağlar, böylece maliyetli bir hata yapmazsınız.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.